Aktualności

Europapier Polska zostaje w Błoniu na dłużej


17.01.2023

Firma Europapier Polska renegocjowała umowę na wynajem ponad 14 tys. mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w kompleksie logistycznym P3 Błonie. Najemcę reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.

XM Textiles z magazynem i biurem w GLP Pomorskim Centrum Logistycznym


10.01.2023

Firma XM Textiles, specjalizująca się w imporcie oraz sprzedaży tkanin do produkcji odzieży roboczej i ochronnej, nawiązała współpracę z Pomorskim Centrum Logistycznym należącym do GLP. W obiekcie najemca będzie zajmował 3600 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej. Podczas negocjacji spółkę reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.

Podsumowanie 2022 r. na rynku nieruchomości magazynowych w Polsce i prognoza na 2023 r.


22.12.2022

Rynek magazynowy w 2022 roku utrzymał swoją pozycję jako jeden z dynamiczniej rozwijających się sektorów nieruchomości w Polsce, pomimo zakłóceń łańcuchów dostaw, przekładających się na wzrost ogólnych kosztów budowy, a także na wzrost czynszów.

Abedik przedłuża umowę najmu z BGO Park Poznań


14.12.2022

Drukarnia Abedik przedłuża najem w BGO Park Poznań. Do dyspozycji firmy pozostaje 2280 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej. Najemcę w procesie renegocjacji reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.

Logmaster wprowadzi się do MLP Pruszków II


13.12.2022

Do grona najemców MLP Group dołączy Logmaster. Firma logistyczna wynajęła około 6,8 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni w ramach największego kompleksu magazynowego w regionie. Przekazanie gotowego obiektu planowane jest w czerwcu 2023 r. W negocjacjach najemcę wspierała firma doradcza Newmark Polska.

Habasit konsoliduje działalność w ramach Panattoni Park Czeladź V


05.12.2022

Habasit w ramach Panattoni Park Czeladź V skonsoliduje dwie lokalizacje w województwie śląskim, a w przyszłości planuje ekspansję w ramach parku. W procesie poszukiwania lokalizacji i negocjacji najemcę reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.

Najemcy stawiają na obiekty BTS


02.12.2022

Magazyny powstające w formule najmu długoterminowego BTS (build-to-suit), czyli projektowane i budowane według indywidualnych preferencji i potrzeb klienta, stanowią już niemal jedną trzecią całkowitych zasobów powierzchni magazynowej w Polsce – w liczbach bezwzględnych to już ponad 8 mln mkw.

Primavera Parfum inwestuje w logistykę i technologię


29.11.2022

W swoim najnowszym magazynie Panattoni Park Warsaw North II, który został dostosowany do indywidualnych potrzeb spółki, Primavera Parfum może przechowywać 6 milionów produktów i wysyłać 25 tysięcy paczek dziennie. W poszukiwaniach optymalnego obiektu i negocjacjach najemcę wspierała firma doradcza Newmark Polska.

Ekspansja C. Hartwig Gdynia S.A. w gdańskim Pomorskim Centrum Logistycznym


24.11.2022

Spółka C. Hartwig Gdynia, jedna z wiodących firm spedycyjnych w Polsce, działająca w ramach globalnej Grupy Rhenus, rozszerzyła współpracę z Pomorskim Centrum Logistycznym. W rezultacie najemca korzysta z 16 100 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej. W negocjacjach z wynajmującym najemcę reprezentowali eksperci z firmy doradczej Newmark Polska.

Firma NRF wynajęła powierzchnię magazynowo-biurową w Panattoni Park Tricity West II


15.11.2022

Firma NRF, holenderski producent i dystrybutor części zamiennych, jest nowym najemcą Panattoni Park Tricity West II. Firma wynajęła 32 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowo-biurowej. W poszukiwaniach optymalnego obiektu i negocjacjach najemcę wspierała firma doradcza Newmark Polska.

Firma Marcotran przedłuża współpracę z Park Poznań VI


26.10.2022

Firma Marcotran, międzynarodowy operator logistyczny, przedłuża najem w Parku Poznań VI. Umowa dotyczy 3400 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej. W renegocjacjach z wynajmującym najemcę reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.

Eurocash Serwis z nowym magazynem w Toruniu i przedłużeniem umowy w Gdańsku


24.10.2022

Spółka Eurocash Serwis, specjalizująca się w dystrybucji wyrobów tytoniowych i produktów strefy przykasowej, przenosi swoje operacje do Panattoni Park Toruń. W negocjacjach obu umów najemcę reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.