Ekspansja Langowski Logistics w łódzkim Central European Logistics Hub

Ekspansja Langowski Logistics w łódzkim Central European Logistics Hub

Firma Langowski Logistics, specjalizująca się w spedycji i logistyce międzynarodowej, zwiększyła powierzchnię najmu w Central European Logistics Hub w Łodzi o 4500 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej. Po ekspansji firma zajmuje ok. 8000 mkw. W negocjacjach najemcę reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.

Spółka Langowski Logistics działa w branży TSL od 2004 roku. Specjalizuje się w spedycji i logistyce międzynarodowej, wykorzystując transport morski, kolejowy, lotniczy oraz drogowy. Ważną działalnością spółki są także usługi logistyki magazynowej, czyli zarówno składowanie krótko- i długoterminowe, konsolidacja, dekonsolidacja, przeładunki, jak i dystrybucja towarów z 5 nowoczesnych magazynów zlokalizowanych na terenie całej Polski. Ciągłość realizacji zleceń zapewnia zespół składający się z ponad 200 specjalistów. Za swoją działalność firma Langowski Logistics była wielokrotnie wyróżniania – zdobyła m.in. tytuł Gazeli Biznesu 2019.

– Firma Langowski Logistics oczekiwała wsparcia w negocjacjach z właścicielem obiektu. Naszemu Klientowi zależało na przejęciu kolejnych modułów magazynowych, aby zapewnić sobie optymalne warunki do sprawnego prowadzenie operacji – mówi Agnieszka Marczak, Starszy Doradca w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych firmy Newmark Polska.

– Obecna lokalizacja w Central European Logistics Hub całkowicie spełniała oczekiwania naszego Klienta pod wieloma względami, z czego kluczowa była odległość do terminala intermodalnego. Dzięki wynegocjowaniu atrakcyjnych warunków najmu tuż przed wzrostem stawek, najemca może być jeszcze bardziej konkurencyjny w swojej branży. Cieszymy się, że długofalowo wspieramy firmę Langowski Logistics w jej dynamicznym rozwoju – dodaje Jakub Dudkiewicz, Associate w Newmark Polska.

Central European Logistics Hub to tworzony przez Panattoni największy w Europie kompleks logistyczny, który napędza rozwój Nowej Dzielnicy Przemysłowej Łodzi. Planowana powierzchnia to ponad 700 000 mkw. powierzchni klasy A przystosowanej zarówno do magazynowania, jak i produkcji. Inwestycja znajduje się w pobliżu węzła autostrad A1 i A2 (Łódź Północ). W rezultacie lokalizacja sprzyja prowadzeniu operacji logistycznych (w tym logistyki eksportowej) i zapewnia dostęp do pracowników z łódzkiego rynku.

Ekspansja Langowski Logistics w łódzkim Central European Logistics Hub

Newmark Polska

Dział Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych firmy Newmark Polska tworzą wysokiej klasy specjaliści z różnych dziedzin, którzy przez większą część kariery zawodowej byli związani z rynkiem nieruchomości przemysłowych i logistycznych.

Wszyscy członkowie zespołu działają wspólnie, wykorzystując zdobyte umiejętności i kontakty oraz doświadczenie zawodowe, aby zapewnić najemcom usługi doradztwa na najwyższym poziomie kierując się wspólnym celem: kompleksowa obsługa Klienta i sprawny wybór najlepszego rozwiązania.

Aktualności

15.04.2024

Fresenius Medical Care przedłuża wynajem w Prologis Park Poznań
Działająca w branży medycznej spółka Fresenius Medical Care S.A. renegocjowała umowę najmu 3900 mkw. magazynu i 120 mkw. biura w Prologis Park Poznań. Podczas transakcji Fresenius Medical Care reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.