Ponad 21 000 mkw. powierzchni. Morska Agencja Gdynia w CTPark Gdańsk Port

Morska Agencja Gdynia w CTPark Gdańsk Port

Morska Agencja Gdynia (MAG), polskie przedsiębiorstwo operujące w branży spedycyjno-logistycznej, wynajęła ponad 21 000 mkw. powierzchni w kompleksie CTPark Gdańsk Port. Nawiązane partnerstwo jest wynikiem rozwoju firmy, która postanowiła zintegrować dotychczasowe przestrzenie magazynowe w jednej prestiżowej lokalizacji, dążąc do optymalizacji procesów i bieżących działań. Najemcę w negocjacjach reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.

Morska Agencja Gdynia rozpoczęła swoją działalność w 1951 roku, reprezentując zagraniczne linie żeglugowe, armatorów, kluby ubezpieczeniowe (tzw. P&I) oraz świadcząc usługi agencyjne dla statków. W latach 90. rozszerzyła zakres realizowanych zadań o spedycję kolejową, magazynowanie towarów, jak również ich dystrybucję. Dziś przedsiębiorstwo zajmuje pozycję lidera w branży morskiej w Polsce, organizując kompleksowy transport multimodalny wszystkich możliwych ładunków. W parku biznesowym należącym do CTP otworzy swoją siedzibę, zajmując około 300 mkw. przestrzeni biurowej i ponad 20 700 mkw. powierzchni magazynowej.

„Centralizacja operacji w CTPark Gdańsk Port pozwoli usprawnić działania Morskiej Agencji Gdynia, a tym samym ugruntować jej wiodącą pozycję na lokalnym rynku. Na co dzień współpracujemy z partnerami z krajów azjatyckich, skąd pochodzi część towarów, które później dystrybuujemy w obrębie Polski, Niemiec, Ukrainy, Czech czy Słowacji. Przy poszukiwaniu lokalizacji fundamentalnymi czynnikami były zatem strategiczna lokalizacja kompleksu oraz wysoki poziom elastyczności przestrzeni. Bardzo ważną rolę odegrały również parametry użytkowe CTPark Gdańsk Port, w tym między innymi wytrzymałość posadzki wynosząca 7 ton/mkw., jak i zaawansowane systemy bezpieczeństwa spełniające oczekiwania naszych kontrahentów”, wyjaśnia Krzysztof Laskowski, Wiceprezes Morskiej Agencji Gdynia.

Morska Agencja Gdynia wynajęła powierzchnię w jednym z budynków CTPark Gdańsk Port o metrażu około 81 000 mkw. Firma będzie realizowała tam usługi magazynowania (w formie regałowania i w tzw. blokach) i przeładunku towarów z różnych segmentów rynku, w tym artykułów spożywczych, przemysłowych czy systemów fotowoltaicznych. Procesom logistycznym sprzyjać będzie wyjątkowa lokalizacja inwestycji, pomiędzy jedynym terminalem głębokowodnym w rejonie Morza Bałtyckiego – Baltic Hub a autostradą A1. Nowa siedziba MAG stanie się miejscem pracy dla 40 osób.

„Pomorze to jeden z kluczowych regionów w Polsce pod względem obsługi procesów logistycznych i spedycyjnych. Podjęliśmy szereg działań, aby CTPark Gdańsk Port został zlokalizowany w strategicznym miejscu, a towarzysząca mu infrastruktura spełniała oczekiwania najemców, stanowiąc fundament ich dalszego rozwoju. Współpraca CTP z Morską Agencją Gdynia to potwierdzenie, że nasz kompleks magazynowo-produkcyjny wyróżnia się najwyższym poziomem konkurencyjności i wyprzedza wymagania, jakie stawia przed nami rynek”, tłumaczy Bogi Gabrovic, Deputy Country Head w CTP Poland.

„Przeprowadziliśmy sprawnie te negocjacje, ponieważ od lat współpracujemy z Morską Agencją Gdynia i doskonale rozumiemy ich potrzeby oraz oczekiwania. Proces został zaplanowany w taki sposób, aby efektywnie połączyć kilka obiektów magazynowych w jeden, w zbliżonym czasie, co zwiększa wydajność operacyjną Klienta. Dodatkowo, obecność w Porcie Gdańskim, który jest naturalnym środowiskiem dla działalności MAG, znacząco obniży koszty działalności. Chcielibyśmy również skorzystać z tej okazji, aby pogratulować Klientowi nagrody IBJ Award przyznanej mu niedawno w Londynie”, mówi Michał Rafałowicz, Dyrektor Regionalny w Newmark Polska.

CTPark Gdańsk Port znajduje się na obszarze 21,3 ha i docelowo będzie składał się z dwóch obiektów o łącznej powierzchni około 117 000 mkw. Inwestycja jest obecnie w fazie budowy. Deweloper planuje oddać cały kompleks do użytkowania w drugiej połowie przyszłego roku.

Morska Agencja Gdynia w CTPark Gdańsk Port

Newmark Polska

Dział Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych firmy Newmark Polska tworzą wysokiej klasy specjaliści z różnych dziedzin, którzy przez większą część kariery zawodowej byli związani z rynkiem nieruchomości przemysłowych i logistycznych.

Wszyscy członkowie zespołu działają wspólnie, wykorzystując zdobyte umiejętności i kontakty oraz doświadczenie zawodowe, aby zapewnić najemcom usługi doradztwa na najwyższym poziomie kierując się wspólnym celem: kompleksowa obsługa Klienta i sprawny wybór najlepszego rozwiązania.

Aktualności

15.04.2024

Fresenius Medical Care przedłuża wynajem w Prologis Park Poznań
Działająca w branży medycznej spółka Fresenius Medical Care S.A. renegocjowała umowę najmu 3900 mkw. magazynu i 120 mkw. biura w Prologis Park Poznań. Podczas transakcji Fresenius Medical Care reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.