Maxprint zostaje na dłużej w MLP Pruszków II

Firma prowadząca sprzedaż hurtową maszyn i urządzeń biurowych przedłużyła umowę najmu w największym kompleksie magazynowym w regionie.  Maxprint obecnie korzysta w centrum logistycznym MLP Pruszków II z blisko 3,2 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni. W procesie renegocjacji najemcę reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.

MLP Group zawarło ze swoim dotychczasowym klientem nową umowę. Na jej podstawie firma Maxprint przedłużyła na kolejny okres najem blisko 3,2 tys. m kw. powierzchni w podwarszawskim centrum logistycznym MLP Pruszków II. Z tego najemca na cele magazynowe wykorzystuje blisko 3,1 tys. m kw., a pozostałe 100 m kw. pełni funkcję biurową i socjalną.

Maxprint specjalizuje się w sprzedaży hurtowej maszyn i urządzeń biurowych.

- Praktycznie wszyscy nasi klienci decydują się na odnowienie umowy po upłynięciu wcześniej ustalonego terminu. To dla nas zawsze powód do dużej satysfakcji. Atutem centrum logistycznego MLP Pruszków II jest przede wszystkim doskonała lokalizacja, świetny dojazd, rozbudowana funkcjonalność, a także zastosowanie nowoczesnych rozwiązań chroniących środowisko. Zgodnie z naszą strategią obiekty spełniają najwyższe standardy i są poddawane procesowi certyfikacji BREEAM. To jednocześnie jeden z największych i najnowocześniejszych kompleksów magazynowych znajdujący się w pobliżu aglomeracji warszawskiej– powiedziała Agnieszka Góźdź, Członek Zarządu, Chief Development Officer w MLP Group S.A.

Firmę Maxprint w procesie renegocjacji reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.

- Przeanalizowaliśmy podwarszawski rynek w poszukiwaniu alternatywnej powierzchni magazynowej dla firmy Maxprint. Po rozpatrzeniu wielu dostępnych możliwości nasz Klient podjął decyzję o pozostaniu w dotychczasowej lokalizacji. Z kolei dzięki dobrej współpracy z MLP zapewniliśmy firmie Maxprint atrakcyjne warunki komercyjne najmu. Przedłużenie umowy na kolejny okres jest potwierdzeniem elastyczności i otwartości wynajmującego – mówi Norbert Kowalczyk, Starszy Doradca, Newmark Polska.

MLP Pruszków II to nowoczesne centrum logistyczne położone w okolicach Warszawy, w gminie Brwinów, w odległości 5 km od Pruszkowa. Jest to największy kompleks w regionie, którego docelowa powierzchnia najmu to 420 tys. mkw. Wybrane budynki posiadają prestiżowy certyfikat BREEAM. Zgodnie ze strategią MLP Group w zakresie ESG na dachach montowane są instalacje fotowoltaiczne.

MLP Pruszków II posiada rozwinięte połączenia komunikacyjne zarówno z centrum Warszawy, jak i z głównymi arteriami łączącymi stolicę z innymi miastami. Park położony jest między drogą lokalną nr 760 a odcinkiem autostrady A2, 3 km od węzła komunikacyjnego zlokalizowanego w rejonie Pruszkowa-Żbikowa. W jego pobliżu przebiegają linie kolejowe o charakterze międzynarodowym, które umożliwiają doskonałe warunki logistyczne zarówno dla dystrybucji krajowej, jak i międzynarodowej. Na terenie parku znajduje się przystanek autobusowy oraz działa samoobsługowa stacja wynajmu rowerów Nextbike.

Zgodnie ze strategią „build & hold” MLP Group po zakończeniu budowy parków logistycznych utrzymuje je w swoim portfelu i samodzielnie nimi zarządza. Wszystkie projekty realizowane przez Grupę wyróżnia również bardzo atrakcyjna lokalizacja parków logistycznych, stosowanie rozwiązania typu built-to-suit oraz wsparcie najemcy w trakcie trwania umowy najmu.

Newmark Polska

Dział Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych firmy Newmark Polska tworzą wysokiej klasy specjaliści z różnych dziedzin, którzy przez większą część kariery zawodowej byli związani z rynkiem nieruchomości przemysłowych i logistycznych.

Wszyscy członkowie zespołu działają wspólnie, wykorzystując zdobyte umiejętności i kontakty oraz doświadczenie zawodowe, aby zapewnić najemcom usługi doradztwa na najwyższym poziomie kierując się wspólnym celem: kompleksowa obsługa Klienta i sprawny wybór najlepszego rozwiązania.

Aktualności

10.07.2024

Sport-Shop.pl głównym najemcą w Panattoni Park Bieruń I
Sport-Shop.pl, firma z silną pozycją na polskim rynku e-commerce, wynajęła ponad 13 000 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w Panattoni Park Bieruń I. Najemcę w znalezieniu optymalnej lokalizacji i negocjowaniu warunków najmu wsparli specjaliści Newmark Polska.