Nowy najemca i zielone rozwiązania w parku logistycznym Hillwood Targówek

Nowy najemca i zielone rozwiązania w parku logistycznym Hillwood Targówek

Globalny dostawca farb, firma TEKNOS, wynajęła 5734 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w parku logistycznym Hillwood Targówek w Warszawie. Najemca pod koniec tego roku wprowadzi się do drugiej hali, której budowę deweloper rozpoczął w pierwszym kwartale br. Firmę TEKNOS w poszukiwaniach powierzchni i negocjacjach z deweloperem reprezentowała firma doradcza Cresa Polska.

Firma TEKNOS jest jednym z wiodących dostawców farb przemysłowych oraz farb dekoracyjnych. Została założona w 1948 roku i jest jedną z największych firm rodzinnych w Finlandii. Na jej czele stoi CEO Paula Salastie, która reprezentuje trzecie pokolenie rodziny Kiikka. TEKNOS działa w ponad 20 krajach w Europie, Azji oraz USA i zatrudnia 1800 osób. W 2020 r. sprzedaż grupy wyniosła ok. 384 mln euro.

Nowa hala zostanie przeznaczona do magazynowania farb i lakierów. Jednocześnie TEKNOS przenosi do Hillwood Park Targówek swoją główną siedzibę w Warszawie – na dwóch poziomach znajdą się biura oraz pomieszczenia socjalne, dostosowane do potrzeb i wymagań klienta.

- Nowa siedziba to nie tylko możliwość stworzenia bardziej ergonomicznej, kreatywnej
i inspirującej przestrzeni dla pracowników oraz gości, ale także wdrożenia w nowym obiekcie elementów zrównoważonego rozwoju, które pomogą nam zmniejszyć nasz wpływ na środowisko i pozytywnie wpłynąć na warunki pracy i dobre samopoczucie naszych pracowników
– mówi Piotr Niedziółka, Dyrektor Zarządzający w TEKNOS Sp. z o.o.

– Cieszymy się, że możemy pracować z firmą z tak długą historią i tradycjami, jak TEKNOS. Cała powierzchnia - zarówno magazynowa, jak i biurowa - została dostosowana do wytycznych i wymagań TEKNOS. Zainstalowane zostaną m.in. gniazda do ładowania samochodów elektrycznych i wózków. Przed budynkiem powstanie zielony placyk z infrastrukturą do rekreacji oraz licznymi nasadzeniami, a także zainstalowane zostaną nowoczesne stojaki dla rowerów - mówi Wojciech Dachniewski, Business Development Director w Hillwood Polska.

W ramach projektu Hillwood Targówek docelowo powstaną dwie hale magazynowe klasy A o powierzchniach po 24 609 mkw. każda. Trwa właśnie budowa drugiej hali, która według planu ma zostać oddana do użytku w ostatnim kwartale tego roku. Park logistyczny znajduje się na terenie warszawskiego Targówka przy ul. Bardowskiego, niedaleko od ul. Radzymińskiej. Dzięki takiej lokalizacji, kompleks jest doskonale skomunikowany nie tylko z miastem, ale również z drogą ekspresową S8 oraz drogami wylotowymi z Warszawy, w tym z autostradą A2. Park logistyczny znajduje się zaledwie 8 km od centrum stolicy i 15 km od Międzynarodowego Portu Lotniczego Okęcie. Na terenie inwestycji znajduje się duży i wygodny parking.

– Firma TEKNOS poszukiwała powierzchni magazynowej w Warszawie lub okolicach. Z uwagi na specyfikę towarów, hala musiała być wyposażona w specjalistyczne systemy gaśnicze oraz kontroli temperatury minimalnej i maksymalnej. Choć nasze analizy dotyczyły zarówno możliwości najmu, jak i budowy własnej hali na potrzeby TEKNOS, elastyczność dewelopera i lokalizacja Hillwood Targówek wpłynęły na ostateczną decyzję najemcy. Cieszymy się, że mogliśmy wspierać naszego Klienta w tym projekcie – mówi Jakub Dudkiewicz, Starszy Doradca w dziale powierzchni przemysłowych i magazynowych firmy Cresa Polska.

– Ze względu na zaawansowane wymagania techniczne priorytetem dla firmy TEKNOS było znalezienie odpowiedniej powierzchni z należytym wyprzedzeniem czasowym. Dzięki swojej optymalnej głębokości nowy moduł magazynowy wpłynie na zwiększony komfort prowadzenia operacji. Atutem Hillwood Targówek są także nowoczesne biura o wysokim standardzie, które zapewniają bogate możliwości aranżacyjne – mówi Jakub Kurek, Associate Director w firmie Cresa Polska.

W magazynie zamontowane zostało energooszczędne oświetlenie LED. Budynek posiada odporność ogniową – powyżej 4000 MJ/mkw. i jest monitorowany 24 godziny na dobę. W hali wynajętej przez TEKNOS zainstalowane zostały dodatkowe zabezpieczenia przeciwpożarowe dedykowane składowaniu farb i lakierów, jak np. gaszenie suchą pianą. Na terenie całego parku zasadzone zostaną liczne drzewa i krzewy a także rośliny niewymagające koszenia tzw. łąki kwietne.

Nowy najemca i zielone rozwiązania w parku logistycznym Hillwood Targówek

Newmark Polska

Dział Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych firmy Newmark Polska tworzą wysokiej klasy specjaliści z różnych dziedzin, którzy przez większą część kariery zawodowej byli związani z rynkiem nieruchomości przemysłowych i logistycznych.

Wszyscy członkowie zespołu działają wspólnie, wykorzystując zdobyte umiejętności i kontakty oraz doświadczenie zawodowe, aby zapewnić najemcom usługi doradztwa na najwyższym poziomie kierując się wspólnym celem: kompleksowa obsługa Klienta i sprawny wybór najlepszego rozwiązania.

Aktualności

15.04.2024

Fresenius Medical Care przedłuża wynajem w Prologis Park Poznań
Działająca w branży medycznej spółka Fresenius Medical Care S.A. renegocjowała umowę najmu 3900 mkw. magazynu i 120 mkw. biura w Prologis Park Poznań. Podczas transakcji Fresenius Medical Care reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.