Magazyny do wynajęcia Łódź

Centralne położenie Łodzi i regionu łódzkiego sprawia, że można śmiało uznać je za logistyczne serce kraju. Z uwagi na rosnące zapotrzebowanie na powierzchnię magazynowo-przemysłową w Polsce Centralnej, magazyny do wynajęcia powstały również w miejscowościach nieco oddalonych od Łodzi.

Magazyn do wynajęcia – Łódź i okolice

W sąsiedztwie Łodzi cały czas powstaje wiele magazynów, hal i powierzchni, na które jest duże zapotrzebowanie. Są to między innymi hale, centra magazynowe i w magazyny w Strykowie, magazyny w Piotrkowie Trybunalskim czy Konstantynowie Łódzkim i magazyny w Zgierzu.

Atutów tych lokalizacji jest kilka. Należy do nich z pewnością zaliczyć zarówno położenie w centrum kraju (skąd można szybko przetransportować towary do innych regionów Polski), rozbudowana infrastruktura drogowa, atrakcyjne czynsze (zwłaszcza w porównaniu np. do okolic Warszawy czy Poznania), a także rynek pracy – w Łodzi i jej okolicach dominuje branża TSL, ale też branża przetwórstwa tworzyw sztucznych, kosmetyczno-farmaceutyczna czy branże AGD i spożywcza.

Magazyny do wynajęcia – Łódź. Branża logistyczna

Magazyny do wynajęcia w Łodzi i okolicy są atrakcyjnym wyborem dla przedsiębiorców i firm, którym zależy na sprawnym zarządzaniu łańcuchem dostaw i logistyką. W Łodzi działa wiele firm logistycznych, które mogą świadczyć wsparcie w zakresie zarządzania magazynem, transportem, kontroli zapasów i innych usług związanych z logistyką. Nie można też zapominać, że Łódź należy do tzw. Wielkiej Szóstki – to hasło określające najważniejsze rynki logistyczne w Polsce. Z tego względu jeśli chodzi o magazyn do wynajęcia, Łódź będzie świetnym miejscem.

Wynajem powierzchni magazynowych – Łódź

Region Polski Centralnej przyciąga wielu inwestorów z uwagi na korzystne ulgi i zachęty oferowane przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną oraz wsparcie w zakresie działalności gospodarczej udzielane m.in. przez Łódzką Izbę Przemysłowo-Handlową, Łódzką Agencję Rozwoju Regionalnego czy też Parki Przemysłowo-Technologiczne. Warto zresztą zaznaczyć, że Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna obejmuje swoim zasięgiem nie tylko całe województwo łódzkie, ale też część województwa mazowieckiego i wielkopolskiego. Dodatkowo na terenie ŁSSE zlokalizowane są dwa międzynarodowe porty lotnicze, rozbudowana sieć kolejowa cargo, a sama strefa jest położona na skrzyżowaniu dwóch autostrad. To wszystko sprawia, że ŁSSE, dzięki strategicznej lokalizacji, ma ogromny potencjał logistyczny – a firmy, które zastanawiają się nad tym, gdzie ulokować swoją siedzibę i wynająć magazyn powinny poważnie rozważyć inwestycje na terenie strefy. Co istotne, ŁSSE jest uznawana za najlepszą strefę ekonomiczną w Europie.

Magazyny na wynajem, Łódź. Atrakcyjne stawki

W porównaniu do innych dużych miast w Polsce, ceny najmu magazynów w Łodzi mogą być bardziej konkurencyjne. To przyciąga firmy poszukujące efektywnych rozwiązań logistycznych bez nadmiernego obciążenia budżetu. Zobacz wszystkie magazyny na wynajem – Łódź ma szeroką ofertę różnych powierzchni oraz hal produkcyjnych.

Małe magazyny do wynajęcia – Łódź i okolice

Jeśli chodzi o wynajem magazynu, Łódź – jak już wspomniano wyżej – jest szczególnie atrakcyjną lokalizacją, między innymi ze względu na ceny. Warto jednak wspomnieć, że oprócz tradycyjnych, dużych hal magazynowych w mieście (i najbliższej okolicy) można również bez przeszkód wynająć mniejsze magazyny, idealne dla firm poszukujących kompaktowych powierzchni magazynowych blisko klienta końcowego. Tym samym jeśli chodzi o małe powierzchnie magazynowe do wynajęcia, Łódź również będzie świetną lokalizacją.

Znaleziono 62 obiektów