Spółka Terramar nowym najemcą w Panattoni Park Pruszków VI

Działająca w branży TSL firma Terramar została nowym najemcą Panattoni Park Pruszków VI. Spółka wynajęła 5000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej. W negocjacjach najemcę reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.

Spółka Terramar działa w branży TSL od 1992 roku, a jej głównym udziałowcem jest Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. Realizacją codziennych zleceń z zakresu transportu międzynarodowego zajmuje się zespół 60 spedytorów, logistyków i agentów celnych. W ofercie spółki Terramar znajdują się też usługi celne – w 2009 r. otrzymała ona Świadectwo AEO w odniesieniu do uproszczeń celnych, które jest uznawane na terenie całej UE.

– Panattoni Park Pruszków VI oferuje ważny dla najemcy układ budynku: płytszą halę oraz odpowiednią powierzchnię w stosunku do dużej liczby doków. Klient docenił również doskonałą lokalizację centrum logistycznego. Cieszymy się, że udało nam się spełnić oczekiwania spółki Terramar i wesprzeć ją w rozwoju – dodaje Jakub Dudkiewicz, Associate w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych Newmark Polska.

Pruszkowską realizację dostarczyło Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie. Rynek warszawski jest jednym z kluczowych dla działalności dewelopera w Polsce.

– W regionie stolicy dostarczyliśmy blisko 1,5 mln mkw. powierzchni i wciąż realizujemy kolejne inwestycje, ponieważ popyt na atrakcyjne lokalizacje nie maleje. Ważnym motorem napędowym warszawskiego rynku jest Pruszków i jego okolice, gdzie Panattoni oddało do użytku ok. 200 000 mkw. – mówi Olga Wałkiewicz, Senior Development Manager z Panattoni.

Panattoni Park Pruszków VI to nowoczesny park magazynowy położony w podwarszawskim Pruszkowie. Wyróżnia go idealna lokalizacja – obiekt znajduje się w odległości 2,5 km od autostrady A2 i 22 km od centrum Warszawy. Inwestycja jest certyfikowana w systemie BREEAM na poziomie Excellent, a jej projekt obejmuje wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych i szereg innych proekologicznych rozwiązań.

Newmark Polska

Dział Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych firmy Newmark Polska tworzą wysokiej klasy specjaliści z różnych dziedzin, którzy przez większą część kariery zawodowej byli związani z rynkiem nieruchomości przemysłowych i logistycznych.

Wszyscy członkowie zespołu działają wspólnie, wykorzystując zdobyte umiejętności i kontakty oraz doświadczenie zawodowe, aby zapewnić najemcom usługi doradztwa na najwyższym poziomie kierując się wspólnym celem: kompleksowa obsługa Klienta i sprawny wybór najlepszego rozwiązania.

Aktualności

10.07.2024

Sport-Shop.pl głównym najemcą w Panattoni Park Bieruń I
Sport-Shop.pl, firma z silną pozycją na polskim rynku e-commerce, wynajęła ponad 13 000 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w Panattoni Park Bieruń I. Najemcę w znalezieniu optymalnej lokalizacji i negocjowaniu warunków najmu wsparli specjaliści Newmark Polska.