Aktualności

Complex SAD powiększa powierzchnię w Pomorskim Centrum Logistycznym


20.06.2022

Firma Complex SAD przedłużyła umowę na wynajem powierzchni magazynowej w Pomorskim Centrum Logistycznym w Gdańsku. W negocjacjach najemcę reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.

Coraz więcej zapytań o centra danych


13.06.2022

Stale rośnie zapotrzebowanie krajowych i zagranicznych firm na nowoczesne budynki, dedykowane na potrzeby centrów przetwarzania danych (CPD). W czasie, gdy odpowiednie grunty na sprawdzonych zachodnich rynkach zaczynają się kończyć, Polska nadal oferuje bardzo dobre, spełniające wymogi CPD, lokalizacje w przystępnych cenach.

Morska Agencja Gdynia wynajmuje 22 800 mkw. w Panattoni Park Tricity East V


07.06.2022

Morska Agencja Gdynia sp. z o.o., zostanie najemcą jednego z dwóch obiektów Panattoni Park Tricity East V. Spółka wynajęła 22 800 mkw. w magazynie budowanym pod indywidualne potrzeby najemcy. W procesie wyboru lokalizacji oraz podczas negocjacji warunków najmu Morska Agencja Gdynia była reprezentowana przez firmę doradczą Newmark Polska.

Nearshoring, e-commerce oraz nowe inwestycje źródłem popytu na magazyny


06.06.2022

Największym wyzwaniem na rynku logistycznym w najbliższych kwartałach będzie dostarczenie na czas odpowiednich powierzchni przemysłowych i magazynowych. Poziom pustostanów jest na rekordowo niskim 3-procentowym poziomie, a najemcy nie chcą czekać.

Langowski Logistics rozszerzył najem w Panattoni Park Pruszków II


16.05.2022

Firma Langowski Logistics, specjalizująca się w spedycji i logistyce międzynarodowej, rozszerzyła współpracę z Panattoni Park Pruszków II i wynajęła 7 500 mkw. dodatkowej powierzchni magazynowej. Najemca po raz kolejny skorzystał ze wsparcia specjalistów z firmy doradczej Newmark Polska.

Firma Mandersloot zwiększa powierzchnię w Poznaniu


09.05.2022

Polski oddział holenderskiej firmy Mandersloot, która świadczy usługi logistyczne w krajach Beneluksu i Europy Środkowej, powiększył powierzchnię wynajmowaną w Poznaniu w nieruchomości zarządzanej przez Savills Investment Management.

Mateusz Kardaś w dziale powierzchni przemysłowych i magazynowych firmy Newmark Polska


04.05.2022

Mateusz Kardaś dołączył do działu powierzchni przemysłowych i magazynowych firmy doradczej Newmark Polska, obejmując stanowisko Doradcy. Do jego głównych obowiązków będzie należało m.in. prowadzenie procesów relokacji i renegocjacji umów najmu w imieniu najemców magazynów i obiektów przemysłowych w Polsce Centralnej.

Arteria Logistics przenosi się do Panattoni Park Warsaw North II


26.04.2022

Spółka Arteria Logistics, która specjalizuje się w oferowaniu rozwiązań logistycznych dopasowanych do potrzeb klientów, wynajęła 7.400 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w Panattoni Park Warsaw North II. Na etapie poszukiwań większego magazynu oraz podczas negocjacji najemca skorzystał ze wsparcia doradców z Newmark Polska.

Langowski Logistics skonsolidował i powiększył powierzchnię magazynową w Gdańsku


25.04.2022

Firma Langowski Logistics, specjalizująca się w spedycji międzynarodowej oraz usługach logistyki magazynowej, skonsolidowała i zwiększyła ponad dwukrotnie wynajmowaną w Pomorskim Centrum Logistycznym powierzchnię magazynową do 17 500 mkw. W negocjacjach warunków umowy najemcę reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.

Newmark Polska rośnie w siłę na Pomorzu i Kujawach


19.04.2022

Michał Rafałowicz, doświadczony ekspert rynku nieruchomości, objął stanowisko Dyrektora Regionalnego w Newmark Polska odpowiedzialnego za województwa pomorskie, zachodnio-pomorskie i kujawsko-pomorskie.

Łódź na fali wysokiego popytu


11.04.2022

Polska Centralna cieszy się wysokim zainteresowaniem najemców i deweloperów powierzchni magazynowych. Dzięki doskonałej lokalizacji region jest atrakcyjny szczególnie dla firm logistycznych, dystrybucyjnych oraz branży e-commerce.

Grupa Delta Trans przedłuża umowę w Hillwood Ruda Śląska


04.04.2022

Grupa Delta Trans, jeden z największych operatorów logistycznych w Polsce, przedłużyła umowę najmu 18 tys. mkw. powierzchni magazynowej w Hillwood Ruda Śląska. W renegocjacjach najemcę wsparli eksperci z Newmark Polska.