Magazyny do wynajęcia Szczecin

Ze względu na atrakcyjny transport drogowy oraz morski i bliskość niemieckiej granicy, wynajęcie magazynu w Szczecinie może mieć istotny wpływ na rozwój działalności gospodarczej. Dużą zaletą tego miasta jest również jego powierzchnia – Szczecin zajmuje aż 300,55 km2, co czyni go 5. największym miastem w Polsce pod względem powierzchni. Nie brakuje zatem miejsca na nowe hale, a efektem jest spory wybór magazynów na wynajem w Szczecinie.

Wynajem powierzchni magazynowych w Szczecinie – szytych na miarę

Magazyny w Szczecinie i okolicach są ważnym elementem infrastruktury logistycznej całego regionu zachodniopomorskiego, a ich szeroka dostępność wpływa na rozwój różnych branż i gospodarki regionu. Miasto oferuje zarówno nowoczesne powierzchnie magazynowe i przemysłowe w już istniejących centrach logistycznych, jak i obiekty typu build-to-suit (BTS), dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta.

Projekty BTS w kontekście magazynów w Szczecinie to inwestycje, w przypadku których hala jest projektowana i budowana ściśle pod oczekiwania konkretnej firmy. Takie rozwiązanie umożliwia znalezienie powierzchni magazynowej w Szczecinie, która będzie idealnie odpowiadać indywidualnym oczekiwaniom. Rozwiązanie BTS nie sprawdzi się jednak w przypadku klientów, którym zależy na czasie. I dla nich jednak wybór magazynów na wynajem w Szczecinie jest ogromny, co idealnie prezentuje poniższy przegląd dostępnych ofert.

Magazyny do wynajęcia, Szczecin – strategiczne położenie geograficzne

Ponieważ Szczecin jest jednym z największych miast nie tylko na zachodnim wybrzeżu Polski, ale też w całym kraju, to stał się strategicznym miejscem w zakresie logistyki i dystrybucji towarów zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym. Dogodne położenie, rozbudowana infrastruktura oraz szeroka dostępność magazynów do wynajęcia w Szczecinie pozwalają na szybką dostawę towarów do klientów w różnych regionach.

Dzięki korzystnej lokalizacji nad rzeką Odrą, z dostępem do morza (przez żeglowną Odrę oraz Zalew Szczeciński), miasto i jego okolice stają się ważnym węzłem transportowym dla kontenerowców i innych statków handlowych. Co więcej, region łączą silne związki gospodarcze z Niemcami, Danią, Szwecją i innymi krajami skandynawskimi.

Sukcesywnie rośnie tu zapotrzebowanie na powierzchnię magazynową i przemysłową. W dobie dynamicznego wzrostu handlu elektronicznego, magazyny w Szczecinie stają się coraz bardziej atrakcyjne dla firm działających w sektorze e-commerce.  Zachodniopomorskie staje się również ważnym punktem na mapie energetyki wiatrowej, z uwagi na budowę dużych fabryk turbin wiatrowych, które będą przyciągać inne firmy produkujące np. podzespoły. Wszystko to sprawia, że wciąż powstają tutaj nowe powierzchnie magazynowe. Planowane są również obiekty w okolicznych miejscowościach – jak magazyny do wynajęcia w Kikorzach.

Łatwiejszy import i eksport z magazynami na wynajem w Szczecinie

Szczecin jest dobrze skomunikowanym miastem, które wyróżnia rozbudowana infrastruktura transportowa, w tym sieć dróg, kolei, terminali kontenerowych i lotniska. Znacząco ułatwia to szybką dystrybucję towarów zarówno lokalnie, jak i międzynarodowo. Niemniej istotny jest tutaj dostęp do rynków zagranicznych. Firmy wynajmujące magazyny w Szczecinie mają dostęp do pobliskich rynków zagranicznych, takich jak Niemcy, Skandynawia czy kraje bałtyckie. To umożliwia przedsiębiorcom eksportowanie i importowanie towarów w bardziej efektywny sposób.

Doskonałe skomunikowanie tego miasta dotyczy również jego wewnętrznej infrastruktury drogowej. A ona również jest zaletą w kontekście zdecydowania się na wynajem magazynu w Szczecinie – przyszli pracownicy hali nie będą mieć problemów z dojazdem do pracy. A ponieważ siedziba woj. zachodniopomorskiego należy również do najbardziej zaludnionych miast w Polsce (7. miejsce), to osób zainteresowanych pracą w magazynie w Szczecinie zdecydowanie nie brakuje.

Nowoczesne magazyny w Szczecinie

W ostatnich latach rozwija się trend modernizacji magazynów w Szczecinie, aby sprostać rosnącym wymaganiom rozwijającej się logistyki. Nowoczesne powierzchnie magazynowe w Szczecinie są wyposażone w zaawansowane technologie, takie jak automatyczne systemy składowania czy zarządzanie zapasami za pomocą oprogramowania, a także w rozwiązania wspierające ekologiczne praktyki, co przyciąga różne branże i inwestorów.

Doskonałym przykładem jest tutaj obiekt 7R Park Szczecin Goleniów, jeden z kilku nowych magazynów do wynajęcia w Goleniowie, pod Szczecinem. To pierwszy w Polsce zautomatyzowany magazyn klasy A wyposażony w system AutoStore®, który oferuje obecnie najwyższą gęstość składowania spośród dostępnych opcji automatycznego magazynowania. Szukając najnowocześniejszych magazynów do wynajęcia w Szczecinie, warto wziąć również pod uwagę takie nowe inwestycje, jak West Side Szczecin czy Waimea Cargo Terminal Szczecin-Goleniów.

Interesuje Cię wynajem magazynu? Szczecin oferuje szeroki wybór różnych powierzchni logistycznych – zachęcamy do kontaktu.

Znaleziono 24 obiektów