DPD otworzyło nową sortownię w Parzniewie pod Warszawą

W Parzniewie pod Warszawą została otwarta nowa sortownia firmy DPD Polska. Obiekt ma powierzchnię 14 tys. mkw. i jest przeznaczony do obsługi regionu warszawskiego i Polski północnowschodniej i wschodniej. Został wybudowany w modelu „built-to-suit”, a głównym wykonawcą była firma Hillwood.

Nowa sortownia składa się z powierzchni magazynowej o wielkości 11 tys. mkw. oraz powierzchni biurowej o wielkości 3 tys. mkw. Dodatkowo, do obsługi paczek przeznaczonych jest 120 bram, a plac manewrowy zajmuje ponad 4,6 hektara.

Sprawdź dostępne magazyny do wynajęcia w Warszawie.

Nowy magazyn DPD pod Warszawą

Otwarcie sortowni nastąpiło z końcem października 2018 roku, a pełnię swoich funkcjonalności będzie rozwijała w trzech fazach. Pierwsza, rozruchowa, została zakończona wraz z otwarciem obiektu. Obecnie trwa drugi etap, który potrwa do końca stycznia 2019 r. W tym czasie sortownia obsługuje 70-80 tys. paczek na dobę. W trzeciej, która powinna zakończyć się do końca pierwszego kwartału 2019 r., będzie obsługiwanych do 150 tys. paczek. Docelowa wydajność będzie wynosić do 250 tys. paczek na dobę.

Głównym zadaniem tej lokalizacji jest zwiększenie potencjału operacyjnego DPD Polska, poprzez usprawnienie i przyspieszenie procesów. Nowy model logistyczny zakłada w pewnym stopniu decentralizację procesów logistycznych. Wyższa efektywność przewozów zostanie osiągnięta dzięki krótszym odległościom pomiędzy oddziałami a sortownią w Parzniewie. Firma planuje dalszy rozwój swojej infrastruktury w tym modelu

Newmark Polska

Dział Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych firmy Newmark Polska tworzą wysokiej klasy specjaliści z różnych dziedzin, którzy przez większą część kariery zawodowej byli związani z rynkiem nieruchomości przemysłowych i logistycznych.

Wszyscy członkowie zespołu działają wspólnie, wykorzystując zdobyte umiejętności i kontakty oraz doświadczenie zawodowe, aby zapewnić najemcom usługi doradztwa na najwyższym poziomie kierując się wspólnym celem: kompleksowa obsługa Klienta i sprawny wybór najlepszego rozwiązania.

Aktualności

10.07.2024

Sport-Shop.pl głównym najemcą w Panattoni Park Bieruń I
Sport-Shop.pl, firma z silną pozycją na polskim rynku e-commerce, wynajęła ponad 13 000 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w Panattoni Park Bieruń I. Najemcę w znalezieniu optymalnej lokalizacji i negocjowaniu warunków najmu wsparli specjaliści Newmark Polska.