Cresa wsparła Fresenius Medical Care Polska w renegocjacji warunków najmu

Cresa supports Fresenius Medical Care Polska in lease renegotiation

Polski oddział firmy Fresenius Medical Care, dostarczającej produkty i usługi dla osób z przewlekłą niewydolnością nerek, przedłuża umowę w Prologis Park Poznań II. W procesie renegocjacji najemcę reprezentowała firma doradcza Cresa. Fresenius Medical Care Polska obecnie użytkuje powierzchnię magazynową o wielkości ok. 4.000 mkw.

Fresenius Medical Care to największy na świecie dostawca usług i produktów dedykowanych osobom z przewlekłą niewydolnością nerek. Firma posiada 44 zakłady produkcyjne (zlokalizowane na wszystkich kontynentach), które wytwarzają maszyny do dializ, dializatory i inne powiązane produkty. Fresenius Medical Care prowadzi także globalną sieć ponad 4.000 stacji dializ, w których leczonych jest prawie  347 tys. pacjentów. Najemca po renegocjacji umowy nadal będzie użytkował powierzchnię magazynową w Prologis Park Poznań II.

Prologis Park Poznań II położony jest zaledwie 15 kilometrów od centrum stolicy Wielkopolski. Łącznie firmy mają w nim do dyspozycji 120.000 mkw. powierzchni. Centrum dystrybucyjne zapewnia najemcom wysoki standard obsługi logistycznej, magazynowej i biurowej. Na atrakcyjność lokalizacji wpływa m.in. bogata infrastruktura komunikacyjna regionu, umożliwiająca efektywną logistykę na terenie kraju i na głównych szlakach Europy - na północ ku Szczecinowi, na zachód do Niemiec i na południe do Czech.

– Firma Fresenius Medical Care Polska to jeden z największych dostawców sprzętu medycznego w Polsce. Klient analizował poznański rynek w poszukiwaniu alternatywnej powierzchni magazynowej dla prowadzonych przez siebie operacji. Po rozpatrzeniu możliwości i przeprowadzeniu analiz zapadła decyzja o pozostaniu w obecnej lokalizacji. Deweloper Prologis zapewnił swojemu najemcy niezbędne modyfikacje jednostki oraz optymalne warunki komercyjne dla założonego okresu najmu – mówi Jakub Dudkiewicz, Starszy Doradca w firmie Cresa Polska.

 

Cresa supports Fresenius Medical Care Polska in lease renegotiation

Newmark Polska

Dział Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych firmy Newmark Polska tworzą wysokiej klasy specjaliści z różnych dziedzin, którzy przez większą część kariery zawodowej byli związani z rynkiem nieruchomości przemysłowych i logistycznych.

Wszyscy członkowie zespołu działają wspólnie, wykorzystując zdobyte umiejętności i kontakty oraz doświadczenie zawodowe, aby zapewnić najemcom usługi doradztwa na najwyższym poziomie kierując się wspólnym celem: kompleksowa obsługa Klienta i sprawny wybór najlepszego rozwiązania.

Aktualności

15.04.2024

Fresenius Medical Care przedłuża wynajem w Prologis Park Poznań
Działająca w branży medycznej spółka Fresenius Medical Care S.A. renegocjowała umowę najmu 3900 mkw. magazynu i 120 mkw. biura w Prologis Park Poznań. Podczas transakcji Fresenius Medical Care reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.