Magazyny do wynajęcia na Górnym Śląsku

Górny Śląsk plasuje się na drugim miejscu w kategorii największych rynków magazynowych w Polsce, tuż za Warszawą. Prężnie rozwijający się biznes i nowoczesna infrastruktura drogowa to cechy charakterystyczne aglomeracji górnośląskiej, która ma szansę przekształcić się w kluczowy hub dystrybucyjny dla Europy Środkowo-Wschodniej. Magazyny w Gliwicach, Katowicach czy Sosnowcu to nowoczesne obiekty dla firm z różnych branż. Wynajem powierzchni magazynowych lub hali produkcyjnej w jednym z miast na Górnym Śląsku będzie więc idealnym wyborem dla firm nastawionych na rozwój międzynarodowej logistyki.

Korzyści wynajmu powierzchni magazynowych na Górnym Śląsku

W ciągu całego roku 2022 zasoby magazynowe w regionie górnośląskim wzrosły o prawie 540 tysięcy metrów kwadratowych i o kolejne ponad 470 tysięcy metrów kwadratowych w I-III kw. 2023 roku, osiągając ostateczny bilans sięgający aż 5,3 miliona mkw. Ten imponujący wzrost jest wynikiem rekordowego popytu zgłaszanego przez najemców z różnych sektorów gospodarki, m.in. branży automotive, logistycznej oraz e-commerce.

Perspektywy inwestycyjne i rozwój gospodarczo-logistyczny

Region Górnego Śląska to teren atrakcyjny pod kątem inwestycji ze względu na dynamiczny rozwój gospodarczy i możliwości biznesowe. Swoją działalność ulokowali już na tych terenach liczni inwestorzy krajowi i zagraniczni, wykorzystując potencjał produkcyjny, logistyczny oraz szeroki rynek zbytu. Wynajęcie magazynu na Górnym Śląsku pozwala przedsiębiorcom na optymalne wykorzystanie dostępnych zasobów i skuteczną obsługę swojego biznesu. Dodatkowym magnesem dla firm jest też świetnie prosperująca Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSE) – akcelerator biznesowy, który jest jednym z najbardziej atrakcyjnych terenów inwestycyjnych w kraju. KSSE umożliwia przedsiębiorcom skorzystanie z ulg podatkowych oraz innych benefitów inwestycyjnych.

Główny węzeł komunikacyjny i rozbudowana infrastruktura

Górny Śląsk jest doskonale skomunikowany dzięki obecności autostrad, dróg ekspresowych, lotniska i połączeń kolejowych. Dodatkowo, znajduje się blisko granicy z Czechami i Niemcami, co sprzyja międzynarodowym operacjom logistycznym. Dobra infrastruktura transportowa umożliwia sprawną dystrybucję towarów oraz łatwy dostęp do rynków regionalnych i międzynarodowych. Przewagą wynajmowania hali produkcyjnej w regionie górnośląskim jest też rozległa sieć kolejowa. Dodatkowo, w okolicy znajduje się czwarty co do wielkości w Polsce Międzynarodowy Port Lotniczy w Pyrzowicach, co potęguje potencjał logistyczny tego obszaru.

Gdzie wynająć powierzchnię magazynową na Górnym Śląsku?

Górny Śląsk to jeden z głównych ośrodków magazynowania i dystrybucji na polskim rynku. Skutkuje to wzrostem zapotrzebowania na wynajem hal przemysłowych właśnie na tych terenach. Istnieje wiele parków magazynowych na Górnym Śląsku, które stanowią centra aktywności dla najemców i deweloperów. Katowice, Gliwice, Chorzów oraz magazyny w Sosnowcu to strategiczne centra rozwoju dla wielu sektorów. Wiele nowoczesnych parków magazynowych do wynajęcia znajduje się też w pobliskich miejscowościach, to między innymi magazyny  w Tychach, Czeladzi, Mysłowicach czy magazyny w Rudzie Śląskiej. Obecność wielu dostępnych obiektów magazynowych zapewnia szeroki wybór opcji i konkurencyjne czynsze. Jest to istotny czynnik ekonomiczny dla przedsiębiorców.

Górny Śląsk to kilkanaście głównych dobrze skomunikowanych miast, z których każde jest mocnym ośrodkiem gospodarczym i biznesowym. Oferta hal przemysłowych do wynajęcia na Górnym Śląsku jest bardzo szeroka. Podczas wyboru warto upewnić się więc, że przestrzeń magazynowa jest zgodna z celami biznesowymi firmy.

W Newmark Polska pomożemy Ci dokonać właściwego wyboru! Jako eksperci w dziedzinie wynajmu nieruchomości, wspieramy najemców w negocjacjach oraz oferujemy doradztwo na najwyższym poziomie.

Znaleziono 73 obiektów