Media Expert wprowadzi się do MMP Bydgoszcz

Media Expert wprowadzi się do MMP Bydgoszcz

Firma Terg – właściciel Media Expert – podpisała umowę z Waimea Holding na wynajem modułu w MMP Bydgoszcz. Działalność w nowym magazynie i biurze Media Expert rozpocznie w lutym 2020 roku. W transakcji najemcę reprezentowała firma Cresa Polska.

Moduły Magazynowo Przemysłowe w Bydgoszczy to wysoki na 10 m budynek klasy A, o całkowitej powierzchni 11 tys. mkw., podzielony na 19 modułów. Firma Media Expert wynajęła jeden moduł, czyli 527 mkw. powierzchni magazynowej oraz 86 mkw. biurowej. Ukończenie inwestycji planowanie jest na grudzień tego roku. 

Magazyn w Bydgoszczy będzie wykorzystywany przez Media Expert jako hala typu Cross-Dock, z której prowadzona będzie dystrybucja do sklepów sieciowych oraz klientów e-commerce w regionie. Doskonała lokalizacja MMP Bydgoszcz, po wschodniej części miasta, niedaleko trasy nr 80, pozwoli na sprawną obsługę regionu.

Deweloper Waimea Holding wykazał się dużą elastycznością w rozmowach negocjacyjnych, włącznie ze zmianą projektu tuż przed startem inwestycji – komentuje Jakub Dudkiewicz, doradca w dziale powierzchni przemysłowych i magazynowych w Cresa Polska. 

Nowy koncept oferowany przez Waimea Holding jest odpowiedzią na bieżące potrzeby branży magazynowej. Kolejne obiekty powstaną w Kajetanach pod Warszawą, w Poznaniu oraz Gdańsku. – Wygodne miejskie lokalizacje, z dostępem do pracowników i transportu miejskiego, przyciągają małe i średnie firmy, branżę e-commerce, ale również start-upy, firmy kurierskie oraz duże firmy, które potrzebują mniejszych powierzchni do obsługi lokalnych rynków, czego najlepszym przykładem jest właśnie Media Expert – mówi Adrian Biesaga, dyrektor ds. rozwoju w Grupie Kapitałowej Waimea Holding – W naszym modelu biznesowym istnieje również możliwość zakupu modułu lub jego wielokrotności na własność, z czego najczęściej korzystają lokalni przedsiębiorcy albo inwestorzy dysponujący kapitałem od 1,5 mln zł. Każdy moduł jest oddzielnym lokalem i posiada własną księgę wieczystą – wyjaśnia Adrian Biesaga.

Ogromne zapotrzebowanie na małe magazyny zlokalizowane blisko centrów miast potwierdza również Jakub Dudkiewicz. – Głównym czynnikiem, który wpłynął na chęć kupowania przez deweloperów droższych działek w obrębie miast i stawiania tam hal magazynowych jest e-commerce. Szybkość dostawy to „być albo nie być” dla wielu firm z sektora handlu elektronicznego, dlatego są skłonne ponieść wyższe koszty najmu w zamian za doskonałą lokalizację – twierdzi doradca Cresa Polska. – Najbliższe lata powinny być bardzo dobre dla tego sektora powierzchni logistycznych. Udział e-commerce w handlu detalicznym w Polsce wciąż rośnie i w ciągu najbliższych 2 – 3 lat powinien osiągnąć 10 proc., co w porównaniu z Zachodem Europy nadal daje nam pole do rozwoju i kolejnych wzrostów – podsumowuje Dudkiewicz.

Media Expert wprowadzi się do MMP Bydgoszcz

Newmark Polska

Dział Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych firmy Newmark Polska tworzą wysokiej klasy specjaliści z różnych dziedzin, którzy przez większą część kariery zawodowej byli związani z rynkiem nieruchomości przemysłowych i logistycznych.

Wszyscy członkowie zespołu działają wspólnie, wykorzystując zdobyte umiejętności i kontakty oraz doświadczenie zawodowe, aby zapewnić najemcom usługi doradztwa na najwyższym poziomie kierując się wspólnym celem: kompleksowa obsługa Klienta i sprawny wybór najlepszego rozwiązania.

Aktualności

15.04.2024

Fresenius Medical Care przedłuża wynajem w Prologis Park Poznań
Działająca w branży medycznej spółka Fresenius Medical Care S.A. renegocjowała umowę najmu 3900 mkw. magazynu i 120 mkw. biura w Prologis Park Poznań. Podczas transakcji Fresenius Medical Care reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.