Fera przedłuża i rozszerza współpracę z Prologis

Fera przedłuża i rozszerza współpracę z Prologis

Prowadząca internetowy sklep zoologiczny spółka Fera przedłużyła umowę i wynajęła dodatkową powierzchnię magazynowo-biurową na terenie Prologis Park Wrocław. Po ekspansji firma zajmie 9100 mkw. Spółka Fera powierzyła negocjacje z wynajmującym firmie doradczej Newmark Polska.

Należący do Fera sp. z o.o. internetowy sklep zoologiczny Fera.pl działa na polskim rynku od 2014 r. Jego asortyment to ponad 13 000 produktów dla zwierząt – karmy i przysmaki, legowiska, zabawki, transportery oraz akcesoria. Wszystkie oferowane artykuły pochodzą z polskiej dystrybucji. Firma wspiera organizacje pomagające zwierzętom, a za swoją działalność otrzymała wiele nagród i wyróżnień, w tym Laur Konsumenta 2019. Sklepy internetowe Fera są obecne także na zagranicznych rynkach, m.in. niemieckim, rumuńskim, słowackim i węgierskim.

– Nasz Klient jest zadowolony z dotychczasowej współpracy z Prologis Park Wrocław. Odpowiadają mu zarówno warunki najmu, jak i lokalizacja w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4. Dzięki bliskości Wrocławia spółka Fera ma dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowników – mówi Miłosz Borkowski, Senior Associate w Newmark Polska.

– Okres pandemii COVID-19 przyczynił się do zmiany nawyków zakupowych konsumentów. Firma Fera zaobserwowała wzrost wolumenu sprzedaży, w rezultacie czego zdecydowała się zwiększyć wynajmowaną powierzchnię magazynową. Cieszymy się, że najemca obdarzył nas zaufaniem i powierzył nam negocjacje z Prologis – dodaje Jakub Kurek, Dyrektor Działu Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych, Newmark Polska.

Prologis Park Wrocław to park logistyczny o powierzchni ponad 170 000 metrów kwadratowych, położony w strefie przemysłowej na Bielanach Wrocławskich. W parku zastosowano szereg nowatorskich rozwiązań technicznych zapewniających klientom wygodę użytkowania i oszczędność energii przy jednoczesnej dbałości o środowisko naturalne, m.in. system smart metering do zdalnego odczytu mediów. Jego atutem jest lokalizacja, tuż przy Węźle Bielańskim autostrady A4 oraz drogach łączących Wrocław ze stolicami państw graniczących z Polską. Jest oddalony zaledwie 10 kilometrów od międzynarodowego lotniska Wrocław-Strachowice i 15 kilometrów od centrum Wrocławia.

Fera przedłuża i rozszerza współpracę z Prologis

Newmark Polska

Dział Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych firmy Newmark Polska tworzą wysokiej klasy specjaliści z różnych dziedzin, którzy przez większą część kariery zawodowej byli związani z rynkiem nieruchomości przemysłowych i logistycznych.

Wszyscy członkowie zespołu działają wspólnie, wykorzystując zdobyte umiejętności i kontakty oraz doświadczenie zawodowe, aby zapewnić najemcom usługi doradztwa na najwyższym poziomie kierując się wspólnym celem: kompleksowa obsługa Klienta i sprawny wybór najlepszego rozwiązania.

Aktualności

15.04.2024

Fresenius Medical Care przedłuża wynajem w Prologis Park Poznań
Działająca w branży medycznej spółka Fresenius Medical Care S.A. renegocjowała umowę najmu 3900 mkw. magazynu i 120 mkw. biura w Prologis Park Poznań. Podczas transakcji Fresenius Medical Care reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.