Nowa powierzchnia w Panattoni Park Tricity East III. Alfa Warehouses rozpoczyna operacje

Panattoni oddał nową powierzchnię w ramach Panattoni Park Tricity East III. W gdańskiej inwestycji operacje rozpoczyna Alfa Warehouses, spółka specjalizująca się w logistyce magazynowej. W procesie poszukiwania magazynu i negocjacji warunków najemcę reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.

– „Konsekwentnie wspieramy ogromny potencjał regionu trójmiejskiego dostarczając nowoczesne obiekty, które umożliwiają działalność globalnym graczom oraz firmom o międzynarodowych aspiracjach. Panattoni zrealizowało na pomorzu już około 700 000 m kw. powierzchni przemysłowej, a teraz oddajemy do użytku kolejną inwestycję – nowy etap Panattoni Park Tricity East III. Połowę nowooddanej powierzchni w gdańskim parku objęła firma Alfa Warehouses, która zamierza wykorzystać strategiczną lokalizację blisko portu do świadczenia zaawansowanych usług logistycznych dla swoich klientów. Klient zagwarantował sobie także prawo pierwonajmu pozostałej części obiektu” – mówi Martyna Sochaczewska, Leasing Director w Panattoni.

Alfa Warehouses została powołana przez Alfa Forwarding, operatora logistycznego, a jej głównym obszarem działalności jest świadczenie usług z zakresu logistyki magazynowej. Spółka współpracuje z importerami i eksporterami, a także firmami handlowymi, w tym działającymi sektorze e-commerce.

– Nasza inwestycja to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie klientów szukających rozwiązań w zakresie outsourcingu usług magazynowych. Kolejny ważny krok w rozwoju firmy, która od ponad 30 lat jest jednym z trójmiejskich liderów w zakresie transportu morskiego, lotniczego, drogowego i kolejowego. Powołując nową spółkę wchodzimy na rynek usług logistyki magazynowej z bagażem olbrzymich doświadczeń, a przede wszystkim z wykwalifikowanym zespołem, który jest gwarantem najwyższej jakości usług. Nasz zespół znając realia trójmiejskich operatorów logistycznych potrafi zaoferować klientowi najlepszą cenę.
Doskonała znajomość specyfiki ładunków przekazywanych do operatorów logistycznych skłoniła nas do zainwestowania w najwyższej jakości sprzęt do towarów spaletyzowanych o masie do 5 ton, big bagów, dłużyc, towarów AGD, opon. Posiadamy sprzęty takie jak chwytaki, dłużyce, czy wysięgnik.
Bliskość portów, linii kolejowych oraz kluczowych węzłów drogowych, czyni nasz magazyn idealnym miejscem, sprawnie łączącym opiekę nad towarem z jego miejscem docelowym, a tym samym pozwala na optymalizację wydatków i poprawę efektywności ekonomicznej. Współpraca z nami to także korzyści, jakie wiążą się z posiadaniem własnej Agencji Celnej z certyfikatem AEO. Dzięki temu możemy wystawić dokumenty niezbędne do odpraw w różnych procedurach celnych oraz przechowywać towary na składzie celnym i magazynie wysokiego składowania.
Wszystko to w połączeniu z najlepszą ofertą cenową, stanowi bezkonkurencyjny pakiet korzyści, jaki możemy zaoferować klientowi rynku – informuje Katarzyna Kisielewska, Prezes Zarządu Alfa Warehouses.

– „Ciągły rozwój infrastruktury portowej oraz kolejowej w okolicy Baltic Hub skutkuje corocznym wzrostem liczby przeładowywanych kontenerów w największym porcie w Polsce. Konsekwencją tego jest rozwój firm spedycyjnych i zainteresowanie powierzchniami magazynowymi, jakie oferuje rynek pomorski. Cieszymy się, że trójmiejski zespół Newmark Polska mógł wspierać firmę Alfa Warehouses w negocjacjach i przejęciu jej pierwszej powierzchni magazynowej. Spełnia ona najwyższe standardy techniczne i jest położona w strategicznej lokalizacji w niedalekiej odległości od portu, co było istotne dla naszego klienta” – mówi Jakub Dudkiewicz, Senior Associate w Newmark Polska.

Panattoni Park Tricity East III to nowoczesny kompleks magazynowy zlokalizowany na terenie Gdańska. W ramach nowego etapu oddane zostało 10 700 m kw., a park osiągnął powierzchnię przekraczającą 44 000 m kw. Do jego atutów należy zaliczyć bliskość Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego Baltic Hub oraz dostęp do rozwiniętej infrastruktury drogowej, w tym autostrady A1.

Newmark Polska

Dział Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych firmy Newmark Polska tworzą wysokiej klasy specjaliści z różnych dziedzin, którzy przez większą część kariery zawodowej byli związani z rynkiem nieruchomości przemysłowych i logistycznych.

Wszyscy członkowie zespołu działają wspólnie, wykorzystując zdobyte umiejętności i kontakty oraz doświadczenie zawodowe, aby zapewnić najemcom usługi doradztwa na najwyższym poziomie kierując się wspólnym celem: kompleksowa obsługa Klienta i sprawny wybór najlepszego rozwiązania.

Aktualności

22.07.2024

Tuplex dołączył do grona najemców Multipark Bydgoszcz

Spółka Tuplex, lider w branży tworzyw sztucznych, to nowy najemca Multiparku Bydgoszcz. W obiekcie przedsiębiorstwo wynajęło 1450 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej. Najemcę podczas negocjacji warunków umowy wsparli specjaliści z firmy doradczej Newmark Polska.