REGESTA S.A. wynajmuje duży magazyn w Polsce Centralnej

REGESTA Newmark Panattoni Park Zgierz

Dynamicznie rozwijający się operator logistyczny, firma REGESTA S.A., wynajmie łącznie 21 700 mkw. powierzchni magazynowej w Panattoni Park Zgierz. Centralny magazyn będzie wsparciem dla funkcjonujących już czterech magazynów w całej Polsce, w budowie są kolejne dwa. Najemcę reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.

Regesta S.A. to uznany operator logistyczny oraz firma transportowo-spedycyjna z prawie 30-letnim doświadczeniem. Zatrudniając blisko 700 pracowników, rozwija swoje usługi w odpowiedzi na rosnące potrzeby klientów z całej Europy. Regesta specjalizuje się w transporcie drogowym, morskim i kolejowym, z naciskiem na przewóz towarów z wykorzystaniem naczep typu coil-mulda. Współpracuje z ponad 200 kontraktowymi zestawami transportowymi i posiada własną flotę 330 ciągników siodłowych oraz 380 naczep.

Regesta jest ceniona za wysoką jakość usług, zapewniając regularne transporty materiałów i półproduktów zwłaszcza dla branży stalowej i motoryzacyjnej. Firma skutecznie odpowiada na specyficzne potrzeby sektora PV, realizując dostawy door-to-door. Dodatkowo rozszerza swoje usługi o innowacyjne i nowoczesne rozwiązania technologiczne, aby utrzymać efektywność świadczonych usług.

Regesta angażuje się w rozwój logistyki kontraktowej, dostosowując swoje działania do indywidualnych wymagań klientów. Przez dziesięciolecia firma zyskała reputację za sprawne zarządzanie łańcuchem dostaw, dostarczając kompleksowe rozwiązania logistyczne i magazynowe. Skupiając się na ciągłym ulepszaniu i innowacjach, Regesta podkreśla swoją rolę jako lidera w branży logistycznej, gotowego na wyzwania przyszłości i zapewniającego klientom najwyższy poziom obsługi.

– Skutecznie realizujemy nasz plan rozwoju w Polsce. Po sukcesach na północy i południu Polski, podjęliśmy również decyzję o rozpoczęciu działalności w centralnej części Polski. To otwiera przed nami nowe możliwości, łączy dotychczasowe operacje ze Śląska, Trójmiasta oraz Krajkowa – mówi Marcin Szostak, Dyrektor Operacyjny w REGESTA S.A. - Klienci doceniają dynamikę naszego działania, a my reagujemy na ich potrzeby. Magazyn w Polsce Centralnej będzie idealnym hubem przeładunkowym i dodatkowym miejscem składowania w wysokim sezonie. Dzięki temu robimy kolejny milowy krok w rozwoju logistyki kontraktowej, która stanowi ważny punkt w rozwoju całej grupy. W zgierskim magazynie zaplanowane mamy już niemal pełne obłożenie na ten rok, dlatego w drugim kwartale 2024 roku rozszerzymy najem o dodatkowe niemal 6000 mkw. w ramach tej samej hali – dodaje Marcin Szostak.

– Dostępność niemal od ręki dużej powierzchni w bardzo atrakcyjnej lokalizacji okazała się dla naszego klienta ogromnym atutem. Panattoni po raz kolejny okazuje się doskonałym partnerem w rozwoju w centralnej Polsce. Lokalizacja – niecałe 3 km do autostrady A2 - będącej częścią jednego z kluczowych paneuropejskich korytarzy transportowych – zapewnia najemcom Panattoni Park Zgierz przewagę konkurencyjną. Cieszymy się, że z ogromnego potencjału parku skorzysta ważny dla nas klient – Regesta – z którym współpraca w Polsce rozwija się błyskawicznie – mówi Jakub Kaczorek, Leasing Manager w Panattoni.

– Jesteśmy dumni, że możemy towarzyszyć firmie REGESTA S.A. w tak odważnej strategii. Każdy etap to ogromne wyzwanie, dlatego dobieramy partnerów jak najbardziej elastycznych, którzy są w stanie dostarczyć choćby dodatkowy plac składowy, gdzie możliwe będzie przechowywanie mniej wrażliwych towarów pod wiatą – mówi Janusz Dudek, Starszy Doradca, Newmark Polska. – REGESTA tylko w tym roku wynajęła magazyny o łącznej powierzchni ok. 108 000 mkw., a to jeszcze nie koniec ekspansji tej firmy.

Panattoni Park Zgierz, którego docelowa powierzchnia przekroczy 100 000 mkw., położony jest ok. 1,5 godziny drogi od Warszawy i 40 minut od Łodzi. Ponadto umożliwia dojazd w niecałe 3 godziny do granicy z Czechami oraz dotarcie w nieco ponad 4,5 godziny do Berlina. Inwestycja realizowana jest zgodnie z wysokim standardem ekologicznym potwierdzonym certyfikacją środowiskową BREEAM na poziomie Excellent. Deweloper zadbał m.in. o stworzenie terenów zielonych w sąsiedztwie obiektów, a także zapewnił dostęp do stacji ładowania samochodów elektrycznych.

 

O Newmark Polska

Newmark Polska jest Globalnym Partnerem Newmark, członkiem Globalnej Sieci Newmark. Należy do grupy wiodących firm doradczych na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Zapewnia kompleksowe usługi agencyjne w zakresie reprezentacji najemców pozbawione ryzyka konfliktu interesów, jak również obsługi transakcji na rynkach kapitałowych, badań rynku i doradztwa, wycen nieruchomości, projektowania i zarządzania projektami oraz workplace strategy. Na czele firmy Newmark Polska stoi Piotr Kaszyński. Jej siedziba mieści się w Warszawie, a biura regionalne znajdują się we Wrocławiu, Trójmieście i Krakowie. Zespół Newmark Polska korzysta z globalnej platformy Newmark (Nasdaq: NMRK), która posiada biura na całym świecie i oferuje pełną gamę usług na każdym etapie cyklu życia nieruchomości. 

REGESTA Newmark Panattoni Park Zgierz

Newmark Polska

Dział Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych firmy Newmark Polska tworzą wysokiej klasy specjaliści z różnych dziedzin, którzy przez większą część kariery zawodowej byli związani z rynkiem nieruchomości przemysłowych i logistycznych.

Wszyscy członkowie zespołu działają wspólnie, wykorzystując zdobyte umiejętności i kontakty oraz doświadczenie zawodowe, aby zapewnić najemcom usługi doradztwa na najwyższym poziomie kierując się wspólnym celem: kompleksowa obsługa Klienta i sprawny wybór najlepszego rozwiązania.

Aktualności

15.04.2024

Fresenius Medical Care przedłuża wynajem w Prologis Park Poznań
Działająca w branży medycznej spółka Fresenius Medical Care S.A. renegocjowała umowę najmu 3900 mkw. magazynu i 120 mkw. biura w Prologis Park Poznań. Podczas transakcji Fresenius Medical Care reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.