Firma Marcotran przedłuża współpracę z Park Poznań VI

Firma Marcotran, międzynarodowy operator logistyczny, przedłuża najem w Parku Poznań VI, który jest zarządzany przez pan-europejską spółkę specjalizującą się w zarządzaniu obiektami logistycznymi Urban Real Estate Partners (UREP). Umowa dotyczy 3400 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej. W renegocjacjach z wynajmującym najemcę reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.

Marcotran to międzynarodowy operator logistyczny, którego oferta obejmuje transport, magazynowanie, logistykę i dystrybucję. Firma powstała w 1970 r. i obecnie zatrudnia ponad 1600 osób 29 narodowości. Sprawną realizację zleceń zapewnia rozbudowana flota, na którą składa się ok. 1000 samochodów ciężarowych i ok. 1500 ciężarówek z przyczepami. O skali działalności świadczą też obroty rzędu 200 mln euro.

– Firma Marcotran jest zadowolona ze współpracy z wynajmującym i lokalizacji magazynu. Ważna dla najemcy jest duża liczba bram w stosunku do powierzchni obiektu, a także standard wykończenia magazynu. Pomyślnie przeprowadzona renegocjacja umowy wpływa korzystnie na stabilność biznesu Klienta i zapewnia mu optymalne warunki do dalszego rozwoju – mówi Jakub Kurek, Dyrektor Działu Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych Newmark Polska.

Park Poznań VI położony jest w miejscowości Koninko pod Poznaniem. Obiekt znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie drogi ekspresowej S11 (Kołobrzeg – Pyrzowice/Piekary Śląskie), co ułatwia dystrybucję towarów zarówno na północ, jak i na południe kraju. Dla najemców znaczenie ma też bliskość autostrady A2 i szlaku komunikacyjnego E30. Lokalizacja na terenach podmiejskich zapewnia firmom mieszczącym się w Parku Poznań VI dostęp do pracowników.

Newmark Polska

Dział Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych firmy Newmark Polska tworzą wysokiej klasy specjaliści z różnych dziedzin, którzy przez większą część kariery zawodowej byli związani z rynkiem nieruchomości przemysłowych i logistycznych.

Wszyscy członkowie zespołu działają wspólnie, wykorzystując zdobyte umiejętności i kontakty oraz doświadczenie zawodowe, aby zapewnić najemcom usługi doradztwa na najwyższym poziomie kierując się wspólnym celem: kompleksowa obsługa Klienta i sprawny wybór najlepszego rozwiązania.

Aktualności

10.07.2024

Sport-Shop.pl głównym najemcą w Panattoni Park Bieruń I
Sport-Shop.pl, firma z silną pozycją na polskim rynku e-commerce, wynajęła ponad 13 000 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w Panattoni Park Bieruń I. Najemcę w znalezieniu optymalnej lokalizacji i negocjowaniu warunków najmu wsparli specjaliści Newmark Polska.