Firma keeeper nowym najemcą w Logistic Park Bydgoszcz

Firma keeeper nowym najemcą w Logistic Park Bydgoszcz

Podpisana umowa zakłada, że jeden z największych europejskich producentów artykułów gospodarstwa domowego z tworzyw sztucznych, firma keeeper wprowadzi się do nowej lokalizacji w połowie 2020 r. Powstająca hala D, którą wynajął w całości, będzie liczyła 17 800 mkw.

Powstająca hala D, którą keeeper wynajął w całości, będzie liczyła 17 800 mkw. Rynek nieruchomości komercyjnych w Bydgoszczy uznawany jest za jeden z najbardziej perspektywicznych w branży magazynowej, ale również bardzo konkurencyjny z uwagi na wysoką podaż nowoczesnych powierzchni.

Hala D w Logistic Park Bydgoszcz oprócz powierzchni magazynowej klasy A będzie dysponowała również częścią biurową (około 500 mkw.) oraz strefą kompletacji. Budynek został również specjalnie przeprojektowany zgodnie z oczekiwaniami najemcy, co nie jest standardem na rynku powierzchni magazynowych w Polsce i pokazuje indywidualne podejście Waimea Holding do potrzeb klientów.

Waimea Logistic Park Bydgoszcz powstaje na działce liczącej 19 ha. Z planowanych 6 hal dwie już zostały oddane do użytkowania i wynajęte. Podczas pierwszego etapu wybudowano m.in. halę SBU (Small Business Units) o powierzchni 9226 m2, czyli magazyny oraz biura dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców czy start-upów, które potrzebują mniejszej powierzchni magazynowej. Proces komercjalizacji tego etapu przebiegał w błyskawicznym tempie, a koncepcja SBU okazała się dużym sukcesem. W kolejnym etapie powstała hala F, z blisko 5 tys. m2, gdzie najemcą jest operator logistyczny PEKAES i DTS Transport - spółka z branży TSL świadcząca usługi transportowe oraz montażowe.

Dzięki zrealizowanym miejskim inwestycjom takim jak modernizacja ul. Nowotoruńskiej, budowa ul. Dachtery, Bydgoskich Przemysłowców oraz Petersona, Waimea Logistic Park Bydgoszcz jest doskonale skomunikowany z planowaną drogą S10 oraz znajdującą się w budowie trasą S5 z pominięciem wjazdu na tereny z zabudową mieszkaniową. Park ma również dogodny dojazd do drogi krajowej S25 Bydgoszcz-Konin-Kalisz), S80 (Bydgoszcz-Lubicz) oraz z międzynarodowego Portu Lotniczego Bydgoszcz-Szwederowo, który jest oddalony o 7 km.

W tegorocznym zestawieniu miast przyjaznych dla biznesu z regionu Centralnej i Wschodniej Europy (CEE), opracowanym przez Emerging Europe, Bydgoszcz znalazła się w czołówce w takich kategoriach, jak klimat biznesowy (2. miejsce), potencjał gospodarczy (7. miejsce) oraz wsparcie biznesu ze strony władz lokalnych (7. miejsce). W ostatnim czasie Bydgoszcz znalazła się również wśród liderów rankingu fDi Polish Cities of the Future 2019/20, w którym zespół analityczny Financial Times – fDi Intelligence po raz kolejny przyjrzał się bliżej polskim miastom pod względem wskaźników świadczących o atrakcyjności bezpośrednich inwestycji zagranicznych i zdecydował o przyznaniu Bydgoszczy wyróżnienia w kategorii Top 10 Overall – Best for Human Capital and Lifestyle.

Waimea Holding jest polską spółką deweloperską, która od blisko dekady z powodzeniem realizuje projekty parków logistycznych oraz terminali cargo na terenie całego kraju. Posiada także kompetencje z zakresu zarządzania tego typu obiektami. W tym roku wyszła na rynek z rewolucyjnym konceptem Modułów Magazynowo Przemysłowych (MMP), stwarzając niedostępne dotychczas możliwości nie tylko dla mniejszych przedsiębiorców, ale również dla inwestorów indywidualnych, zainteresowanych lokowaniem kapitału w nieruchomości komercyjne. Jeden z Parków MMP powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie Waimea Logistic Park Bydgoszcz.

Firma keeeper nowym najemcą w Logistic Park Bydgoszcz

Newmark Polska

Dział Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych firmy Newmark Polska tworzą wysokiej klasy specjaliści z różnych dziedzin, którzy przez większą część kariery zawodowej byli związani z rynkiem nieruchomości przemysłowych i logistycznych.

Wszyscy członkowie zespołu działają wspólnie, wykorzystując zdobyte umiejętności i kontakty oraz doświadczenie zawodowe, aby zapewnić najemcom usługi doradztwa na najwyższym poziomie kierując się wspólnym celem: kompleksowa obsługa Klienta i sprawny wybór najlepszego rozwiązania.

Aktualności

15.04.2024

Fresenius Medical Care przedłuża wynajem w Prologis Park Poznań
Działająca w branży medycznej spółka Fresenius Medical Care S.A. renegocjowała umowę najmu 3900 mkw. magazynu i 120 mkw. biura w Prologis Park Poznań. Podczas transakcji Fresenius Medical Care reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.