Magazyny do wynajęcia Gdynia

Gdynia to ważne miasto w województwie pomorskim, położone nad Morzem Bałtyckim – na Pobrzeżu Gdańskim i Pojezierzu Wschodniopomorskim. Wraz z Gdańskiem oraz Sopotem tworzy Trójmiasto oraz tzw. aglomerację Trójmiasta. Co ciekawe, Gdynia jest też największym polskim miastem, które nie jest miastem wojewódzkim.
Korzystne położenie geograficzne oznacza też możliwości komunikacyjne. W regionie tym krzyżują się dwa bardzo ważne dla tranzytu szlaki komunikacyjne – korytarz IA (Helsinki – Tallin – Ryga – Kaliningrad – Gdańsk) oraz korytarz VI (Gdańsk – Katowice – Żylina).

Powierzchnie magazynowe do wynajęcia Gdynia

Centra logistyczne i powierzchnie magazynowe w Gdyni i okolicy cieszą się znacznym zainteresowaniem inwestorów i przedsiębiorców prowadzącym handel na rynku międzynarodowym. Pomorskie rozwija się coraz dynamiczniej, zapewniając liczne połączenia z innymi regionami Polski, ale też Europy i całego świata. W odpowiedzi na potrzeby rynku,  powierzchnie magazynowe w Gdyni są wciąż rozbudowywane.

Magazyny wynajem Gdynia

Gospodarka Gdyni od zawsze wiąże się z morzem – port stanowi jej symbol gospodarczy i jest drugim pod względem przeładunków portem w Polsce. Określa się go jako najbardziej wszechstronny na polskim wybrzeżu. To ważny element na mapie transportu morskiego tej części Europy. Poza tym w Gdyni dynamicznie rozwijał się przemysł stoczniowy, a od lat 90. XX w. także sektor finansowy. W Gdyni swoje siedziby mają liczne firmy z branży gospodarki morskiej – stoczni, agencji żeglugowych, firm transportowych i spedycyjnych itd.

Wynajem hal produkcyjnych Gdynia

Poza tym w Gdyni mieści się stacja kolejowa Gdynia Główna – zatrzymują się na niej pociągi SKM oraz dalekobieżne. Z Warszawą łączy ją linia kolejowa E65. Liczne magazyny znajdują się w pobliżu autostrady A1, terminali przeładunkowych oraz lotniska im. Lecha Wałęsy w Gdańsku Rębiechowie. W Gdyni powszechny jest zatem import oraz eksport kontenerów drogą morską, międzynarodowy transport lotniczy i transport drogowy.

Znaleziono 2 obiektów