Habasit konsoliduje działalność w ramach Panattoni Park Czeladź V

Habasit konsoliduje działalność w ramach Panattoni Park Czeladź V

Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych, kończy realizację 13 000 mkw. dla firmy Habasit będącej czołowym producentem i dostawcą innowacyjnych rozwiązań przenośnikowych, taśm transportujących i pasów napędowych dla sektora produkcyjnego. Firma już w styczniu 2023 r. w ramach Panattoni Park Czeladź V skonsoliduje dwie lokalizacje w województwie śląskim, a w przyszłości planuje ekspansję w ramach parku. W procesie poszukiwania lokalizacji i negocjacji najemcę reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.

 Panattoni partnerem produkcji. Panattoni od początku działalności dostarczyło dziesiątki inwestycji dla sektora produkcyjnego – zarówno obiekty BTS, jak i dostosowaną powierzchnię w ramach parków i realizacji w segmencie City Logistics. Zagłębiem dla branży w ostatnich latach stało się województwo śląskie, a jednym z kluczowych ośrodków – Czeladź. To właśnie w tej lokalizacji swoje dwa dotychczasowe ośrodki w regionie skonsoliduje Habasit. Przedsiębiorstwo dostarcza szereg technologii dla produkcji, w tym wysokowydajne, dostosowane do indywidualnych potrzeb rozwiązania w zakresie taśm, pasów zębatych i płytkowych łańcuchów transportujących. W ramach Panattoni Park Czeladź V już od stycznia 2023 r. firma będzie korzystać z 13 000 mkw., a powierzchnia zostanie powiększona w przyszłości. Oprócz przestrzeni magazynowo-produkcyjnej przedsiębiorstwo skorzysta z 2160 mkw. biur, które Panattoni przygotowało we współpracy z architektami wnętrz najemcy.

- Habasit od lat realizuje ogromne inwestycje w Polsce, rozwijając procesy sprzedaży, produkcyjno–magazynowe czy serwisowe jako firma Habasit Polska. Od kilku lat dzięki spółce Habasit Services z ogromnym sukcesem budowane są w naszym kraju usługi wspólne dla całej Grupy. Przez prawie 20 lat działalności na lokalnym rynku zyskaliśmy rangę wiodącego producenta i dostawcy taśm transportujących i pasów napędowych. Klienci cenią nas jako rzetelnego partnera biznesowego, który wspiera ich w optymalizacji procesów produkcyjnych, dostarczając niezawodne rozwiązania transportujące o długiej żywotności. Inwestycja, jaką zrealizowaliśmy wspólnie z Newmark Polska i Panattoni, to projekt, który trwał ponad 4 lata. Z jednej strony jest on uznaniem dotychczasowej działalności lokalnych zespołów, zaś z drugiej wiąże się ze strategicznymi planami i rolą polskiego oddziału w strategii Grupy Habasit na następne lata. Dzięki inwestycji, o której mówimy, dostosowujemy środowisko pracy, warunki i moce do planów rozwoju, jakie czekają nas w kolejnych latach – mówi Grzegorz Rutkowski, General Manager Habasit Polska. 

- To nasza kolejna realizacja dla firmy Habasit w województwie śląskim, co potwierdza, że rozwijając się w regionie, warto stawiać na Panattoni. Ponadto bardzo duża powierzchnia biurowa pokazuje potencjał naszych obiektów na lokowanie w nich regionalnych, a nawet krajowych siedzib głównych. Napięty harmonogram i szeroki zakres prac nie przeszkodziły w sprawnej realizacji, dzięki której firma Habasit może rozpocząć proces produkcyjny już na początku przyszłego roku – mówi Justyna Kononowicz, Senior Leasing Manager w Panattoni.

- Wspólnie z firmą Habasit zmierzyliśmy się z wyzwaniem związanym z konsolidacją dwóch niezależnych obiektów produkcyjnych zlokalizowanych w Dąbrowie Górniczej i Sosnowcu. Jednym z głównych założeń projektu było znalezienie lokalizacji, dzięki której dotychczasowi pracownicy będą mogli dogodnie dojeżdżać do pracy. Nowy park firmy Panattoni w Czeladzi przy ul. Wiejskiej okazał się dla naszego klienta idealnym rozwiązaniem – mówi Michał Kozar, Associate w Dziale Powierzchni Magazynowych i Przemysłowych firmy Newmark Polska.

Ważną motywacją do konsolidacji dwóch lokalizacji w ramach Panattoni Park Czeladź V było położenie inwestycji. Obiekt znajduje się zaledwie 12 km od autostrady A1 – będącej częścią trasy E75, leżącej w transeuropejskim korytarzu transportowym – i 15 km od autostrady A4, łączącej południowo-wschodnią i południowo-zachodnią granicę. Ponadto dojazd do granicy polsko-czeskiej zajmuje zaledwie godzinę. Międzynarodowy charakter parku podkreśla również bliskość portu lotniczego w Katowicach, który jest krajowym liderem lotniczego cargo wśród regionalnych lotnisk.

Lokalizację w Czeladzi doceniają liderzy w swoich branżach. Z obiektu BTS o powierzchni 67 000 mkw. już w 2023 r. w całości skorzysta polska marka 4F, należąca do firmy OTCF S.A., a w budynku będą magazynowane, sortowane i kompletowane produkty zamawiane przez klientów z Polski i Europy. W ramach inwestycji zespół klienta skupił się przede wszystkim na wykorzystaniu kompetencji i technologii, tworząc inteligentny system zarządzania przepływem towaru.

Panattoni Park Czeladź V to obiekt klasy A o powierzchni ponad 37 000 mkw., odpowiadający na potrzeby klientów z różnych branż. Oferuje elastyczne warunki kształtowania modułów magazynowych i biurowych zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Obiekt przeznaczony jest zarówno do magazynowania, jak i lekkiej produkcji.

Habasit konsoliduje działalność w ramach Panattoni Park Czeladź V

Newmark Polska

Dział Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych firmy Newmark Polska tworzą wysokiej klasy specjaliści z różnych dziedzin, którzy przez większą część kariery zawodowej byli związani z rynkiem nieruchomości przemysłowych i logistycznych.

Wszyscy członkowie zespołu działają wspólnie, wykorzystując zdobyte umiejętności i kontakty oraz doświadczenie zawodowe, aby zapewnić najemcom usługi doradztwa na najwyższym poziomie kierując się wspólnym celem: kompleksowa obsługa Klienta i sprawny wybór najlepszego rozwiązania.

Aktualności

15.04.2024

Fresenius Medical Care przedłuża wynajem w Prologis Park Poznań
Działająca w branży medycznej spółka Fresenius Medical Care S.A. renegocjowała umowę najmu 3900 mkw. magazynu i 120 mkw. biura w Prologis Park Poznań. Podczas transakcji Fresenius Medical Care reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.