Occupier Insight - Podsumowanie 2019 roku oraz prognozy branżowe na 2020 rok

Według raportu „Occupier Insight” firmy doradczej Cresa Polska podaż nowoczesnej powierzchni magazynowo-produkcyjnej w ubiegłym roku osiągnęła rekordowy poziom blisko 2,8 mln mkw., czyli niemal trzykrotnie więcej niż wynosi średnia roczna z poprzednich 10 lat. Największe zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe zgłaszały firmy logistyczne, co pokazuje, że Polska odgrywa coraz ważniejszą rolę w łańcuchach transportowych na Starym Kontynencie, łącząc kraje Europy Wschodniej i Zachodniej.

W raporcie znajduje się podsumowanie 2019 roku pod względem popytu, podaży, powierzchni w budowie, a także wskaźników pustostanów zarówno w ujęciu ogólnopolskim, jak i z podziałem na regiony. Analitycy Cresa Polska przedstawiają również najważniejsze informacje na temat sytuacji gospodarczej w Polsce, a także kluczowe prognozy rynkowe.

Occupier Insight - Podsumowanie 2019 roku oraz prognozy branżowe na 2020 rok

Pobierz raport

Newmark Polska

Dział Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych firmy Newmark Polska tworzą wysokiej klasy specjaliści z różnych dziedzin, którzy przez większą część kariery zawodowej byli związani z rynkiem nieruchomości przemysłowych i logistycznych.

Wszyscy członkowie zespołu działają wspólnie, wykorzystując zdobyte umiejętności i kontakty oraz doświadczenie zawodowe, aby zapewnić najemcom usługi doradztwa na najwyższym poziomie kierując się wspólnym celem: kompleksowa obsługa Klienta i sprawny wybór najlepszego rozwiązania.

Aktualności

15.04.2024

Fresenius Medical Care przedłuża wynajem w Prologis Park Poznań
Działająca w branży medycznej spółka Fresenius Medical Care S.A. renegocjowała umowę najmu 3900 mkw. magazynu i 120 mkw. biura w Prologis Park Poznań. Podczas transakcji Fresenius Medical Care reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.