Spółka LIT Logistyka Polska kontynuuje współpracę z Panattoni Park Wrocław VII i stawia na ekspansję

Operator logistyczny spółka LIT Logistyka Polska przedłużyła umowę najmu w Panattoni Park Wrocław VII, jednocześnie powiększając wynajmowaną powierzchnię magazynową do prawie 12 500 mkw. Proces renegocjacji w imieniu Klienta realizowała firma doradcza Newmark Polska.

Spółka LIT Logistyka Polska to jeden z ponad 100 oddziałów niemieckiej grupy L.I.T. AG, która działa na rynku już ponad 35 lat. Grupa L.I.T. stawia na ciągły rozwój oparty na współpracy z ich partnerami. Głównymi obszarami jej działalności są usługi transportu drogowego, lotniczego, morskiego oraz kolejowego. Grupa L.I.T. rozwija również logistykę kontraktową, a możliwość powiązania usług magazynowych z transportem drogowym i intermodalnym pozwala oferować jej klientom kompletne rozwiązania.

- Poza ekspansją we Wrocławiu i powiększeniem magazynu spełniającego najwyższe standardy jakościowe, spółka LIT Logistyka realizuje kolejną inwestycję tym razem na Śląsku. Magazyn w Zabrzu, którego uruchomienie planowane jest na kwiecień 2024 roku, dzięki spełnieniu specjalnych wymagań przeciwpożarowych i zastosowaniu tryskaczy w regałach będzie miał możliwość bezpiecznego przechowywania baterii litowo-jonowych oraz towarów niebezpiecznych – mówi Mariusz Słowiński, Dyrektor ds. Logistyki w LIT Logistyka Polska.

Grupa L.I.T. posiada wszystkie niezbędne zasoby oraz kompetencje w zakresie kompleksowej obsługi logistycznej, co pozwala na tworzenie dedykowanych rozwiązań, dopasowanych do potrzeb klientów.

- Decydując o pozostaniu w Panattoni Park Wrocław VII, spółka LIT Logistyka Polska wzięła pod uwagę korzystną lokalizację, która nie tylko ułatwia sprawną dystrybucję produktów, ale też odpowiada pracownikom. Dzięki elastyczności wynajmującego nasz Klient uniknął kosztownej przeprowadzki i miał możliwość powiększenia powierzchni zgodnie z potrzebami. Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć spółkę LIT Logistyka Polska swoją wiedzą i doświadczeniem – mówi Anna Domańska, Doradca w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych Newmark Polska.

Panattoni Park Wrocław VII to jeden z największych parków logistycznych na Dolnym Śląsku. Zlokalizowany w granicach aglomeracji wrocławskiej kompleks zapewnia optymalne warunki do dystrybucji towarów – znajduje się bezpośrednio przy drodze krajowej 35 i w pobliżu autostrady A4. Panattoni zadbało o rozwiązania w zakresie zrównoważonego budownictwa, dzięki którym najemcy mogą ograniczyć koszty – obiekt jest certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Very Good.

 

 

O Newmark Polska

Newmark Polska jest Globalnym Partnerem Newmark, członkiem Globalnej Sieci Newmark. Należy do grupy wiodących firm doradczych na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Zapewnia kompleksowe usługi agencyjne w zakresie reprezentacji najemców pozbawione ryzyka konfliktu interesów, jak również obsługi transakcji na rynkach kapitałowych, badań rynku i doradztwa, wycen nieruchomości, projektowania i zarządzania projektami oraz workplace strategy. Na czele firmy Newmark Polska stoi Piotr Kaszyński. Jej siedziba mieści się w Warszawie, a biura regionalne znajdują się we Wrocławiu, Trójmieście i Krakowie. Zespół Newmark Polska korzysta z globalnej platformy Newmark (Nasdaq: NMRK), która posiada biura na całym świecie i oferuje pełną gamę usług na każdym etapie cyklu życia nieruchomości.

Newmark Polska

Dział Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych firmy Newmark Polska tworzą wysokiej klasy specjaliści z różnych dziedzin, którzy przez większą część kariery zawodowej byli związani z rynkiem nieruchomości przemysłowych i logistycznych.

Wszyscy członkowie zespołu działają wspólnie, wykorzystując zdobyte umiejętności i kontakty oraz doświadczenie zawodowe, aby zapewnić najemcom usługi doradztwa na najwyższym poziomie kierując się wspólnym celem: kompleksowa obsługa Klienta i sprawny wybór najlepszego rozwiązania.

Aktualności

10.07.2024

Sport-Shop.pl głównym najemcą w Panattoni Park Bieruń I
Sport-Shop.pl, firma z silną pozycją na polskim rynku e-commerce, wynajęła ponad 13 000 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w Panattoni Park Bieruń I. Najemcę w znalezieniu optymalnej lokalizacji i negocjowaniu warunków najmu wsparli specjaliści Newmark Polska.