Firma Mandersloot zwiększa powierzchnię w Poznaniu

Firma Mandersloot zwiększa powierzchnię w Poznaniu

Polski oddział holenderskiej firmy Mandersloot, która świadczy usługi logistyczne w krajach Beneluksu i Europy Środkowej, powiększył powierzchnię wynajmowaną w Poznaniu w nieruchomości zarządzanej przez Savills Investment Management. W rezultacie do dyspozycji firmy będzie pozostawało łącznie ponad 7600 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowo-biurowej. W negocjacjach najemcę reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.

Historia firmy Mandersloot zaczęła się w 1964 r. w Holandii. To właśnie wówczas powstało rodzinne przedsiębiorstwo transportowe, które z czasem zaczęło działać na skalę międzynarodową. Dziś na jego sukces każdego dnia pracuje 400 pracowników, a firmowa flota składa się z 340 aut i 310 naczep chłodni. W rezultacie Mandersloot zapewnia transport drobnicowy w kontrolowanej temperaturze warzyw i owoców, mięsa, produktów spożywczych oraz kwiatów i roślin – na terenie Beneluksu i Europy Środkowej.

– Nasz Klient był zadowolony z prowadzenia działalności w dotychczas wynajmowanym obiekcie, ale ze względu na rozwój firmy poszukiwał większej powierzchni magazynowo-biurowej. Dzięki elastyczności wynajmującego udało się uniknąć czasochłonnej i kosztownej przeprowadzki. Cieszymy się, że wynegocjowaliśmy warunki najmu, które znalazły akceptację obu stron transakcji – mówi Natalia Mika, Doradca w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych, Newmark Polska.

– Na decyzji o pozostaniu w dotychczasowym obiekcie zaważyła lokalizacja – w pobliżu znajduje się siedziba naszego Klienta. Istotna była także dobra współpraca z wynajmującym, który znalazł rozwiązanie i umożliwił ekspansję w dotychczasowym parku. Zwiększenie powierzchni zapewnia najemcy optymalne warunki do dalszego rozwoju. Cieszymy się, że firma Mandersloot skorzystała z naszego wsparcia podczas renegocjacji umowy najmu – dodaje Jakub Dudkiewicz, Associate w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych, Newmark Polska.

Centrum dystrybucyjne, zarządzane przez Savills Investment Management od stycznia 2019 r., ma powierzchnię ok. 85 000 mkw. i położone jest w Komornikach, na południe od Poznania. W jego skład wchodzą budynki magazynowe klasy A, które są dostosowane zarówno do składowania, jak i prowadzenia lekkiej produkcji. Bliskość aglomeracji poznańskiej zapewnia najemcom parku również dostęp do wykwalifikowanych pracowników.

Firma Mandersloot zwiększa powierzchnię w Poznaniu

Newmark Polska

Dział Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych firmy Newmark Polska tworzą wysokiej klasy specjaliści z różnych dziedzin, którzy przez większą część kariery zawodowej byli związani z rynkiem nieruchomości przemysłowych i logistycznych.

Wszyscy członkowie zespołu działają wspólnie, wykorzystując zdobyte umiejętności i kontakty oraz doświadczenie zawodowe, aby zapewnić najemcom usługi doradztwa na najwyższym poziomie kierując się wspólnym celem: kompleksowa obsługa Klienta i sprawny wybór najlepszego rozwiązania.

Aktualności

15.04.2024

Fresenius Medical Care przedłuża wynajem w Prologis Park Poznań
Działająca w branży medycznej spółka Fresenius Medical Care S.A. renegocjowała umowę najmu 3900 mkw. magazynu i 120 mkw. biura w Prologis Park Poznań. Podczas transakcji Fresenius Medical Care reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.