Grupa Delta Trans rozszerza najem w Rudzie Śląskiej do 17 000 mkw.

Grupa Delta Trans rozszerza najem w Rudzie Śląskiej do 17 000 mkw.

Grupa Delta Trans, która od ponad 30 lat działa na polskim rynku jako operator logistyczny, renegocjowała umowę najmu i powiększyła powierzchnię w Rudzie Śląskiej w nieruchomości zarządzanej przez Savills Investment Management. Najemca zajmuje obecnie ok. 17 000 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej. Podczas renegocjacji umowy Grupa Delta Trans korzystała z doświadczenia ekspertów firmy doradczej Newmark Polska.

Grupa Delta Trans to aktualnie jeden z największych operatorów logistycznych w Polsce. W skład Grupy wchodzą dwie spółki – Delta Trans Transporte i Delta Trans Logistik. Od początku działalności firma zajmuje się transportem międzynarodowym i obsługą celną. Z czasem w ofercie Grupy pojawiły się kolejne usługi, m.in. magazynowanie towarów, outsourcing produkcyjny, a także projektowanie i produkcja konstrukcji stalowych oraz specjalistycznych pojemników transportowych. Przedsiębiorstwo korzysta z 7 oddziałów zlokalizowanych na terenie Polski i utrzymuje flotę składającą się z ponad 300 pojazdów.

– W działalność naszej firmy od początku wpisane są regularne inwestycje w rozwój i utrzymanie wysokiego poziomu posiadanej infrastruktury oraz wdrażanie nowoczesnych rozwiązań informatycznych podnoszących jakość i wydajność świadczonych usług. Realizowana strategia zapewnia nam zarówno pozyskiwanie nowych klientów, jak i poszerzanie asortymentu obsługiwanych towarów. Zainteresowanie klientów oraz otrzymywane rokrocznie nagrody i wyróżnienia niezmiennie stanowią potwierdzenie wysokiej pozycji firmy na rynku – mówi Paweł Rzepka, Dyrektor ds. Logistyki i Produkcji w Grupie Delta Trans.

– Dynamiczny rozwój Grupy Delta Trans znajduje odzwierciedlenie w zapotrzebowaniu na nowoczesną powierzchnię magazynową i biurową. Naszym zadaniem było kompleksowe wsparcie najemcy – mówi Michał Kozar, Associate w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych Newmark Polska.

– Dobra współpraca z właścicielem obiektu oraz dostępność powierzchni w wybranym terminie wpłynęły na decyzję o przedłużeniu umowy najmu i jednoczesnej ekspansji w Rudzie Śląskiej. Dzięki temu Grupa Delta Trans uniknęła kosztownej przeprowadzki – dodaje Jakub Kurek, Dyrektor Działu Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych Newmark Polska.

– Grupa Delta Trans po raz kolejny zdecydowała się skorzystać z naszej pomocy i powierzyła nam reprezentację w rozmowach z właścicielem budynku. Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy wesprzeć naszego Klienta w zapewnieniu mu optymalnego zaplecza dla prowadzonych operacji i sprostaliśmy jego oczekiwaniom – mówi Janusz Dudek, Doradca w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych Newmark Polska.

Magazyn, zarządzany przez Savills Investment Management, oferuje najemcom nowoczesną powierzchnię magazynową i biurową. Atutem obiektu jest łatwy dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej i lokalizacja na terenie Śląska. Znajduje się zaledwie 7 km od Rudy Śląskiej i 17 km od centrum Katowic, w odległości 1,5 km od Drogowej Trasy Średnicowej, która łączy 6 miast konurbacji górnośląskiej.

Grupa Delta Trans rozszerza najem w Rudzie Śląskiej do 17 000 mkw.

Newmark Polska

Dział Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych firmy Newmark Polska tworzą wysokiej klasy specjaliści z różnych dziedzin, którzy przez większą część kariery zawodowej byli związani z rynkiem nieruchomości przemysłowych i logistycznych.

Wszyscy członkowie zespołu działają wspólnie, wykorzystując zdobyte umiejętności i kontakty oraz doświadczenie zawodowe, aby zapewnić najemcom usługi doradztwa na najwyższym poziomie kierując się wspólnym celem: kompleksowa obsługa Klienta i sprawny wybór najlepszego rozwiązania.

Aktualności

15.04.2024

Fresenius Medical Care przedłuża wynajem w Prologis Park Poznań
Działająca w branży medycznej spółka Fresenius Medical Care S.A. renegocjowała umowę najmu 3900 mkw. magazynu i 120 mkw. biura w Prologis Park Poznań. Podczas transakcji Fresenius Medical Care reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.