Cresa doradza sieci Media Expert we Wrocławiu

Cresa doradza sieci Media Expert we Wrocławiu

Sieć Media Expert, jedna z największych marek branży RTV, AGD i Multimedia w Polsce, wynajęła 2.000 mkw. powierzchni magazynowej oraz 150 mkw. powierzchni biurowej w SEGRO Industrial Park Wrocław. Najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cresa.

Media Expert to dynamicznie rozwijająca się sieć elektromarketów, obecna na polskim rynku od ponad 20 lat. W ofercie znajdują się m.in. telewizory smart, laptopy, tablety, smartfony, sprzęt fotograficzny, RTV i AGD, a w wybranych sklepach również rowery, skutery, quady, elektronarzędzia, sprzęt relaksacyjny oraz sprzęt do pielęgnacji ogrodów. Media Expert jest liderem na rynkach lokalnych, oferując klientom największy wybór elektroniki użytkowej w najniższych cenach.

- Wrocław jest strategiczną lokalizacją dla sieci Media Expert. Rynkiem interesuje się wiele firm, a wskaźnik wolnej powierzchni jest na rekordowo niskim poziomie ok. 3%. Tym bardziej cieszymy się, że mogliśmy pomóc firmie Media Expert w realizacji długoterminowej strategii rozwoju. Firma koncentruje się obecnie na optymalizacji łańcucha dostaw dla ponad 470 elektromarketów na terenie całego kraju oraz rozwoju internetowego kanału sprzedaży – mówi Marcin Łukoszko, Starszy Doradca ds. Projektów BTS/BTO w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych firmy Cresa Polska.

- Firma Media Expert poszukiwała niedużego, nowoczesnego obiektu z dużą liczbą doków rozładunkowych we wschodniej części Wrocławia, który miał pełnić rolę magazynu przeładunkowego dla transportu z centrum dystrybucyjnego w Łodzi. Doradzaliśmy naszemu klientowi w zakresie analizy rynku nieruchomości komercyjnych, wyboru konkretnego obiektu oraz negocjacji warunków komercyjnych i technicznych – mówi Jakub Kurek, Associate Director w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych firmy Cresa Polska.

- Jesteśmy pewni, że doskonała lokalizacja SEGRO Industrial Park Wrocław korzystnie wpłynie na rozwój działalności naszego nowego klienta. Cieszymy się z kolejnego kontraktu podpisanego w tym roku na dynamicznie rosnącym dolnośląskim rynku – dodaje Joanna Janiszewska, Dyrektor Regionalny SEGRO.

SEGRO Industrial Park Wrocław zlokalizowany jest w północno-wschodniej części Wrocławia, 12 km od jego centrum. Atutem lokalizacji jest usytuowanie przy drodze wyjazdowej prowadzącej w kierunku Warszawy i w bezpośrednim sąsiedztwie Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Dogodny dojazd do parku zapewniają również środki komunikacji miejskiej. Docelowa wielkość parku to ok. 40.000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej i produkcyjnej.

Cresa doradza sieci Media Expert we Wrocławiu

Newmark Polska

Dział Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych firmy Newmark Polska tworzą wysokiej klasy specjaliści z różnych dziedzin, którzy przez większą część kariery zawodowej byli związani z rynkiem nieruchomości przemysłowych i logistycznych.

Wszyscy członkowie zespołu działają wspólnie, wykorzystując zdobyte umiejętności i kontakty oraz doświadczenie zawodowe, aby zapewnić najemcom usługi doradztwa na najwyższym poziomie kierując się wspólnym celem: kompleksowa obsługa Klienta i sprawny wybór najlepszego rozwiązania.

Aktualności

15.04.2024

Fresenius Medical Care przedłuża wynajem w Prologis Park Poznań
Działająca w branży medycznej spółka Fresenius Medical Care S.A. renegocjowała umowę najmu 3900 mkw. magazynu i 120 mkw. biura w Prologis Park Poznań. Podczas transakcji Fresenius Medical Care reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.