Cresa wspiera TJX Europe w procesie pozyskania regionalnego centrum dystrybucyjnego w Polsce

 Cresa wspiera TJX Europe w procesie pozyskania regionalnego centrum dystrybucyjnego w Polsce

Panattoni dostarczy największe centrum dystrybucyjne dla TK Maxx w Europie kontynentalnej - 61 135 m kw. w Sulechowie do obsługi ponad 200 sklepów w 4 krajach

 

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, zrealizuje dedykowany obiekt dla TJX Europe – właściciela marki TK Maxx i wiodącego sprzedawcy ubrań i artykułów gospodarstwa domowego w modelu off-price. Centrum dystrybucyjne o powierzchni 61 135 m kw. będzie zlokalizowane w Polsce Zachodniej, w Sulechowie. Inwestycja wesprze dostawy produktów do sklepów TK Maxx w Polsce, Niemczech, Austrii i Holandii. W transakcji spółkę TJX Europe reprezentowała firma doradcza Cresa.

 

Projekt szyty na miarę. Na 23-hektarowej działce Panattoni zrealizuje strategiczną inwestycję dla TJX Europe. Będzie nią centrum dystrybucyjne, które wesprze dostawy produktów w Polsce, Niemczech, Austrii i Holandii. Obiekt BTS o powierzchni 61 135 m kw. - z czego 5 644 m kw. zajmą pomieszczenia socjalne i biura - powstanie w Polsce Zachodniej, w Sulechowie – 20 km od Zielonej Góry. Inwestycja będzie gotowa już na przełomie roku 2022/2023, a na jej terenie powstanie atrakcyjny obszar krajobrazowy, będzie samowystarczalna i w pełni ogrodzona. Obiekt w Sulechowie będzie szóstym centrum dystrybucyjnym firmy w Europie.

 

Jak komentuje Dorota Jagodzinska, Managing Director z Panattoni: „Polska dzięki strategicznej lokalizacji w centrum Europy w coraz większym stopniu staje się hubem dla działalności firm na całym kontynencie. Zyskuje na tym zachodnia część kraju, która korzysta z bliskości niemieckiej granicy i przyciąga liderów z różnych branż, stając się idealnym miejscem na rozwój nawet podczas pandemii”. I dodaje: „Cieszy nas, że firma TJX Europe inwestuje, skutecznie się rozwija, i że wybrała nas jako ważnego partnera w tym rozwoju”.  

 

Tom Listowski, Partner, Dyrektor działu powierzchni przemysłowych i magazynowych na Europę Środkowo-Wschodnią firmy Cresa, powiedział: „Zachodnia Polska to dynamicznie rozwijający się region, który przyciąga wielu inwestorów zarówno z Polski, jak i z zagranicy dzięki rozbudowanej sieci dróg, bliskości Niemiec i Europy Zachodniej oraz dostępności wykwalifikowanej kadry pracowniczej. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy wspierać firmę TJX Europe przy pozyskaniu strategicznego, regionalnego centrum dystrybucyjnego w Polsce”.

 

Krawiectwo na wymiar. BTS dla TJX Europe jest kolejną inwestycją realizowaną przez Panattoni dla branży odzieżowej. Deweloper na wzór krawca dostosowuje obiekt na potrzeby klienta – niczym konstruktor odzieży dogłębnie analizuje potrzeby, konstruuje i finalnie tworzy niestandardowy projekt. Te indywidualne rozwiązania determinowane są przez złożony system łańcucha dostaw przy stałej wymianie towaru na nowe modele czy przez coraz bardziej skomplikowany proces zarządzania dostawą. Większości tych usług nie wykonuje się już w sklepach, a w centrach dystrybucyjnych, a Panattoni jako doświadczony deweloper wspiera swoich klientów w realizacji tego typu inwestycji.

 

TJX Europe to firma zarządzająca markami detalicznymi TK Maxx i Homesense w Europie. Należy do The TJX Companies, Inc., wiodącego sprzedawcy ubrań i artykułów dla domu w modelu off-price w Stanach Zjednoczonych i na świecie. Koncept zarówno TK Maxx, jak i Homesense opiera się na unikatowym modelu off-price, który polega na sprzedaży znanych marek i projektantów w okazyjnych cenach – do 60 proc. taniej od regularnych cen sprzedaży w Polsce i na świecie. Sieć TK Maxx posiada 602 sklepy w sześciu krajach Europy: Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech, Polsce, Austrii i Holandii oraz sklep internetowy www.tkmaxx.com. Homesense ma 78 sklepów w Wielkiej Brytanii i Irlandii.¹

 

¹ Wyniki finansowe TJX Companies, Inc. za IV kw. 2020 r.
 Cresa wspiera TJX Europe w procesie pozyskania regionalnego centrum dystrybucyjnego w Polsce

Newmark Polska

Dział Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych firmy Newmark Polska tworzą wysokiej klasy specjaliści z różnych dziedzin, którzy przez większą część kariery zawodowej byli związani z rynkiem nieruchomości przemysłowych i logistycznych.

Wszyscy członkowie zespołu działają wspólnie, wykorzystując zdobyte umiejętności i kontakty oraz doświadczenie zawodowe, aby zapewnić najemcom usługi doradztwa na najwyższym poziomie kierując się wspólnym celem: kompleksowa obsługa Klienta i sprawny wybór najlepszego rozwiązania.

Aktualności

15.04.2024

Fresenius Medical Care przedłuża wynajem w Prologis Park Poznań
Działająca w branży medycznej spółka Fresenius Medical Care S.A. renegocjowała umowę najmu 3900 mkw. magazynu i 120 mkw. biura w Prologis Park Poznań. Podczas transakcji Fresenius Medical Care reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.