Occupier Insight - Podsumowanie 2019 roku oraz prognozy branżowe na 2020 rok

Occupier Insight - Podsumowanie 2019 roku oraz prognozy branżowe na 2020 rok

Według raportu „Occupier Insight” firmy doradczej Cresa Polska podaż nowoczesnej powierzchni magazynowo-produkcyjnej w ubiegłym roku osiągnęła rekordowy poziom blisko 2,8 mln mkw., czyli niemal trzykrotnie więcej niż wynosi średnia roczna z poprzednich 10 lat. Największe zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe zgłaszały firmy logistyczne, co pokazuje, że Polska odgrywa coraz ważniejszą rolę w łańcuchach transportowych na Starym Kontynencie, łącząc kraje Europy Wschodniej i Zachodniej.

W raporcie znajduje się podsumowanie 2019 roku pod względem popytu, podaży, powierzchni w budowie, a także wskaźników pustostanów zarówno w ujęciu ogólnopolskim, jak i z podziałem na regiony. Analitycy Cresa Polska przedstawiają również najważniejsze informacje na temat sytuacji gospodarczej w Polsce, a także kluczowe prognozy rynkowe.

Pobierz raport

O nas

Dział Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych firmy Cresa Polska tworzą wysokiej klasy specjaliści. 

Wszyscy członkowie zespołu działają wspólnie, wykorzystując zdobyte umiejętności i kontakty oraz doświadczenie zawodowe, aby zapewnić najemcom usługi doradztwa na najwyższym poziomie kierując się wspólnym celem: kompleksowa obsługa Klienta i sprawny wybór najlepszego rozwiązania.

Aktualności

10.05.2021

Aura Herbals nowym najemcą w Panattoni Park Gdańsk Airport
Firma Aura Herbals, producent suplementów diety, wynajęła magazyn i biuro o metrażu ponad 2.500 mkw. w Panattoni Park Gdańsk Airport. W negocjacjach najemcę reprezentowała firma doradcza Cresa.