Fundusz inwestycyjny należący do Hines kupił od SEGRO park logistyczny o powierzchni ponad 30 tys. mkw. w Pruszczu Gdańskim.
Rolę zarządcy nieruchomości zakupionej przez Hines Global Income Trust od platformy inwestycyjnej The SEGRO European Logistics Partnership („SELP”) będzie pełniła spółka Hines Polska.
Centrum logistyczne tworzą dwie nieruchomości magazynowe, których łączna powierzchnia wynosi 32,2 mkw. Obiekty powstały w 2013 oraz 2015 roku i są w pełni wynajęte. 25,5 tys. mkw. powierzchni nieruchomości zajmuje Żabka Polska, a pozostałe 5,1 tys. mkw. wynajmuje DB Schenker.
Inwestycja znajduje się w Pruszczu Gdańskim, w sąsiedztwie węzła Rusocin, zapewniającego bezpośredni dostęp do obwodnicy Trójmiasta i Autostrady A1. Nieruchomość oddalona jest zaledwie 11 km od centrum Gdańska.