Ruszyła budowa Panattoni Park Toruń II

Ruszyła budowa Panattoni Park Toruń II

26 września wmurowano kamień węgielny pod Panattoni Park Toruń II o planowanej powierzchni 57 500 mkw. Centrum składające się z dwóch budynków powstaje w północno-wschodnim Toruniu i ma już pierwszego najemcę – operatora logistycznego, który zajmie 5 000 mkw. Pierwszy etap inwestycji – hala o powierzchni blisko 16 500 mkw. - zostanie zakończony już w marcu przyszłego roku.

Do tej pory Panattoni Europe dostarczył w regionie kujawsko-pomorskim blisko 188 400 mkw. powierzchni zarówno w formie obiektów BTS (m.in. dla Nestle, Carrefour, Kaufland), jak i własnych kompleksów (Panattoni Park Bydgoszcz I). Najnowsze centrum dystrybucyjne Panattoni Park Toruń II zlokalizowane będzie tym razem zaledwie 10 km od centrum Torunia i 2 km od węzła Lubicz, łączącego się z autostradą A1. Najpierw powstanie hala o powierzchni blisko 16 500 m kw. Pierwszym najemcą został jeden z większych operatorów logistycznych, który zajmie 5 000 m kw. z przeznaczeniem na sortownię przesyłek dla regionu kujawsko-pomorskiego.

Dzięki temu Panattoni Park Toruń II stanie się niezwykle ważnym punktem logistycznym Kujaw i Pomorza.

Panattoni Park Toruń II składać się będzie docelowo z dwóch budynków magazynowych klasy A o łącznym metrażu 57 500 m kw.. Moduły mogą być w nich dowolnie kształtowane, dzięki czemu powierzchnię parku można łatwo dostosować do potrzeb magazynowo-produkcyjnych najemców reprezentujących różne branże. Dla ich komfortu przygotowane zostaną także nowoczesne powierzchnie biurowe, wygodne place manewrowe i miejsca parkingowe. Budynki będą certyfikowane w systemie BREEAM, a pierwszy z nich oddany do użytku już w marcu 2020 roku.

W procesie inwestycyjnym Panattoni Europe aktywnie współpracowało z Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu – miejską jednostką odpowiedzialną za wspieranie biznesu.

Inwestycja położona jest bezpośrednio przy drodze krajowej nr 80, zaledwie 2 km od węzła Lubicz, który łączy się z autostradą A1 i drogą ekspresową S10. Od Bydgoszczy dzielą nowe centrum 53 km, a od Gdańska - 161 km. Z parku do centrum Torunia jest z kolei zaledwie 10 km, co znacznie ułatwi dojazd pracowników transportem publicznym.

 

źródło: http://www.propertynews.pl/magazyny/ruszyla-budowa-panattoni-park-torun-ii-centrum-ma-juz-pierwszego-najemce,76598.html

Ruszyła budowa Panattoni Park Toruń II

Newmark Polska

Dział Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych firmy Newmark Polska tworzą wysokiej klasy specjaliści z różnych dziedzin, którzy przez większą część kariery zawodowej byli związani z rynkiem nieruchomości przemysłowych i logistycznych.

Wszyscy członkowie zespołu działają wspólnie, wykorzystując zdobyte umiejętności i kontakty oraz doświadczenie zawodowe, aby zapewnić najemcom usługi doradztwa na najwyższym poziomie kierując się wspólnym celem: kompleksowa obsługa Klienta i sprawny wybór najlepszego rozwiązania.

Aktualności

15.04.2024

Fresenius Medical Care przedłuża wynajem w Prologis Park Poznań
Działająca w branży medycznej spółka Fresenius Medical Care S.A. renegocjowała umowę najmu 3900 mkw. magazynu i 120 mkw. biura w Prologis Park Poznań. Podczas transakcji Fresenius Medical Care reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.