Langowski Logistics otworzył drugi magazyn w Gdańsku

Langowski Logistics otworzył drugi magazyn w Gdańsku

Firma Langowski Logistics, działająca w branży TSL od ponad 16 lat, otworzyła drugi magazyn w Gdańsku, zlokalizowany w Pomorskim Centrum Logistycznym położonym obok Terminalu Kontenerowego DCT Gdańsk. W negocjacjach umowy najmu firmę reprezentowała Cresa Polska.

Nowo otwarta powierzchnia 3.500 mkw. przeznaczona jest do składowania towarów poza regałami, ze względu na ich wagę lub gabaryty. Nowy magazyn wychodzi również naprzeciw oczekiwaniom klientów e-commerce. Uzupełnia możliwości obsługowe magazynu wysokiego składowania, otwartego przez firmę w tym samym kompleksie w 2017 roku.

Nowo otwarty magazyn w Gdańsku zlokalizowany jest w bliskim sąsiedztwie Terminala Kontenerowego DCT, autostrady A1 oraz drogi S7. Jest drugim magazynem firmy funkcjonującym w Pomorskim Centrum Logistycznym. Dzięki otwarciu drugiego magazynu w Gdańsku, firma Langowski Logistics powiększyła możliwości obsługowe pierwszego obiektu, funkcjonującego w tej lokalizacji od 2017 roku. Oba magazyny tworzą hub przeładunkowy dla strumienia ładunków międzynarodowych o łącznej powierzchni 7.000 mkw.

Nowy magazyn oferuje usługi dostosowane do potrzeb zarówno producentów, importerów i eksporterów, jak również sprzedawców e-commerce. Dogodna lokalizacja obiektu umożliwia z kolei szybką i sprawną dystrybucję towarów. Warto dodać, że trwają pracę nad wdrożeniem systemu WMS (Warehouse management system) w gdańskim magazynie. System ten służy do zarządzania przepływem towarów w magazynie, pozwala zoptymalizować pracę magazynu i przyśpiesza realizację usług magazynowych. Dzięki temu wdrożeniu możliwa stanie się obsługa branży e-commerce.

Drugi magazyn w Gdańsku wyposażony został w nowoczesny sprzęt, m.in. w wózki do rozładunku towarów z udźwigiem do 3 ton i do 3,5 tony. Pełni rolę magazynu czasowego składowania oraz składu celnego. Przeznaczony jest do składowania towarów o niestandardowych wymiarach, które ze względu na wagę i gabaryty nie mogą zostać umieszczone na regałach. Pierwszy, powstały w tym samym kompleksie, magazyn firmy przeznaczony jest do przechowywania towaru na regałach. Nowa powierzchnia magazynowa stanowi jego uzupełnienie. Dodatkowo nowy obiekt otrzymał pozwolenie Sanepidu na magazynowanie artykułów spożywczych, a wdrożony system HACCP zapewnia bezpieczeństwo żywności.  

W ramach logistyki magazynowej firma Langowski Logistics zapewnia składowanie towarów, paletyzowanie, przepakowywanie i konfekcjonowanie. Firma oferuje również obsługę własnej Agencji Celnej, skład celny i magazyn czasowego składowania. Realizuje obsługę ładunków w imporcie, czyli rozformowywanie kontenerów i odwozy w ramach ostatniej mili. Z kolei w relacji eksportowej zapewnia konsolidację ładunków i usługę „od drzwi do drzwi”.

Nowy magazyn w Gdańsku to 5. własny magazyn firmy Langowski Logistics. Łączna powierzchnia wszystkich magazynów to obecnie 24.000 mkw. Ostatnio firma otworzyła nową powierzchnię magazynową w łódzkim parku logistycznym Panattoni Central European Logistics Hub. Magazyn w Łodzi przeznaczony jest głównie do obsługi ładunków importowanych i eksportowanych koleją w relacji Europa - Chiny z wykorzystaniem Nowego Jedwabnego Szlaku.

– Powiększenie trójmiejskiego oddziału to decyzja strategiczna, która pozwoli firmie pozyskać kolejnych klientów zainteresowanych w szczególności transportem morskim i czasowym składowaniem swoich towarów na wybrzeżu. W dobie epidemii COVID-19 jest to usługa, na którą jest szczególny popyt – mówi Jakub Dudkiewicz, Doradca w dziale powierzchni przemysłowych i magazynowych firmy Cresa Polska. – Dzięki stałej współpracy z firmą Langowski Logistics możemy celnie adresować potrzeby klienta i sprawnie negocjować w jego imieniu umowy najmu. Dynamiczny rozwój branży logistycznej i nowatorskie podejście do biznesu firmy Langowski pozwalają nam wierzyć, że kolejne wspólne projekty jeszcze przed nami – dodaje Dudkiewicz.

Langowski Logistics otworzył drugi magazyn w Gdańsku

Newmark Polska

Dział Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych firmy Newmark Polska tworzą wysokiej klasy specjaliści z różnych dziedzin, którzy przez większą część kariery zawodowej byli związani z rynkiem nieruchomości przemysłowych i logistycznych.

Wszyscy członkowie zespołu działają wspólnie, wykorzystując zdobyte umiejętności i kontakty oraz doświadczenie zawodowe, aby zapewnić najemcom usługi doradztwa na najwyższym poziomie kierując się wspólnym celem: kompleksowa obsługa Klienta i sprawny wybór najlepszego rozwiązania.

Aktualności

15.04.2024

Fresenius Medical Care przedłuża wynajem w Prologis Park Poznań
Działająca w branży medycznej spółka Fresenius Medical Care S.A. renegocjowała umowę najmu 3900 mkw. magazynu i 120 mkw. biura w Prologis Park Poznań. Podczas transakcji Fresenius Medical Care reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.