Grupa Delta Trans otwiera kolejny magazyn w Rudzie Śląskiej

Grupa Delta Trans otwiera kolejny magazyn w Rudzie Śląskiej

Firma logistyczna Grupa Delta Trans wynajęła ponad 7 100 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w parku Hillwood Ruda Śląska. Najemcę reprezentowała firma doradcza Cresa Polska.

Do Grupy Delta Trans, zaliczanej do grona największych operatorów logistycznych w kraju, należą firmy Delta Trans Transporte Sp. z o.o. oraz Delta Trans Logistik Sp. z o.o. funkcjonujące na rynku usług transportowo-logistycznych już od 30 lat. Siedziby obydwu spółek zlokalizowane są na terenie centrum logistycznego w Świętochłowicach, w którym Grupa Delta Trans dysponuje blisko 120 tys. mkw. nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych.

- Strategia rozwoju naszej firmy jest w ostatnich latach ściśle związana z infrastrukturą magazynową, której nam ciągle przybywa. Tym samym zwiększa się różnorodność obsługiwanych przez nas towarów oraz portfolio klientów. Obecnie posiadamy ok. 120 000 mkw. powierzchni magazynowych własnych i zewnętrznych i jesteśmy gotowi do współpracy z kolejnymi partnerami biznesowymi – mówi Paweł Rzepka, Dyrektor Logistyki i Produkcji w Grupie Delta Trans.

- Dla firmy transportowej dobra lokalizacja ma kluczowe znaczenie. Hillwood Ruda Śląska wyróżnia się dogodnym położeniem w sercu Górnego Śląska i ma doskonałe połączenia drogowe nie tylko z resztą Polski, ale również uprzemysłowionymi Czechami, Niemcami i innymi rynkami Europy Środkowej – mówi Wojciech Dachniewski, Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w Hillwood Polska.

Hillwood Ruda Śląska to nowoczesny park magazynowy o powierzchni ponad 63 000 mkw. Park położony jest strategicznie w Rudzie Śląskiej, zaledwie 4 km od centrum miasta, przy drodze krajowej nr 925 (Rybnik-Bytom) oraz Trasie Średnicowej (Katowice-Gliwice). Lokalizacja nieruchomości zapewnia doskonały dostęp do autostrad A4 oraz A1. Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach oddalony jest o ok. 30 km, natomiast lotnisko w Krakowie znajduje się 80 km od parku.

Zaplecze logistyczne, jakim dysponuje Delta Trans, tworzą nowoczesne hale magazynowe i produkcyjne, wyposażone w zintegrowane systemy informatyczne. Powierzchnie magazynowe wraz ze składem i magazynem celnym zlokalizowane są na terenie centrum logistycznego w Świętochłowicach oraz Chorzowie. Pozostałe magazyny logistyczne rozmieszczone są na terenie Rudy Śląskiej i Gliwic.

- W związku z ciągłym rozwojem oferty Grupa Delta Trans poszukiwała nowych powierzchni magazynowych położonych blisko centrali firmy. Inwestycja Hillwood Ruda Śląska spełniała wymagania najemcy nie tylko pod kątem usytuowania, ale również możliwości szybkiego odbioru jednostki i rozpoczęcia operacji – mówi Jakub Kurek, Associate Director w dziale powierzchni przemysłowych i magazynowych firmy Cresa Polska.

- W nowym magazynie Grupa Delta Trans będzie świadczyła pełen wachlarz usług logistycznych skierowanych zarówno do obecnych, jak i nowych klientów. Wszystkie obiekty magazynowe firmy zlokalizowane są na Śląsku, aczkolwiek rozpatrywane są nowe kierunki rozwoju – dodaje Michał Kozar, Doradca i Specjalista ds. Technicznych w dziale powierzchni przemysłowych i magazynowych firmy Cresa Polska.

 

Grupa Delta Trans otwiera kolejny magazyn w Rudzie Śląskiej

Newmark Polska

Dział Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych firmy Newmark Polska tworzą wysokiej klasy specjaliści z różnych dziedzin, którzy przez większą część kariery zawodowej byli związani z rynkiem nieruchomości przemysłowych i logistycznych.

Wszyscy członkowie zespołu działają wspólnie, wykorzystując zdobyte umiejętności i kontakty oraz doświadczenie zawodowe, aby zapewnić najemcom usługi doradztwa na najwyższym poziomie kierując się wspólnym celem: kompleksowa obsługa Klienta i sprawny wybór najlepszego rozwiązania.

Aktualności

15.04.2024

Fresenius Medical Care przedłuża wynajem w Prologis Park Poznań
Działająca w branży medycznej spółka Fresenius Medical Care S.A. renegocjowała umowę najmu 3900 mkw. magazynu i 120 mkw. biura w Prologis Park Poznań. Podczas transakcji Fresenius Medical Care reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.