Igepa dołączy do najemców w MLP Pruszków II

Igepa dołączy do najemców w MLP Pruszków II

Dystrybutor papierów poligraficznych, biurowych i materiałów do reklamy wizualnej wynajął ponad 5 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni w parku logistycznym MLP Pruszków II. Gotowy obiekt zostanie przekazany firmie Igepa w lutym przyszłego roku. W transakcji pośredniczyła firma doradcza Cresa Polska.

Firma Igepa zawarła z MLP Group umowę dotyczącą najmu 5060 mkw. powierzchni w parku logistycznym MLP Pruszków II. Z tego na cele magazynowe przeznaczone będzie 4860 mkw., a pozostałe 200 mkw. dedykowane będzie na potrzeby socjalne i biurowe. Gotowy obiekt ma zostać przekazany najemcy w lutym 2020 roku. W zawartej transakcji pośredniczyła firma doradcza Cresa Polska.

Igepa Polska należy do czołowych krajowych dystrybutorów mediów do druku oraz papierów biurowych. Jest częścią międzynarodowej Igepa group, wiodącego europejskiego dystrybutora papierów poligraficznych, biurowych i materiałów do reklamy wizualnej. Igepa group istnieje od ponad 40 lat i jest obecna w ponad 20 krajach Europy oraz poza nią.

- Nasze centrum logistyczne zlokalizowane na obrzeżach Warszawy jest bardzo popularne wśród najemców. Przekłada się to na dynamiczny rozwój parku. MLP Pruszków II posiada jednocześnie wciąż duży potencjał do dalszej rozbudowy – powiedział Tomasz Pietrzak, Senior Leasing Manager w MLP Group S.A.

- Dynamiczny wzrost oddziału warszawskiego firmy Igepa oraz zdefiniowane na nowo plany długoterminowe spółki sprawiły, iż bieżącą lokalizacja wymagała zwiększenia jednostki magazynowej aż o 50%. Ze względu na dotychczasową współpracę i elastyczne podejście do potrzeb najemcy, Igepa postanowiła kontynuować współpracę z MLP w Pruszkowie – mówi Jakub Kurek, Associate Director w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych firmy Cresa Polska.

MLP Group systematycznie poprawia infrastrukturę parku MLP Pruszków II. W związku z dynamiczną rozbudową tego największego wokół Warszawy centrum logistycznego uruchomiony został drugi wjazd na teren, który jest przeznaczony dla samochodów osobowych. Do końca tego roku planowane jest wybudowanie i oddanie do użytkowania trzeciego wjazdu dedykowanego dla wszystkich pojazdów, w tym ciężarowych. To bardzo duże ułatwienie zarówno dla pracowników i dostawców w dojeździe do konkretnego obiektu. MLP Pruszków II rozciąga się bowiem na powierzchni około 72 hektarów i docelowo oferować będzie około 285 000 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej.

Igepa dołączy do najemców w MLP Pruszków II

Newmark Polska

Dział Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych firmy Newmark Polska tworzą wysokiej klasy specjaliści z różnych dziedzin, którzy przez większą część kariery zawodowej byli związani z rynkiem nieruchomości przemysłowych i logistycznych.

Wszyscy członkowie zespołu działają wspólnie, wykorzystując zdobyte umiejętności i kontakty oraz doświadczenie zawodowe, aby zapewnić najemcom usługi doradztwa na najwyższym poziomie kierując się wspólnym celem: kompleksowa obsługa Klienta i sprawny wybór najlepszego rozwiązania.

Aktualności

15.04.2024

Fresenius Medical Care przedłuża wynajem w Prologis Park Poznań
Działająca w branży medycznej spółka Fresenius Medical Care S.A. renegocjowała umowę najmu 3900 mkw. magazynu i 120 mkw. biura w Prologis Park Poznań. Podczas transakcji Fresenius Medical Care reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.