Magazyny do wynajęcia Wrocław

Wrocław jest dynamicznie rozwijającym się ośrodkiem gospodarczym, połączonym z innymi miastami w kraju i za granicą nowoczesną siecią dróg – autostradami A4 i A8, drogą ekspresową S5 oraz drogami krajowymi nr 5, 94, 98. Zatem nic dziwnego, że zainteresowanie magazynami do wynajęcia we Wrocławiu stale rośnie. Jak wynika z raportu „Occupier Insight – Rynek magazynowo-przemysłowy w Polsce” na koniec trzeciego kwartału 2023 r. najwięcej magazynów było w budowie m.in. właśnie na Dolnym Śląsku.

Wrocław, magazyny na wynajem

Firmy zdecydowane na wynajem magazynu we Wrocławiu skorzystają nie tylko z dobrze rozwiniętej infrastruktury drogowej, ale również kolejowej. Zapewnia ona świetne połączenia zarówno z resztą kraju, jak i z sąsiadującymi państwami – Niemcami i Czechami. Wybór magazynu na wynajem we Wrocławiu w strategicznym punkcie może zminimalizować odległości pomiędzy odbiorami i dostawami towarów, co przyczynia się do zredukowania kosztów transportu oraz optymalizacji całego łańcucha logistycznego.

Nie tylko Wrocław – magazyny do wynajęcia w okolicy

W mieście intensywnie rozwija się sektor BPO/SSC oraz centrów R&D. W regionie ulokowały się także inwestycje obejmujące wiele sektorów gospodarki, takich jak e-commerce czy produkcja przemysłowa. Firmy działające w tych branżach mają zatem duże zapotrzebowanie na magazyny we Wrocławiu i okolicy – jak Legnica, Oleśnica czy Prusice. A to sprawia, że rośnie oferta wynajmu magazynów we Wrocławiu, a także jego obrzeżach, szczególnie ulokowanych blisko strategicznych dróg.

Doskonałym przykładem są magazyny do wynajęcia w Bielanach Wrocławskich położonych na łączeniu autostrady A4 oraz dróg krajowych nr: 5, 35 i 98. Dużą popularnością cieszą się również magazyny do wynajęcia w Legnicy – miasta, na którego układ drogowy składają się: droga wojewódzka 364 oraz drogi krajowe 3 i 94, a także bliska odległość od autostrady A4 i drogi ekspresowej S3.

Powierzchnie magazynowe na wynajem Wrocław

Inwestycjom w powierzchnie magazynowe i przemysłowe we Wrocławiu sprzyjają ulgi podatkowe oraz udogodnienia inwestycyjne, które oferowane są w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Nie bez znaczenia są również możliwości rozwoju w regionalnych parkach technologicznych. Dobra lokalizacja magazynu we Wrocławiu może wpłynąć na różne aspekty działalności firmy, od logistyki i dostaw po niskie koszty oraz zadowolenie klientów.

Poza dogodnym usytuowaniem nieruchomości warto oczywiście zwracać też uwagę na wielkość powierzchni magazynowej. Wrocław, będąc istotnym ośrodkiem gospodarczym w Polsce, daje szeroki wybór obiektów o zróżnicowanym metrażu, co ułatwia dobranie magazynu na wynajem idealnie do potrzeb danej działalności.

Magazyny Wrocław – szeroka oferta, profesjonalne doradztwo

Sprawdź naszą ofertę – poniżej znajdziesz różne magazyny we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. Bez względu na to, czy interesują Cię duże magazyny w Wałbrzychu, czy mały magazyn do wynajęcia we Wrocławiu, z nami możesz znaleźć to, czego szukasz. Jesteśmy do dyspozycji i chętnie pomożemy w doborze odpowiedniego magazynu we Wrocławiu i okolicach, a także omówimy atuty danego projektu oraz szczegóły współpracy. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

Znaleziono 52 obiektów