Spokey pierwszym najemcą w Panattoni Park Ruda Śląska III

Spokey pierwszym najemcą w Panattoni Park Ruda Śląska III

Firma Spokey, specjalizująca się w dystrybucji sprzętu i akcesoriów sportowych, wynajęła 3.200 mkw. magazynu i 120 mkw. powierzchni biurowo-socjalnej w nowym parku logistycznym Panattoni Park Ruda Śląska III. Najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cresa. Planowany start operacji to IV kwartał 2021 r.

Spokey to polska marka obecna na rynku od 2004 roku zajmująca się sprzedażą sprzętu oraz akcesoriów sportowych w kraju i w Europie. Współpracuje ona z 11 sieciami handlowymi w Polsce, a oferowane produkty dystrybuuje też za pośrednictwem platform Allegro.pl, Amazon.de i Amazon.it. Przez lata działalności na rynku firma Spokey pozyskała ponad 120.000 klientów z całej Europy. W efekcie osiąga wolumen sprzedaży na poziomie 4 mln produktów rocznie, a elementem jej intensywnego rozwoju jest otwarcie oddziału w Czechach.

Panattoni Park Ruda Śląska III to centrum dystrybucyjne składające się z dwóch budynków magazynowych, które powstaje na Górnym Śląsku. Łącznie na najemców czeka ponad 71.000 mkw., których wysoki standard został potwierdzony certyfikatem BREEAM. Atutami tej inwestycji są też: położenie, które zapewnia dostęp do głównych arterii komunikacyjnych, oraz możliwość dopasowania modułów magazynowych i biurowych do indywidualnych potrzeb najemców. 

– Firma Spokey zdecydowała się na optymalizację procesów logistycznych i redukcję dotychczas wykorzystywanej powierzchni. Nie bez znaczenia jest też optymalna lokalizacja, dzięki czemu przeprowadzka nie będzie uciążliwa dla załogi – mówi Jakub Kurek, Associate Director w dziale powierzchni przemysłowych i magazynowych firmy Cresa Polska.

 

Spokey pierwszym najemcą w Panattoni Park Ruda Śląska III

Newmark Polska

Dział Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych firmy Newmark Polska tworzą wysokiej klasy specjaliści z różnych dziedzin, którzy przez większą część kariery zawodowej byli związani z rynkiem nieruchomości przemysłowych i logistycznych.

Wszyscy członkowie zespołu działają wspólnie, wykorzystując zdobyte umiejętności i kontakty oraz doświadczenie zawodowe, aby zapewnić najemcom usługi doradztwa na najwyższym poziomie kierując się wspólnym celem: kompleksowa obsługa Klienta i sprawny wybór najlepszego rozwiązania.

Aktualności

15.04.2024

Fresenius Medical Care przedłuża wynajem w Prologis Park Poznań
Działająca w branży medycznej spółka Fresenius Medical Care S.A. renegocjowała umowę najmu 3900 mkw. magazynu i 120 mkw. biura w Prologis Park Poznań. Podczas transakcji Fresenius Medical Care reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.