Aktualności

Agart-Pro kontynuuje współpracę z Eurologis Centrum Logistyczne


23.02.2024

Firma Agart-Pro, partner cukierni, lodziarni i piekarni w zakresie dostawy produktów spożywczych, przedłużyła umowę z Eurologis Centrum Logistyczne. Najemca zajmuje w obiekcie prawie 1800 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej. W negocjacjach Klienta reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.

BauWatch nowym najemcą w Panattoni Park Pruszków VI


16.02.2024

Firma BauWatch, lider na europejskim rynku mobilnego monitoringu wizyjnego, wynajęła 1650 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w Panattoni Park Pruszków VI. Negocjacje warunków pierwszego obiektu magazynowego w Polsce spółka BauWatch powierzyła firmie doradczej Newmark Polska.

Spółka LIT Logistyka Polska kontynuuje współpracę z Panattoni Park Wrocław VII i stawia na ekspansję


02.02.2024

Operator logistyczny spółka LIT Logistyka Polska przedłużyła umowę najmu w Panattoni Park Wrocław VII, jednocześnie powiększając wynajmowaną powierzchnię magazynową do prawie 12 500 mkw. Proces renegocjacji w imieniu Klienta realizowała firma doradcza Newmark Polska.

Igepa Polska pozostaje w Kraków Kokotów Logistics Park


30.01.2024

Obecna na rynku od ponad 25 lat spółka Igepa Polska podjęła decyzję o przedłużeniu umowy najmu w kompleksie Kraków Kokotów Logistics Park. Najemca, dystrybutor papieru i materiałów do druku, korzysta z 2300 mkw. nowoczesnej powierzchni logistycznej. Podczas renegocjacji warunków spółkę Igepa Polska reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.

Rodzaje magazynów – jak dopasować magazyn do potrzeb biznesu?


12.01.2024

Rzadko zdarza się, aby towar od producenta trafiał bezpośrednio do klienta – najczęściej konieczny jest jeszcze etap magazynowania. W zależności od rodzaju produktu w tym celu wykorzystywane są różne rodzaje magazynów. Jaki stosuje się podział magazynów? Kiedy można wykorzystać cross docking, aby zoptymalizować koszty dostawy produktów do odbiorcy końcowego?

Cross docking – magazyny przeładunkowe w logistyce ostatniej mili


08.01.2024

Dynamiczny rozwój e-commerce wymusza optymalizację łańcuchów dostaw. Z perspektywy operatorów logistycznych i firm kurierskich kluczowy jest zwłaszcza końcowy etap, czyli odcinek ostatniej mili. Magazyny cross dock pozwalają uzyskać oszczędności na wielu płaszczyznach – zapewniają sprawną rotację towarów i skracają czas ich dostawy do klienta końcowego

Polski rynek magazynowy: Stabilizacja czynszów i nacisk na ESG


21.12.2023

Polski rynek magazynowy cały czas pozostaje na ścieżce wzrostu, pomimo że dynamika nie jest już tak intensywna jak w 2021 czy 2022 roku. Ogólna sytuacja geopolityczna, ale też strategiczne dla stabilności łańcuchów dostaw położenie naszego kraju, sprawiają, że zarówno krótko- jak i długoterminowe perspektywy rozwoju tego rynku są cały czas pozytywne.

Magazyn dla e-commerce – wynajem, własny magazyn czy fulfillment?


18.12.2023

Rosnąca z każdym rokiem wartość rynku e-commerce ma odzwierciedlenie w zapotrzebowaniu na nowoczesną powierzchnię magazynową. Jednocześnie rozwijają się alternatywne dla budowy i wynajmu magazynu e-commerce modele logistyczne. Poznaj możliwości – wybierz rozwiązanie dopasowane do miesięcznego wolumenu operacji.

Poznański rynek magazynowy: Trwały wzrost i dobre perspektywy rozwoju


05.12.2023

Driverem rynku magazynowego w Wielkopolsce są firmy logistyczne. Nawet po wybuchu wojny w Ukrainie, położony 260 km od Berlina, Poznań – nadal pozostaje wygodnym węzłem przeładunkowym towarów z Zachodu na Wschód – mówią Natalia Mika oraz Patryk Podgórski, doradcy w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych w Newmark Polska.

Nowe zakłady wyrosną nad Wisłą


30.11.2023

Firmy doradcze na rynku nieruchomości, podobnie jak Polska Agencja Inwestycji i Handlu, są przekonane o gotowości Polski do przyjęcia dużej części produkcji przenoszonej z Azji. Wiele procesów związanych z nearshoringiem już ruszyło, są to jednak działania bardzo czasochłonne i wymagają skomplikowanych przygotowań.

Ponad 21 000 mkw. powierzchni. Morska Agencja Gdynia w CTPark Gdańsk Port


28.11.2023

Morska Agencja Gdynia (MAG), wynajęła ponad 21 000 mkw. powierzchni w kompleksie CTPark Gdańsk Port. Najemcę w negocjacjach reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.

REGESTA S.A. wynajmuje duży magazyn w Polsce Centralnej


27.11.2023

Dynamicznie rozwijający się operator logistyczny, firma REGESTA S.A., wynajmie łącznie 21 700 mkw. powierzchni magazynowej w Panattoni Park Zgierz. Centralny magazyn będzie wsparciem dla funkcjonujących już czterech magazynów w całej Polsce, w budowie są kolejne dwa. Najemcę reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.