Orsay z nowymi powierzchniami magazynowymi w Bielanach Wrocławskich

Orsay z nowymi powierzchniami magazynowymi w Bielanach Wrocławskich

Ordipol Sp. z o.o., właściciel sieci sklepów Orsay, rozszerza swoją obecność na wrocławskim rynku magazynowym. Nowe magazyny w parku Hillwood Wrocław Bielany, zajmowane przez firmę od listopada 2019 r., przyczynią się do sprawniejszej obsługi klientów internetowych. Najemcę reprezentowała firma doradcza Cresa Polska.

Orsay to założona w 1975 roku międzynarodowa firma odzieżowa obecna w 33 krajach. Sieć liczy ponad 700  sklepów w atrakcyjnych lokalizacjach. Firma ma centralę w Willstätt w Niemczech oraz support center we Wrocławiu.

- Firma Orsay intensywnie rozwija biznes e-commerce w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz w krajach Europy Zachodniej. Potrzebna nam jest do tego nowoczesna przestrzeń magazynowa, która będzie uzupełniała dotychczasową infrastrukturę. Ze względów operacyjnych zależało nam na zlokalizowaniu nowej powierzchni jak najbliżej głównego centrum dystrybucyjnego we Wrocławiu – mówi Alina Andrejczuk, Expansion Manager w firmie Ordipol.

Dodatkowa powierzchnia magazynowa ma 6 500 mkw. i jest zlokalizowana w parku Hillwood Wrocław Bielany, który zlokalizowany jest w Bielanach Wrocławskich, 10 km na południowy zachód od centrum Wrocławia, 12 km od międzynarodowego Portu Lotniczego Wrocław-Strachowice. Park zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej numer 35, ok. 2,5 km od węzła „Bielany Wrocławskie” w ramach autostrady A4 oraz obwodnicy Wrocławia A8. Część tego centrum logistycznego objęta jest Specjalną Strefą Ekonomiczną.

- Orsay potrzebował w krótkim terminie powierzchni, która pozwoliłaby na swobodę działania. Korzystając z dobrej znajomości wrocławskiego rynku, przedstawiliśmy klientowi możliwe opcje. O wyborze przesądziła dostępność odpowiedniej powierzchni w Hillwood Wrocław Bielany i elastyczność wynajmującego – mówi Marcin Łukoszko, Starszy doradca ds. realizacji projektów BTS i BTO w dziale powierzchni przemysłowych i magazynowych firmy Cresa Polska.

- Hillwood jest aktywnym inwestorem i deweloperem we Wrocławiu i jego okolicach od początku swojej działalności w Polsce. To optymalna lokalizacja dla firm, które pragną czerpać korzyści z dostępu do polskiego rynku, a jednocześnie chcą mieć logistyczny kontakt z Niemcami. Cieszymy się, że oprócz lokalizacji, również infrastruktura naszej nieruchomości i warunki najmu spełniają oczekiwania Orsay – mówi Wojciech Dachniewski, Business Development Director w Hillwood Polska.

 

Orsay z nowymi powierzchniami magazynowymi w Bielanach Wrocławskich

Newmark Polska

Dział Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych firmy Newmark Polska tworzą wysokiej klasy specjaliści z różnych dziedzin, którzy przez większą część kariery zawodowej byli związani z rynkiem nieruchomości przemysłowych i logistycznych.

Wszyscy członkowie zespołu działają wspólnie, wykorzystując zdobyte umiejętności i kontakty oraz doświadczenie zawodowe, aby zapewnić najemcom usługi doradztwa na najwyższym poziomie kierując się wspólnym celem: kompleksowa obsługa Klienta i sprawny wybór najlepszego rozwiązania.

Aktualności

15.04.2024

Fresenius Medical Care przedłuża wynajem w Prologis Park Poznań
Działająca w branży medycznej spółka Fresenius Medical Care S.A. renegocjowała umowę najmu 3900 mkw. magazynu i 120 mkw. biura w Prologis Park Poznań. Podczas transakcji Fresenius Medical Care reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.