Spółka Domax wynajęła przestrzeń magazynową w Mapletree Park Gdańsk Airport

Spółka Domax wynajęła przestrzeń magazynową w Mapletree Park Gdańsk Airport

Dynamiczny rozwój spółki Domax, jednego z największych producentów wkrętów i łączników do drewna w Europie, był impulsem do powiększenia magazynu. Firma wynajęła magazyn o powierzchni 5800 mkw. w Mapletree Park Gdańsk Airport. W poszukiwaniach i negocjacjach najemcę reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.

Spółka Domax jest obecna na rynku od 1991 r. Aktualnie w swoim portfolio posiada ona cztery marki. Najstarsza z nich to DMX, pod którą sprzedawane są: wkręty, łączniki, zawiasy przeznaczone do montażu drewna. Trzy młodsze – Velano, Grundline i Grindi – obejmują produkty do aranżacji ścian (półki, kwietniki, haki, wsporniki) oraz wyposażenia i montażu architektury ogrodowej.

– Spółka Domax oczekiwała kompleksowego wsparcia w procesie poszukiwania i wynajmu powierzchni magazynowej w Trójmieście. Do naszych zadań należały m.in. przedstawienie propozycji, które odpowiadały lokalizacyjnie i czasowo Klientowi, przeprowadzenie negocjacji i odbiór techniczny magazynu. Cieszymy się, że mogliśmy nawiązać współpracę ze spółką Domax – mówi Jakub Dudkiewicz, Associate w Newmark Polska.

– W Trójmieście aktualnie trudno o wolną przestrzeń magazynową. Dobra znajomość rynku i pozyskiwanie informacji o zmianach najemców w centrach logistycznych okazały się kluczowe dla szybkiego znalezienia magazynu spełniającego oczekiwania naszego Klienta – dodaje Michał Rafałowicz, Dyrektor Regionalny w Newmark Polska.

Mapletree Park Gdańsk Airport to centrum logistyczne zlokalizowane w przemysłowej dzielnicy Gdańska – Gdańsk Kokoszki, w sąsiedztwie Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy. Dzięki bliskości dróg S7, S6 i węzła autostrady A1 oraz portu morskiego w Gdańsku, Mapletree Park Gdańsk Airport jest doceniany przez najemców zajmujących się dystrybucją produktów na rynki polski i zagraniczny. Położenie obiektu zapewnia również dostęp do pracowników z trójmiejskiego rynku pracy.

Spółka Domax wynajęła przestrzeń magazynową w Mapletree Park Gdańsk Airport

Newmark Polska

Dział Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych firmy Newmark Polska tworzą wysokiej klasy specjaliści z różnych dziedzin, którzy przez większą część kariery zawodowej byli związani z rynkiem nieruchomości przemysłowych i logistycznych.

Wszyscy członkowie zespołu działają wspólnie, wykorzystując zdobyte umiejętności i kontakty oraz doświadczenie zawodowe, aby zapewnić najemcom usługi doradztwa na najwyższym poziomie kierując się wspólnym celem: kompleksowa obsługa Klienta i sprawny wybór najlepszego rozwiązania.

Aktualności

15.04.2024

Fresenius Medical Care przedłuża wynajem w Prologis Park Poznań
Działająca w branży medycznej spółka Fresenius Medical Care S.A. renegocjowała umowę najmu 3900 mkw. magazynu i 120 mkw. biura w Prologis Park Poznań. Podczas transakcji Fresenius Medical Care reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.