Czy koronawirus wyhamuje projekty spekulacyjne?

Budowanie spekulacyjne zostanie bardziej ograniczone. Nowe obiekty będą uruchamiane wraz z podpisanymi umowami najmu – prognozuje Jakub Kurek, Associate Director działu powierzchni przemysłowych i magazynowych Cresa Polska.

Rynek nieruchomości logistycznych radzi sobie w obecnej sytuacji, jednak, aby było lepiej, potrzebuje wsparcia podmiotów, z którymi współpracuje – instytucji finansowych oraz firm, które wynajmują lub dostarczają infrastrukturę magazynową.

- Realizowane są przedsięwzięcia, które mają na celu udzielenie pomocy, często są to niestandardowe rozwiązania, aby wesprzeć firmy w tym trudnym okresie, aby mogły utrzymać płynność finansową – mówi Jakub Kurek.

Tempo podaży nowej powierzchni magazynowej z pewnością zmaleje, gdyż inwestorzy będą skupiać się głównie na transakcjach zakontraktowanych.

- Wiele projektów magazynowych w trakcie realizacji oraz tych zabudżetowanych wcześniej jest sukcesywnie realizowanych. Na razie nie obserwujemy żadnych negatywnych zjawisk polegających na wstrzymaniu budowy – tłumaczy Jakub Kurek.

Pandemia w różnym stopniu wpływa na poszczególne sektory rynku magazynowego.

- E-commerce i firmy kurierskie mają się dobrze dzięki rosnącej popularności zakupów w internecie i temu, że towar musi być jak najszybciej dostarczony do konsumenta. Są jednak też branże mające bardzo duży udział w polskiej gospodarce, jak automotive, które niestety borykają się z większymi problemami. Niewątpliwie istnieje ryzyko zerwania światowego łańcucha dostaw. Najbliższe tygodnie będą decydujące – mówi Jakub Kurek, Associate Director działu powierzchni przemysłowych i magazynowych Cresa Polska.

 

 

źródło: https://www.propertynews.pl/magazyny/czy-koronawirus-wyhamuje-projekty-spekulacyjne,81686.html

Newmark Polska

Dział Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych firmy Newmark Polska tworzą wysokiej klasy specjaliści z różnych dziedzin, którzy przez większą część kariery zawodowej byli związani z rynkiem nieruchomości przemysłowych i logistycznych.

Wszyscy członkowie zespołu działają wspólnie, wykorzystując zdobyte umiejętności i kontakty oraz doświadczenie zawodowe, aby zapewnić najemcom usługi doradztwa na najwyższym poziomie kierując się wspólnym celem: kompleksowa obsługa Klienta i sprawny wybór najlepszego rozwiązania.

Aktualności

10.07.2024

Sport-Shop.pl głównym najemcą w Panattoni Park Bieruń I
Sport-Shop.pl, firma z silną pozycją na polskim rynku e-commerce, wynajęła ponad 13 000 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w Panattoni Park Bieruń I. Najemcę w znalezieniu optymalnej lokalizacji i negocjowaniu warunków najmu wsparli specjaliści Newmark Polska.