InPost rozszerza współpracę z MLP

InPost rozszerza współpracę z MLP

Największy niezależny operator logistyczny dołącza do kolejnych parków MLP Group. W 2020 r. InPost otrzyma łącznie ponad 26 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej i będzie operował z trzech kluczowych lokalizacji z Poznania, Gliwic i Wrocławia. Wszystkie obiekty przygotowywane będą w systemie build-to-suit i zostaną wyposażone m.in. w cross-dock. W transakcji pośredniczyła firma doradcza Cresa.

InPost największy niezależny operator logistyczny w Polsce szybko rozszerza współpracę z MLP Group. Świadczy ona nowoczesne usługi dla klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych, w tym kompleksowe usługi dedykowane branży e-commerce. Firma dysponuje własnym zapleczem technologiczno-logistycznym, umożliwiającym prowadzenie działalności o ogólnopolskim zasięgu.

– W związku z dynamicznym rozwojem naszej sieci Paczkomatów® (5000 urządzeń w Polsce) oraz usług kurierskich, podjęliśmy decyzję o rozszerzeniu współpracy z MLP Group poprzez wynajem kolejnych nowych obiektów, które pozwolą nam jeszcze szybciej obsłużyć rosnące wolumeny przesyłek dystrybuowanych przez InPost. Nowe powierzchnie w parkach MLP Wrocław West i MLP Gliwice zwiększą wydajność obecnych naszych placówek w województwie dolnośląskim i śląskim . MLP Group doskonale rozumie nasze potrzeby co widać na odebranej we wrześniu sortowni w parku logistycznym MLP Poznań West– mówi Rafał Brzoska, prezes zarządu, InPost.

Wszystkie obiekty położone będą w najistotniejszych lokalizacjach magazynowych w kraju w pobliżu dużych aglomeracji miejskich. Pierwszy gotowy obiekt o powierzchni 8 800 m2 został już oddany do użytkowania we wrześniu br. w parku logistycznym MLP Poznań West. W 2020 roku MLP Group wybuduje dla operatora logistycznego kolejne dwie powierzchnie na ok. 17 400 m2 w parku MLP Gliwice oraz MLP Wrocław West w którym będzie jednocześnie pierwszym najemcą nowowybudowanego centrum logistycznego. W każdym z nich  na cele magazynowe przeznaczone będzie ok. 7,7 tys m2 oraz ok. 1000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej. Wszystkie trzy inwestycje są realizowane w systemie build-to-suit i zostaną wyposażone w cross docki służące m.in. do sprawnego przeładunku, kompletowania i obsługi przesyłek kurierskich.

– Bardzo cieszymy się z szybkiego rozwoju naszej współpracy. Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii, zapewniamy naszym klientom wysoki standard przy jednoczesnym dostosowaniu obiektów do indywidualnych wymagań najemców"- stwierdziła Agnieszka Góźdź, dyrektor Działu Sprzedaży na Polskę i Rumunię w MLP Group.

W zawartej transakcji najemcę reprezentowała firma doradcza Cresa.

– Dotychczasowa dobra współpraca z MLP Group oraz lokalizacje inwestycji były kluczowymi kwestiami dla naszego klienta przy podejmowaniu decyzji. Cieszymy się, że wymagania InPost dotyczące terminu dostarczenia obiektów i ich parametrów technicznych zostały zrealizowane przez dewelopera – mówi Katarzyna Bojanowicz, Business Development Director w dziale powierzchni przemysłowych i magazynowych firmy Cresa Polska.

Parki MLP Group to centra logistyczne zlokalizowane w najdogodniejszych regionach w kraju. MLP Wrocław West  zlokalizowany jest w dzielnicy Kąty Wrocławskie ok. 9 km od stolicy Dolnego Śląska, MLP Poznań West w zachodniej części Poznania bezpośrednio przy drodze S11, a MLP Gliwice tylko ok. 6 km od centrum miasta.

InPost rozszerza współpracę z MLP

Newmark Polska

Dział Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych firmy Newmark Polska tworzą wysokiej klasy specjaliści z różnych dziedzin, którzy przez większą część kariery zawodowej byli związani z rynkiem nieruchomości przemysłowych i logistycznych.

Wszyscy członkowie zespołu działają wspólnie, wykorzystując zdobyte umiejętności i kontakty oraz doświadczenie zawodowe, aby zapewnić najemcom usługi doradztwa na najwyższym poziomie kierując się wspólnym celem: kompleksowa obsługa Klienta i sprawny wybór najlepszego rozwiązania.

Aktualności

15.04.2024

Fresenius Medical Care przedłuża wynajem w Prologis Park Poznań
Działająca w branży medycznej spółka Fresenius Medical Care S.A. renegocjowała umowę najmu 3900 mkw. magazynu i 120 mkw. biura w Prologis Park Poznań. Podczas transakcji Fresenius Medical Care reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.