Cresa opublikowała nową mapę powierzchni magazynowych i przemysłowych w Polsce

Cresa opublikowała nową mapę powierzchni magazynowych i przemysłowych w Polsce

Zaktualizowana „Mapa powierzchni magazynowych i przemysłowych w Polsce” firmy Cresa zawiera nie tylko lokalizacje wszystkich parków magazynowych realizowanych przez deweloperów, lecz także obecne korytarze przebiegu autostrad i planowaną sieć infrastruktury drogowej w całej Polsce.

Mapa przedstawia obiekty magazynowe obejmujące: aglomerację warszawską – strefę miejską i pozamiejską, Polskę Centralną, Górny i Dolny Śląsk, Kraków, Poznań, Trójmiasto, Bydgoszcz, Toruń, Szczecin, Polskę Wschodnią (Białystok, Lublin i Rzeszów) oraz Polskę Zachodnią (okolice Zielonej Góry, Krosna Odrzańskiego, Gorzowa Wielkopolskiego, Bolesławca, Zgorzelca, Świebodzina i Słubic).

- Eksperci firmy Cresa przygotowują i regularnie aktualizują „Mapę powierzchni magazynowych i przemysłowych w Polsce”. Każdego roku przybywają nowe lokalizacje w wyniku poprawy infrastruktury drogowej. Monitorowanie i mapowanie modernizacji dróg oraz lokalizacji nowych magazynów pozwala na lepsze zaplanowanie logistyki, łańcucha dostaw oraz powierzchni magazynowej – mówi Tom Listowski, Partner, Dyrektor Działu Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych na Europę Środkowo-Wschodnią firmy Cresa.

- Prognozowane zakłócenia w funkcjonowaniu globalnych łańcuchów dostaw wskutek rozprzestrzeniania się COVID-19 mogą spowodować krótkotrwały spadek popytu ze strony najemców na projekty strategiczne na rynku powierzchni magazynowych i przemysłowych w Polsce, choć oczekujemy, że sieci handlowe będą częściej zainteresowane umowami na krótki okres najmu. Jednak w dającej się przewidzieć przyszłości popyt utrzyma się na wysokim poziomie, głównie dzięki branży e-commerce. Możliwy jest także wzrost zapotrzebowania w perspektywie krótkoterminowej na powierzchnie z przeznaczeniem na produkcję lekką. Firmy będą skłaniać się ku dywersyfikacji lokalizacji zakładów produkcyjnych i otwierać nowe obiekty przemysłowe i logistyczne w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, w tym w Polsce – dodaje ekspert.

„Mapa powierzchni magazynowych i przemysłowych w Polsce” firmy Cresa została wydana tylko w wersji papierowej. Aby ją otrzymać, prosimy wysłać wiadomość na adres: magazyny@cresa.com, dostarczymy ją w najbliższym możliwym terminie.

Cresa opublikowała nową mapę powierzchni magazynowych i przemysłowych w Polsce

Newmark Polska

Dział Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych firmy Newmark Polska tworzą wysokiej klasy specjaliści z różnych dziedzin, którzy przez większą część kariery zawodowej byli związani z rynkiem nieruchomości przemysłowych i logistycznych.

Wszyscy członkowie zespołu działają wspólnie, wykorzystując zdobyte umiejętności i kontakty oraz doświadczenie zawodowe, aby zapewnić najemcom usługi doradztwa na najwyższym poziomie kierując się wspólnym celem: kompleksowa obsługa Klienta i sprawny wybór najlepszego rozwiązania.

Aktualności

15.04.2024

Fresenius Medical Care przedłuża wynajem w Prologis Park Poznań
Działająca w branży medycznej spółka Fresenius Medical Care S.A. renegocjowała umowę najmu 3900 mkw. magazynu i 120 mkw. biura w Prologis Park Poznań. Podczas transakcji Fresenius Medical Care reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.