Rozpoczyna się budowa Hillwood Łódź

Rozpoczyna się budowa Hillwood Łódź

Wystartowała budowa nowego centrum logistycznego Hillwood Łódź przy Trasie Górnej.  Park docelowo oferował będzie niemal 170 tys. mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w dwóch budynkach. Pierwszy budynek, o wielkości około 75 tys. mkw. planowo zostanie oddany do użytku w listopadzie 2019 roku. Jest to pierwsza inwestycja tego dewelopera w mieście Łodzi.

Inwestycja została przygotowana przez firmę Hillwood we współpracy z łódzką firmą Varitex. Specjaliści Varitex byli odpowiedzialni m.in. za proces zabezpieczenia, uzbrojenia i przekształcenia gruntów oraz uzyskanie wszelkich niezbędnych decyzji administracyjnych, w tym pozwolenia na budowę. Jako generalny wykonawca nowego centrum logistycznego występuje firma Bremer, która posiada duże doświadczenie w budowaniu hal magazynowych na terenie całej Polski.

Park Hillwood Łódź będzie posiadał standardową siatkę słupów 12x24 m, wysokość składowania 10 m oraz posadzkę o nośności 6t/mkw. Park znajduje się w Łodzi, w dzielnicy Górna, w odległości około 10 km ad autostrady A1. Obiekt zlokalizowany jest około 11 km od Lotniska w Łodzi oraz około 9 km od centrum miasta.

Rozpoczyna się budowa Hillwood Łódź

Newmark Polska

Dział Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych firmy Newmark Polska tworzą wysokiej klasy specjaliści z różnych dziedzin, którzy przez większą część kariery zawodowej byli związani z rynkiem nieruchomości przemysłowych i logistycznych.

Wszyscy członkowie zespołu działają wspólnie, wykorzystując zdobyte umiejętności i kontakty oraz doświadczenie zawodowe, aby zapewnić najemcom usługi doradztwa na najwyższym poziomie kierując się wspólnym celem: kompleksowa obsługa Klienta i sprawny wybór najlepszego rozwiązania.

Aktualności

15.04.2024

Fresenius Medical Care przedłuża wynajem w Prologis Park Poznań
Działająca w branży medycznej spółka Fresenius Medical Care S.A. renegocjowała umowę najmu 3900 mkw. magazynu i 120 mkw. biura w Prologis Park Poznań. Podczas transakcji Fresenius Medical Care reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.