Spółka SIG relokuje oddział i zwiększa najmowaną powierzchnię

Spółka SIG relokuje oddział i zwiększa najmowaną powierzchnię

Spółka SIG, która od ponad 25 lat oferuje na polskim rynku materiały budowlane, zdecydowała się na relokację oddziału. W City Logistics Katowice przedsiębiorstwo wynajęło 2.067 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej. W negocjacjach najemcę reprezentowała firma doradcza Cresa Polska.

Spółka SIG jest częścią międzynarodowego dystrybutora materiałów i systemów budowlanych – SIG plc. Oferta przedsiębiorstwa skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych, którzy niezbędne im materiały budowlane mogą zamawiać również online za pośrednictwem stworzonej w tym celu platformy e-commerce. Dzięki wieloletniej obecności na polskim rynku spółka zbudowała rozwiniętą sieć dystrybucyjną, która obejmuje cały kraj.

– Relokacja naszego katowickiego Oddziału do nowoczesnego centrum logistycznego jest efektem konsekwentnego rozwoju naszej firmy. Dla SIG bardzo istotne są odpowiednie warunki logistyczne, które umożliwiają nam swobodę dostaw, jak również bezpieczne magazynowanie towaru. Cieszę się, że nowa lokalizacja oddziału SIG w City Logistics Katowice spełnia te warunki i pozwoli nam zapewnić jeszcze lepszy komfort zarówno naszym klientom, jak i pracownikom – mówi Bartosz Pilch, Dyrektor E-commerce i Marketingu w firmie SIG.

Za budowę City Logistics Katowice odpowiada Panattoni – jeden z największych deweloperów nieruchomości przemysłowych w Europie. Na certyfikowany w systemie BREEAM park składają się cztery budynki klasy A. Atutem obiektu jest położenie – znajduje się on w odległości 4 km od centrum Katowic, 5 km od autostrady A4 i 29 km od katowickiego lotniska. Taka lokalizacja zapewnia najemcom dostęp do pracowników i sprawność operacji logistycznych.

– Dynamiczna sytuacja na rynku materiałów budowlanych oraz chęć rozwoju w regionie Katowic spowodowały, że przedstawiciele spółki SIG zdecydowali się przenieść oddział i zwiększyć wykorzystywaną powierzchnię magazynową. Na korzyść parku City Logistics Katowice przemawiało jego położenie, elastyczne podejście wynajmującego oraz atrakcyjne warunki najmu – mówi Jakub Dudkiewicz, Starszy Doradca w dziale powierzchni przemysłowych i magazynowych firmy Cresa Polska.

Spółka SIG relokuje oddział i zwiększa najmowaną powierzchnię

Newmark Polska

Dział Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych firmy Newmark Polska tworzą wysokiej klasy specjaliści z różnych dziedzin, którzy przez większą część kariery zawodowej byli związani z rynkiem nieruchomości przemysłowych i logistycznych.

Wszyscy członkowie zespołu działają wspólnie, wykorzystując zdobyte umiejętności i kontakty oraz doświadczenie zawodowe, aby zapewnić najemcom usługi doradztwa na najwyższym poziomie kierując się wspólnym celem: kompleksowa obsługa Klienta i sprawny wybór najlepszego rozwiązania.

Aktualności

15.04.2024

Fresenius Medical Care przedłuża wynajem w Prologis Park Poznań
Działająca w branży medycznej spółka Fresenius Medical Care S.A. renegocjowała umowę najmu 3900 mkw. magazynu i 120 mkw. biura w Prologis Park Poznań. Podczas transakcji Fresenius Medical Care reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.