Europapier Polska realizuje długoterminową strategię w P3 Błonie

Europapier Polska realizuje długoterminową strategię w P3 Błonie

Firma Europapier Polska renegocjowała umowę na wynajem ponad 14 tys. mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w kompleksie logistycznym P3 Błonie. Najemcę reprezentowała firma doradcza Cresa Polska.

Europapier jest liderem w dystrybucji papierów i opakowań w CEE. W ramach realizowanej strategii rozwoju spółka umacnia swoją pozycję inwestując na rynku mediów do reklamy wizualnej oraz higieny. Europapier należy do holdingu Heinzel, wiodącego branżowego inwestora o globalnym zasięgu. W Polsce Europapier rozwija się od 1991 r.

- Firma Europapier Polska koncentruje się na jakości serwisu dla klientów oraz opracowuje plany dalszego rozwoju działalności na dynamicznie zmieniającym się rynku. Bardzo ważne jest więc dla niej zachowanie ciągłości i elastyczności w biznesie, co było dodatkowym argumentem za renegocjacją umowy w obecnym magazynie – mówi Katarzyna Bojanowicz, Business Development Director w dziale powierzchni przemysłowych i magazynowych firmy Cresa Polska.

P3 Błonie to kompleks logistyczny zlokalizowany w pobliżu drogi krajowej nr 92, łączącej Poznań i Warszawę, w odległości 9 km od autostrady A2 (Berlin–Poznań–Warszawa), 27 km na zachód Warszawy. W parku istnieje możliwość rozbudowy o dodatkowe 35.000 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej. W skład parku wchodzi 14 budynków. Właścicielem parku jest P3 Logistic Parks.

- Po zapoznaniu się z przygotowaną przez nas ofertą firma strategicznie zdecydowała się na utrzymanie magazynu centralnego w obecnej lokalizacji, ponieważ nadrzędną wartością dla firmy są wysoko kwalifikowani pracownicy logistyki, którzy od lat cenią sobie pracę w tej firmie i są przyzwyczajeni do parku P3 Błonie – mówi Miłosz Borkowski, Starszy doradca w dziale powierzchni przemysłowych i magazynowych w Cresa Polska.

 

Europapier Polska realizuje długoterminową strategię w P3 Błonie

Newmark Polska

Dział Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych firmy Newmark Polska tworzą wysokiej klasy specjaliści z różnych dziedzin, którzy przez większą część kariery zawodowej byli związani z rynkiem nieruchomości przemysłowych i logistycznych.

Wszyscy członkowie zespołu działają wspólnie, wykorzystując zdobyte umiejętności i kontakty oraz doświadczenie zawodowe, aby zapewnić najemcom usługi doradztwa na najwyższym poziomie kierując się wspólnym celem: kompleksowa obsługa Klienta i sprawny wybór najlepszego rozwiązania.

Aktualności

15.04.2024

Fresenius Medical Care przedłuża wynajem w Prologis Park Poznań
Działająca w branży medycznej spółka Fresenius Medical Care S.A. renegocjowała umowę najmu 3900 mkw. magazynu i 120 mkw. biura w Prologis Park Poznań. Podczas transakcji Fresenius Medical Care reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.