Strona głowna > Baza wiedzy

Baza wiedzy


Najnowsze wiadomości z rynku nieruchomości.
Bądź zawsze na bieżąco.

*Artykuły i wiadomości sprzed stycznia 2022 r. zostały opublikowane, zanim firma Newmark Polska dołączyła do Globalnej Sieci Newmark.

Baza wiedzy

Aktualności

Umowa najmu magazynu – czym jest, rodzaje i dokumenty


10.06.2024

Twoja firma się rozwija i chcesz wynająć powierzchnię magazynową? Do podpisania umowy najmu magazynu trzeba się dobrze przygotować. Sprawdź, jak odpowiednio zabezpieczyć swoje interesy. Dowiedz się, jakie informacje musi zawierać umowa najmu magazynu i jakie zapisy powinny wzbudzić Twoją czujność.

Polska Strefa Inwestycji – czym jest i kto może z niej skorzystać?


04.06.2024

Aby stymulować rozwój gospodarczy, w latach dziewięćdziesiątych na terenie Polski wyodrębniono 14 Specjalnych Stref Ekonomicznych. Po ponad 20 latach ich funkcjonowania zastąpiła je Polska Strefa Inwestycji.

W kolejce po miejskie magazyny


17.05.2024

Stolica jest świetnym miejscem na lokowanie obiektów typu small business units (SBU). I chociaż od wielu lat – małe, dające się elastycznie łączyć powierzchnie magazynowe są trendem, o którym się dużo mówi, to w Warszawie na atrakcyjną powierzchnię typu SBU trzeba czekać nawet kilka miesięcy.

Raporty

Dynamika wzrostu rynku powierzchni magazynowych na poziomie poniżej 10%


05.06.2024

Według najnowszego raportu „Rynek magazynowo-przemysłowy w Polsce, 1 kw. 2024 r.”, opublikowanego przez firmę doradczą Newmark Polska, wolumen transakcji najmu zawartych na rynku magazynowo-przemysłowym w Polsce w pierwszym kwartale 2024 r. nie przekroczył 1 mln mkw.

Dobre perspektywy dla rynku magazynowo-przemysłowego w Polsce


18.03.2024

Według najnowszego raportu „Rynek magazynowo-przemysłowy w Polsce”, opublikowanego przez firmę doradczą Newmark Polska, rok 2023 był jednym z najlepszych w historii rynku magazynowo-przemysłowego w Polsce.

89% projektów magazynowych powstaje w regionach Wielkiej Szóstki


21.11.2023

Według najnowszego raportu pt. „Occupier Insight – Rynek magazynowo-przemysłowy w III kw. 2023 r.”, aktywność deweloperów i najemców koncentruje się obecnie na sześciu głównych rynkach magazynowych w Polsce, do których zalicza się Warszawę i okolice, Górny Śląsk, Polskę Centralną, Dolny Śląsk, Wielkopolskę i od niedawna województwo pomorskie.

Mapa magazynowa

Zamów mapę powierzchni magazynowaych

Proszę o przesłanie bezpłatnego egzemplarza mapy powierzchni magazynowych na adres: