Największy magazyn w Polsce

Panattoni Europe wybuduje największy magazyn w Polsce dla Leroy Merlin, francuskiej sieci hipermarketów budowlanych. Magazyn o powierzchni ponad 123.000 mkw. powstanie w Polsce Centralnej, w miejscowości Piątek i będzie funkcjonował jako główny magazyn firmy. Będzie to największy magazyn dystrybucyjny w Polsce.

Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na drugi kwartał 2018 r., a zakończenie przewidziane jest na czwarty kwartał 2019 r. Obok obiektu powstanie również wiata o wielkości 10.000 mkw. do składowania towarów niewymagających składowania wewnątrz magazynu oraz parking dla 25 samochodów ciężarowych i 150 osobowych. Obiekt będzie dysponował 160 dokami oraz 6 bramami z poziomu „0”. Poddany zostanie również certyfikacji środowiskowej metodą BREEAM na poziomie Good. W budynku zastosowane zostaną innowacyjne systemy oświetlenia LED. 

Powstanie magazynu jest związane z planami rozwojowymi Leroy Merlin oraz konsolidacją dystrybucji firmy. W nowym magazynie połączone zostaną różne kanały dystrybucji takie jak: x dock, stock czy dostawy bezpośrednie z magazynu do klientów. Do nowej lokalizacji przeniesiona zostanie również działalność e-commerce firmy.

BTS Leroy Merlin będzie strategicznie położony, w województwie łódzkim, 2,5 km od węzła A1 i 30 km od skrzyżowania autostrad A1 i A2. 

Newmark Polska

Dział Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych firmy Newmark Polska tworzą wysokiej klasy specjaliści z różnych dziedzin, którzy przez większą część kariery zawodowej byli związani z rynkiem nieruchomości przemysłowych i logistycznych.

Wszyscy członkowie zespołu działają wspólnie, wykorzystując zdobyte umiejętności i kontakty oraz doświadczenie zawodowe, aby zapewnić najemcom usługi doradztwa na najwyższym poziomie kierując się wspólnym celem: kompleksowa obsługa Klienta i sprawny wybór najlepszego rozwiązania.

Aktualności

10.07.2024

Sport-Shop.pl głównym najemcą w Panattoni Park Bieruń I
Sport-Shop.pl, firma z silną pozycją na polskim rynku e-commerce, wynajęła ponad 13 000 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w Panattoni Park Bieruń I. Najemcę w znalezieniu optymalnej lokalizacji i negocjowaniu warunków najmu wsparli specjaliści Newmark Polska.