Magazyny do wynajęcia Gdańsk

Gdańsk to jedno z najważniejszych miast w województwie pomorskim, które znajduje się nad Morzem Bałtyckim. Jest to stolica regionu oraz środek aglomeracji gdańskiej – z Gdynią i Sopotem tworzy Trójmiasto.

Magazyny w Gdańsku kluczowe położenie portowe

Gdańsk stale się rozwija jako ośrodek gospodarczy i turystyczny, co może stworzyć nowe możliwości biznesowe dla firm działających w tym regionie. Gdańsk jest jednym z głównych portów morskich w Polsce i Europie Środkowej. To sprawia, że miasto jest doskonałym punktem dystrybucyjnym dla towarów importowanych i eksportowanych drogą morską.

Magazyny Gdańsk. W sercu Trójmiasta

Gdańsk to centrum kulturalne, gospodarcze i naukowe. Miasto stanowi też bardzo ważny węzeł komunikacyjny północnej Polski. Poza strategicznym położeniem w województwie pomorskim jest również ważnym ośrodkiem gospodarki morskiej z dużym portem handlowym. Powierzchnie magazynowe w Gdańsku i okolicy są jednymi z najpopularniejszych w Trójmieście.

Wynajem powierzchni magazynowych Gdańsk

Gdańsk znajduje się na skrzyżowaniu drogowych szlaków transportowych – przez miasto przebiegają trasy europejskie E28, E75 i E77 oraz droga krajowa nr 89. W porcie z kolei swój początek ma droga krajowa nr 91. Poza tym krzyżują się tu droga krajowa nr 7 oraz drogi ekspresowe S6 i S7, a także drogi wojewódzkie (218, 221, 222, 468, 472 i 501).

Magazyny wynajem Gdańsk

Ważną osią drogową Gdańska jest główna arteria komunikacyjna Trójmiasta, która biegnie równolegle do linii kolejowej. Wybudowano też dwie obwodnice – jedna z nich to przedłużenie autostrady A1 do Gdyni, z kolei południowa pozwala ominąć centrum od strony Elbląga. W mieście znajdują się także trasy łączące porty z obwodnicami.

Wynajem magazynu Gdańsk

Magazyny w Gdańsku mają wiele zalet związanych z położeniem portowym, dobrymi połączeniami transportowymi, dużym rynkiem konsumenckim, dostępnością siły roboczej oraz wsparciem dla inwestycji. To sprawia, że miasto jest interesującym miejscem dla firm poszukujących atrakcyjnej lokalizacji magazynowej i logistycznej.

Hala do wynajęcia Gdańsk – transport publiczny

Dobrze rozwinięty jest także transport kolejowy i publiczny, co umożliwia łatwy dojazd pracownikom do magazynów znajdujących się na obrzeżach miasta. W 2007 roku Gdańsk z trzynastoma gminami sąsiadującymi utworzył Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej oraz został wprowadzony bilet metropolitalny. W całej aglomeracji trójmiejskiej ważna jest też Szybka Kolej Miejska kursująca przez Gdańsk, Sopot i Gdynię, a także do Rumi, Wejherowa, Redy i Lęborka.

Wynajem hal produkcyjnych Gdańsk

Co więcej, w Gdańsku znajduje się największy polski port morski – transport wodny jest bardzo popularny, liczne towary przewożone są statkami. W sezonie letnim kursują m.in. tramwaje wodne, stanowiące jednak raczej atrakcję turystyczną. W dzielnicy Matarnia wybudowano zaś port lotniczy Gdańsk-Rębiechowo im. Lecha Wałęsy – trzeci pod względem wielkości ruchu pasażerskiego w Polsce.
Znaleziono 21 obiektów