Ekspansja C. Hartwig Gdynia S.A. w gdańskim Pomorskim Centrum Logistycznym

Ekspansja C. Hartwig Gdynia S.A.

Spółka C. Hartwig Gdynia, jedna z wiodących firm spedycyjnych w Polsce, działająca w ramach globalnej Grupy Rhenus, rozszerzyła współpracę z Pomorskim Centrum Logistycznym. W rezultacie najemca korzysta z 16 100 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej. W negocjacjach z wynajmującym najemcę reprezentowali eksperci z firmy doradczej Newmark Polska.

C Hartwig Gdynia S.A. działa w branży TSL jako spedytor na rynku polskim i zagranicznym. Oferuje kompleksowe rozwiązania z zakresu spedycji morskiej, w tym ładunków masowych i drobnicowych, transportu drogowego, spedycji lotniczej, multimodalnej, przewozu ładunków ponadgabarytowych oraz magazynowania. Sprawną realizację zleceń zapewnia zespół 380 specjalistów.

– Świetna lokalizacja Pomorskiego Centrum Logistycznego, atrakcyjna stawka najmu, dostępność powierzchni oraz dobre relacje z wynajmującym, zaważyły na tym, że spółka C. Hartwig Gdynia pozostała w dotychczasowym parku. Jednocześnie najemca wykorzystał możliwość relokacji do większej jednostki, umożliwiając dalszy rozwój logistyki magazynowej. Cieszymy się, że Klient po raz kolejny skorzystał z naszego doświadczenia – mówi Jakub Dudkiewicz, Associate w Newmark Polska.

– Nowa, większa hala magazynowa w Gdańsku, w połączeniu z konsekwentnie rozwijanymi i świetnie wyposażonymi powierzchniami przeładunkowymi, stanowi kolejny ważny krok w realizacji strategii firmy. Nasze działania mają na celu przede wszystkim jeszcze sprawniejszą obsługę coraz większej grupy klientów i ich przesyłek – mówi Wioleta Sikorska, Dyrektor ds. Projektów Logistycznych w C. Hartwig Gdynia.

– Dziękujemy całemu zespołowi spółki C. Hartwig Gdynia za zaufanie i profesjonalne podejście do transakcji. Dynamiczny rozwój firmy w zakresie przeładunków spowodował, że ponownie mieliśmy możliwość współpracy w zakresie rozpoznania rynku i znalezienia powierzchni spełniającej wymagania Klienta – dodaje Michał Rafałowicz, Dyrektor Regionalny w Newmark Polska.

Pomorskie Centrum Logistyczne (PCL) w Gdańsku wyróżnia się bardzo korzystnym położeniem – znajduje się w sąsiedztwie Głębokowodnego Portu Kontenerowego. Dzięki bliskiej odległości drogi ekspresowej S7 i Obwodnicy Trójmiasta obiekt stanowi doskonałą bazę logistyczną dla swoich najemców. Aby zapewnić firmom bezpieczeństwo, nieruchomość jest monitorowana i całodobowo strzeżona.

Ekspansja C. Hartwig Gdynia S.A.

Newmark Polska

Dział Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych firmy Newmark Polska tworzą wysokiej klasy specjaliści z różnych dziedzin, którzy przez większą część kariery zawodowej byli związani z rynkiem nieruchomości przemysłowych i logistycznych.

Wszyscy członkowie zespołu działają wspólnie, wykorzystując zdobyte umiejętności i kontakty oraz doświadczenie zawodowe, aby zapewnić najemcom usługi doradztwa na najwyższym poziomie kierując się wspólnym celem: kompleksowa obsługa Klienta i sprawny wybór najlepszego rozwiązania.

Aktualności

15.04.2024

Fresenius Medical Care przedłuża wynajem w Prologis Park Poznań
Działająca w branży medycznej spółka Fresenius Medical Care S.A. renegocjowała umowę najmu 3900 mkw. magazynu i 120 mkw. biura w Prologis Park Poznań. Podczas transakcji Fresenius Medical Care reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.