Knauf Industries Polska zwiększa powierzchnię w Panattoni Park Wrocław II

Firma Knauf Industries Polska, największy na świecie przetwórca polistyrenu, renegocjowała dotychczasową umowę najmu, powiększając wynajmowaną powierzchnię magazynowo-biurową w Panattoni Park Wrocław II do 18.000 mkw. W negocjacjach warunków umowy najemcę reprezentowała firma doradcza Cresa.

Knauf Industries Polska jest częścią Grupy Knauf. Firma specjalizuje się w przetwórstwie tworzyw sztucznych dla przemysłu. Aktualnie to największe na świecie przedsiębiorstwo o tym profilu działalności, które obsługuje producentów z branż: AGD i RTV, samochodowej, HVAC (grzejnictwo, wentylacja, klimatyzacja), spożywczej oraz budowlanej. Od samego początku działalności Knauf Industries Polska oferuje wyroby produkowane w technologii formowania ciśnieniowego tworzyw spienionych oraz wtrysku plastiku – to m.in. izolacja, części techniczne, opakowania i kształtki. Aby sprawnie obsługiwać klientów, firma posiada 42 zakłady produkcyjne zlokalizowane w 8 krajach.

Panattoni Park Wrocław II jest położony w Nowej Wsi Wrocławskiej – wzdłuż autostrady A4, 14 km od centrum Wrocławia i 13 km od wrocławskiego portu lotniczego. Jest to nowoczesny park dystrybucyjny, oferujący 60.600 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej. Właścicielem Panattoni Park Wrocław II jest TFI PZU S.A.

W podwrocławskim zakładzie firmy Knauf Industries już od lat powstają komponenty dla przemysłu automotive produkowane w technologii wtrysku ciśnieniowego tworzyw termoplastycznych. Bogate portfolio obejmuje części: interior, exterior oraz elementy siedzeń. Dwa lata temu zakres produkcji został dodatkowo rozszerzony o formowane pneumatycznie kształtki samochodowe ze spienionego polipropylenu EPP, które znajdują zastosowanie we wszystkich obszarach pojazdów, od elementów pasywnego bezpieczeństwa, jak m.in. amortyzatory, fotele i zagłówki, aż po przedział bagażowy.

– Powierzchnia magazynowo-biurowa w Panattoni Park Wrocław II została odpowiednio dostosowana do potrzeb Knauf Industries Polska. Dobre relacje z wynajmującym były jednym z powodów, dla których nasz Klient zdecydował się na przedłużenie umowy i ekspansję. Najemca docenia też dogodny dojazd do obiektu, co ma duże znaczenie zarówno dla załogi, jak i kontrahentów – mówi Miłosz Borkowski, Senior Associate w dziale powierzchni przemysłowych i magazynowych Cresa Polska.

Firma Knauf Industries wciąż pracuje nad rozwijaniem nowych produktów, inwestuje w park maszynowy i wdraża innowacyjne technologie z obszaru Przemysłu 4.0. Tylko pod koniec zeszłego roku uruchomiła produkcję ultralekkich opakowań z pianek, które znajdują zastosowanie w transporcie baterii do samochodów elektrycznych. Ciągłemu poszerzaniu asortymentu towarzyszy konsekwentna rozbudowa parku maszynowego i intensywna automatyzacja, między innymi dzięki inwestycjom w nowe roboty pozwalające na szybszą i dokładniejszą obróbkę części.

– Cieszymy się, że wynegocjowaliśmy warunki najmu, które znalazły akceptację obu stron transakcji. W Panattoni Park Wrocław II firma Knauf Industries Polska ma możliwość dalszej ekspansji – mówi Marcin Łukoszko, Starszy doradca ds. realizacji projektów BTS i BTO w dziale powierzchni przemysłowych i magazynowych firmy Cresa Polska.

Newmark Polska

Dział Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych firmy Newmark Polska tworzą wysokiej klasy specjaliści z różnych dziedzin, którzy przez większą część kariery zawodowej byli związani z rynkiem nieruchomości przemysłowych i logistycznych.

Wszyscy członkowie zespołu działają wspólnie, wykorzystując zdobyte umiejętności i kontakty oraz doświadczenie zawodowe, aby zapewnić najemcom usługi doradztwa na najwyższym poziomie kierując się wspólnym celem: kompleksowa obsługa Klienta i sprawny wybór najlepszego rozwiązania.

Aktualności

10.07.2024

Sport-Shop.pl głównym najemcą w Panattoni Park Bieruń I
Sport-Shop.pl, firma z silną pozycją na polskim rynku e-commerce, wynajęła ponad 13 000 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w Panattoni Park Bieruń I. Najemcę w znalezieniu optymalnej lokalizacji i negocjowaniu warunków najmu wsparli specjaliści Newmark Polska.