Dachser wchodzi do Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka

Dachser wchodzi do Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka

Spółka Waimea Holding, inwestor Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka, podpisała umowę na wynajem 2,8 tys. mkw. z firmą Dachser Polska.

Nowoczesny terminal cargo zlokalizowany bezpośrednio przy płycie rzeszowskiego portu lotniczego w pełnym zakresie umożliwi firmie Dachser Polska obsługę operacji logistycznych, w tym frachtu lotniczego w oparciu o najwyższe standardy. Umowa na wynajem powierzchni logistycznej w Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka z firmą Dachser Polska została podpisana w maju br., a powierzchnia została przekazana najemcy w połowie lipca. Globalny operator logistyczny, w ciągu ostatnich 12 miesięcy, zwiększył powierzchnię oddziałów w Polsce o blisko 40 proc. Firma, która w naszym kraju specjalizuje się w obsłudze eksportu, rozbudowała m.in. terminale przeładunkowe i obecnie dysponuje ok. 48 tys. mkw. powierzchni operacyjnej.

Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka o powierzchni 6 700 mkw. spełnia wszystkie wymagania niezbędne do organizacji transportu lotniczego i kołowego, tworzy doskonałe warunki do obsługi każdego typu operacji logistycznych w oparciu o najwyższe standardy.

Multimodalny obiekt powstał na 2 hektarowej działce, funkcjonuje w strukturze Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka zapewniając bezpośredni dostęp do płyty lotniskowej. Najnowocześniejsza jednostka operacyjna na Podkarpaciu umożliwia szybki wzrost przeładunków towarów w regionie Podkarpacia. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka, realizując długoterminową strategię rozwoju usług w zakresie frachtu lotniczego, na powierzchni ponad 1 700 mkw., świadczy kompleksową obsługę handlingową przesyłek towarowych w obiekcie.

 

źródło: http://www.propertynews.pl/magazyny/dachser-wchodzi-do-waimea-cargo-terminal-rzeszow-jasionka,76453.html

Dachser wchodzi do Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka

Newmark Polska

Dział Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych firmy Newmark Polska tworzą wysokiej klasy specjaliści z różnych dziedzin, którzy przez większą część kariery zawodowej byli związani z rynkiem nieruchomości przemysłowych i logistycznych.

Wszyscy członkowie zespołu działają wspólnie, wykorzystując zdobyte umiejętności i kontakty oraz doświadczenie zawodowe, aby zapewnić najemcom usługi doradztwa na najwyższym poziomie kierując się wspólnym celem: kompleksowa obsługa Klienta i sprawny wybór najlepszego rozwiązania.

Aktualności

15.04.2024

Fresenius Medical Care przedłuża wynajem w Prologis Park Poznań
Działająca w branży medycznej spółka Fresenius Medical Care S.A. renegocjowała umowę najmu 3900 mkw. magazynu i 120 mkw. biura w Prologis Park Poznań. Podczas transakcji Fresenius Medical Care reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.