Fresenius Medical Care przedłuża wynajem w Prologis Park Poznań

Działająca w branży medycznej spółka Fresenius Medical Care S.A. renegocjowała umowę najmu 3900 mkw. magazynu i 120 mkw. biura w Prologis Park Poznań. Podczas transakcji Fresenius Medical Care reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.

 

–  Mieliśmy już okazję współpracować z Fresenius Medical Care i cieszymy się, że po raz kolejny spółka zdecydowała się skorzystać z naszych usług. Tym razem zostaliśmy poproszeni o rozpoznanie rynku poznańskiego pod kątem ewentualnej relokacji magazynu. Ostatecznie Klient pozostał w Prologis Park Poznań, m.in. z uwagi na gotowość wynajmującego do poprawy standardu i efektywności hali oraz dzięki atrakcyjnym warunkom komercyjnych, jakie firma Prologis zaproponowała FMC. Dziękujemy za zaufanie i życzymy naszemu Klientowi dalszych sukcesów w prowadzeniu działalności – mówi Jakub Dudkiewicz, Senior Associate w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych w Newmark Polska.

 

Strategiczna lokalizacja przy trasie 92 w niedalekiej odległości od węzła z S11 oraz bezpośredni dostęp do komunikacji publicznej - to główne atuty Prologis Park Poznań. Ponadto, centrum logistyczne położone jest zaledwie 15 km od centrum Poznania i poza nowoczesną powierzchnią magazynową oferuje także komfortowe moduły biurowe.

 

O Fresenius Medical Care

Fresenius Medical Care to światowy lider w dostarczaniu produktów i usług dla osób z przewlekłą niewydolnością nerek. Posiada 42 zakłady produkcyjne zlokalizowane w ponad 20 krajach, gdzie wytwarzane są aparaty do dializ, dializatory i inne przedmioty jednorazowe do terapii nerkozastępczej. Ponadto prowadzi globalną sieć ponad 4150 stacji dializ, z których korzysta łącznie ponad 344 000 osób. W Polsce firma obecna jest od ponad 30 lat i posiada 71 stacji dializ oraz 38 poradni nefrologicznych.

 

O Prologis

Prologis, Inc. jest globalnym liderem w branży nieruchomości logistycznych, koncentrującym się na rynkach o wysokich barierach i wysokim wzroście. Na dzień 31 grudnia 2023 r. firma posiadała nieruchomości i projekty deweloperskie o łącznej powierzchni około 115 milionów metrów kwadratowych w 19 krajach lub inwestowała w nie, na zasadzie pełnej własności lub poprzez współinwestycje. Prologis wynajmuje nowoczesne obiekty logistyczne zróżnicowanej bazie około 6 700 klientów, głównie w dwóch głównych kategoriach: business-to-business i retail/online fulfillment.

 

O Newmark Polska

Newmark Polska jest Globalnym Partnerem Newmark, członkiem Globalnej Sieci Newmark. Należy do grupy wiodących firm doradczych na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Zapewnia kompleksowe usługi agencyjne w zakresie reprezentacji najemców pozbawione ryzyka konfliktu interesów, jak również obsługi transakcji na rynkach kapitałowych, badań rynku i doradztwa, wycen nieruchomości, projektowania i zarządzania projektami oraz workplace strategy. Na czele firmy Newmark Polska stoi Piotr Kaszyński. Jej siedziba mieści się w Warszawie, a biura regionalne znajdują się we Wrocławiu, Trójmieście i Krakowie. Zespół Newmark Polska korzysta z globalnej platformy Newmark (Nasdaq: NMRK), która posiada biura na całym świecie i oferuje pełną gamę usług na każdym etapie cyklu życia nieruchomości. Więcej informacji o Newmark Polska na stronie: www.nmrk.pl

Newmark Polska

Dział Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych firmy Newmark Polska tworzą wysokiej klasy specjaliści z różnych dziedzin, którzy przez większą część kariery zawodowej byli związani z rynkiem nieruchomości przemysłowych i logistycznych.

Wszyscy członkowie zespołu działają wspólnie, wykorzystując zdobyte umiejętności i kontakty oraz doświadczenie zawodowe, aby zapewnić najemcom usługi doradztwa na najwyższym poziomie kierując się wspólnym celem: kompleksowa obsługa Klienta i sprawny wybór najlepszego rozwiązania.

Aktualności

22.07.2024

Tuplex dołączył do grona najemców Multipark Bydgoszcz

Spółka Tuplex, lider w branży tworzyw sztucznych, to nowy najemca Multiparku Bydgoszcz. W obiekcie przedsiębiorstwo wynajęło 1450 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej. Najemcę podczas negocjacji warunków umowy wsparli specjaliści z firmy doradczej Newmark Polska.