Aktualności

Savino Del Bene najbardziej dynamicznie rozwijająca się firma w Polsce


30.05.2023

Firma Savino Del Bene Poland prezentuje swoje najnowsze inwestycje na Pomorzu: nowoczesny magazyn o powierzchni ponad 13 000 mkw. w gdańskim parku logistycznym Panattoni Park Tricity East VI oraz siedzibę główną na terenie Portu Gdynia. W poszukiwaniach strategicznych nieruchomości Savino Del Bene Poland wspierała firma doradcza Newmark Polska.

Mabor Logistic nowym najemcą Panattoni Park Gdańsk West II


17.05.2023

Firma Mabor Logistic, która działa w branży TSL, wynajęła ponad 3800 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w Panattoni Park Gdańsk West II. W znalezieniu optymalnej lokalizacji i negocjacjach najemcę wsparła firma Newmark Polska.

Spółka Bidfood Farutex nowym najemcą w REINO IO Rzeszów


14.05.2023

Firma Bidfood Farutex, której oferta jest skierowana do podmiotów z branży HoReCa, wynajęła 1750 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w REINO IO Rzeszów. Najemcę podczas negocjacji umowy reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.

REGESTA S.A. robi kolejny krok milowy i wynajmuje 36 tys. mkw. magazynu na Pomorzu


18.04.2023

Specjalizująca się w świadczeniu usług logistycznych, spółka REGESTA S.A. wynajęła prawie 36 000 mkw. w Panattoni Park Tricity East V. Nowa powierzchnia pozwoli firmie na współpracę z portem, przeładunek kontenerowy w Baltic Hub i BCT oraz ekspansję świadczonych usług w ramach organizacji transportu morskiego. Najemcę reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.

REGESTA S.A. polski operator logistyczny dokonuje ekspansji i wynajmuje 33 000 mkw. na Śląsku


05.04.2023

Firma REGESTA S.A., specjalizująca się w świadczeniu usług logistycznych, zostanie najemcą jednego z dwóch obiektów na terenie centrum dystrybucyjnego Panattoni Park Ruda Śląska V. Spółka wynajęła 33 000 mkw. w magazynie. W procesie wyboru lokalizacji oraz negocjacji warunków umowy najmu najemcę reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.

Firma Wojnarowscy pozostaje najemcą Panattoni Park Sosnowiec II


28.03.2023

Działająca w branży oświetleniowej firma Wojnarowscy podpisała umowę przedłużenia najmu w Panattoni Park Sosnowiec II. W obiekcie do dyspozycji firmy pozostaje 3870 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej. Podczas renegocjacji umowy najemca korzystał z doświadczenia ekspertów firmy doradczej Newmark Polska.

Pustostany na rynku magazynowym osiągają swoje minimum


27.03.2023

O szansach i wyzwaniach na rynku logistycznym – o tym, że nie zabraknie magazynów, e-commerce jest ciągle ważnym graczem, a deweloperzy chcą budować tak BTS-y, jak i powierzchnie spekulacyjne – mówi Jakub Kurek, Dyrektor Działu Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych w Newmark Polska.

Podsumowanie 2022 r. na rynku nieruchomości magazynowych w Polsce i prognoza na 2023 r.


22.12.2022

Rynek magazynowy w 2022 roku utrzymał swoją pozycję jako jeden z dynamiczniej rozwijających się sektorów nieruchomości w Polsce, pomimo zakłóceń łańcuchów dostaw, przekładających się na wzrost ogólnych kosztów budowy, a także na wzrost czynszów.

Abedik przedłuża umowę najmu z BGO Park Poznań


14.12.2022

Drukarnia Abedik przedłuża najem w BGO Park Poznań. Do dyspozycji firmy pozostaje 2280 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej. Najemcę w procesie renegocjacji reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.

Logmaster wprowadzi się do MLP Pruszków II


13.12.2022

Do grona najemców MLP Group dołączy Logmaster. Firma logistyczna wynajęła około 6,8 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni w ramach największego kompleksu magazynowego w regionie. Przekazanie gotowego obiektu planowane jest w czerwcu 2023 r. W negocjacjach najemcę wspierała firma doradcza Newmark Polska.

Habasit konsoliduje działalność w ramach Panattoni Park Czeladź V


05.12.2022

Habasit w ramach Panattoni Park Czeladź V skonsoliduje dwie lokalizacje w województwie śląskim, a w przyszłości planuje ekspansję w ramach parku. W procesie poszukiwania lokalizacji i negocjacji najemcę reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.

Najemcy stawiają na obiekty BTS


02.12.2022

Magazyny powstające w formule najmu długoterminowego BTS (build-to-suit), czyli projektowane i budowane według indywidualnych preferencji i potrzeb klienta, stanowią już niemal jedną trzecią całkowitych zasobów powierzchni magazynowej w Polsce – w liczbach bezwzględnych to już ponad 8 mln mkw.