Strona głowna > Baza wiedzy

Baza wiedzy


Najnowsze wiadomości z rynku nieruchomości.
Bądź zawsze na bieżąco.

*Artykuły i wiadomości sprzed stycznia 2022 r. zostały opublikowane, zanim firma Newmark Polska dołączyła do Globalnej Sieci Newmark.

Baza wiedzy

Aktualności

Poznański rynek magazynowy: Trwały wzrost i dobre perspektywy rozwoju


05.12.2023

Driverem rynku magazynowego w Wielkopolsce są firmy logistyczne. Nawet po wybuchu wojny w Ukrainie, położony 260 km od Berlina, Poznań – nadal pozostaje wygodnym węzłem przeładunkowym towarów z Zachodu na Wschód – mówią Natalia Mika oraz Patryk Podgórski, doradcy w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych w Newmark Polska.

Nowe zakłady wyrosną nad Wisłą


30.11.2023

Firmy doradcze na rynku nieruchomości, podobnie jak Polska Agencja Inwestycji i Handlu, są przekonane o gotowości Polski do przyjęcia dużej części produkcji przenoszonej z Azji. Wiele procesów związanych z nearshoringiem już ruszyło, są to jednak działania bardzo czasochłonne i wymagają skomplikowanych przygotowań.

Ponad 21 000 mkw. powierzchni. Morska Agencja Gdynia w CTPark Gdańsk Port


28.11.2023

Morska Agencja Gdynia (MAG), wynajęła ponad 21 000 mkw. powierzchni w kompleksie CTPark Gdańsk Port. Najemcę w negocjacjach reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.

Raporty

89% projektów magazynowych powstaje w regionach Wielkiej Szóstki


21.11.2023

Według najnowszego raportu pt. „Occupier Insight – Rynek magazynowo-przemysłowy w III kw. 2023 r.”, aktywność deweloperów i najemców koncentruje się obecnie na sześciu głównych rynkach magazynowych w Polsce, do których zalicza się Warszawę i okolice, Górny Śląsk, Polskę Centralną, Dolny Śląsk, Wielkopolskę i od niedawna województwo pomorskie.

Zasoby powierzchni magazynowo-przemysłowej przekroczyły 30 mln mkw.


24.08.2023

W drugim kwartale 2023 r. całkowite zasoby nowoczesnej powierzchni magazynowo-przemysłowej w Polsce przekroczyły 30 mln mkw. Jednocześnie rośnie ilość powierzchni dostępnej w już istniejących obiektach magazynowych.

Niemal 30 mln mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowo-przemysłowej w Polsce


06.06.2023

Według najnowszego raportu pt. „Occupier Insight – Rynek magazynowo-przemysłowy w I kw. 2023 r.”, opublikowanego przez firmę doradczą Newmark Polska, pierwszy kwartał 2023 r. na rynku magazynowo-przemysłowym w Polsce został zdominowany przez liczbę 2.

Mapa magazynowa

Zamów mapę powierzchni magazynowaych

Proszę o przesłanie bezpłatnego egzemplarza mapy powierzchni magazynowych na adres: