Sport-Shop.pl głównym najemcą w Panattoni Park Bieruń I

Sport-Shop.pl, firma z silną pozycją na polskim rynku e-commerce, wynajęła ponad 13 000 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w Panattoni Park Bieruń I. Najemcę w znalezieniu optymalnej lokalizacji i negocjowaniu warunków najmu wsparli specjaliści Newmark Polska.

Sport-Shop.pl to e-sklep oferujący szeroką gamę sprzętu sportowego, odzieży, suplementów i akcesoriów dla entuzjastów aktywności fizycznej. Ten założony w 2004 r. e-commerce jest prężnie rozwijającym się przedsiębiorstwem, którego celem jest docieranie do klientów zainteresowanych zarówno sprzętem sportowym, jak i osób, które poszukują produktów około rekreacyjnych m.in. odzieży sportowej. W DNA marki zapisany jest sport w różnych formach, dlatego też w ofercie znajdują się zarówno produkty dla osób rozpoczynających swoją aktywność, jak i tych zaawansowanych.

Marka dokłada wszelkich starań, aby swoją ofertą zawsze nadążać za nowościami na rynku oraz dostosowywać swoje działania do oczekiwań klientów. W chwili obecnej w sklepie znajduje się ponad 100 000 indeksów produktowych, w roku 2023 sklep sprzedał produkty o łącznej wartości przekraczającej 100 mln zł. Dzięki temu Sport-Shop.pl należy do grona największych sportowych sklepów internetowych w Polsce i był wielokrotnie wyróżniany m.in. w Rankingu Zaufanych Sklepów Opineo, Rankingu E-Gazele Biznesu, Koszyk Roku.

- Specjaliści zatrudnieni w Sport-Shop.pl stale śledzą nowe trendy w technologii sportowej, dzięki temu nasz e-sklep ma dziś silnie ugruntowaną pozycję rynkową, która jest efektem wieloletniej pracy w dziedzinie sprzedaży internetowej. Sukcesywne rozszerzanie oferty umożliwiło zaspokojenie zróżnicowanych potrzeb naszych klientów. Przekłada się to na ciągły wzrost sprzedaży, a tym samym dostosowanie powierzchni magazynowej – mówi Natalia Chrobak, E-commerce Manager Nodium Group.

- Sport-Shop.pl poszukiwał nowej lokalizacji, aby zoptymalizować powierzchnię i procesy dystrybucyjne. Zadaniem zespołu Newmark Polska było wytypowanie potencjalnych obiektów w regionie Tychów i Bierunia oraz ich weryfikacja – zarówno pod względem technicznym i komercyjnym, jak i co do terminu zakończenia inwestycji. Kryteria Klienta spełnił Panattoni Park Bieruń I. Ze względu na bliskość do obecnej siedziby proces relokacji będzie łatwiejszy dla pracowników. Istotną częścią naszej roli było zabezpieczenie interesów naszego Klienta i negocjacja warunków najmu, tym bardziej, że Sport-shop.pl będzie głównym najemcą Panattoni Park Bieruń I – mówi Jakub Kurek, Dyrektor Działu Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych w Newmark Polska.

Panattoni Park Bieruń I to nowoczesny park magazynowy klasy A zlokalizowany 27 km od centrum Katowic oraz 17 km od węzła autostrady A4 i trasy S1. Zaledwie 4 km od obiektu budowany jest węzeł na realizowanym nowym odcinku trasy S1 do Bielska-Białej. Budynek uzyskał certyfikat w systemie BREEAM na poziomie Excellent, co potwierdza jego wysoki standard i ekologiczne rozwiązania.

 

O Newmark Polska

Newmark Polska jest Globalnym Partnerem Newmark, członkiem Globalnej Sieci Newmark. Należy do grupy wiodących firm doradczych na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Zapewnia kompleksowe usługi agencyjne w zakresie reprezentacji najemców pozbawione ryzyka konfliktu interesów, jak również obsługi transakcji na rynkach kapitałowych, badań rynku i doradztwa, wycen nieruchomości, projektowania i zarządzania projektami oraz workplace strategy. Na czele firmy Newmark Polska stoi Piotr Kaszyński. Jej siedziba mieści się w Warszawie, a biura regionalne znajdują się we Wrocławiu, Trójmieście i Krakowie. Zespół Newmark Polska korzysta z globalnej platformy Newmark (Nasdaq: NMRK), która posiada biura na całym świecie i oferuje pełną gamę usług na każdym etapie cyklu życia nieruchomości. Więcej informacji o Newmark Polska na stronie: www.nmrk.pl

Jakub Kurek
Jakub Kurek
Head of Industrial and Warehouse Department
Michał Kozar
Michał Kozar
Associate Director

Newmark Polska

Dział Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych firmy Newmark Polska tworzą wysokiej klasy specjaliści z różnych dziedzin, którzy przez większą część kariery zawodowej byli związani z rynkiem nieruchomości przemysłowych i logistycznych.

Wszyscy członkowie zespołu działają wspólnie, wykorzystując zdobyte umiejętności i kontakty oraz doświadczenie zawodowe, aby zapewnić najemcom usługi doradztwa na najwyższym poziomie kierując się wspólnym celem: kompleksowa obsługa Klienta i sprawny wybór najlepszego rozwiązania.

Aktualności

22.07.2024

Tuplex dołączył do grona najemców Multipark Bydgoszcz

Spółka Tuplex, lider w branży tworzyw sztucznych, to nowy najemca Multiparku Bydgoszcz. W obiekcie przedsiębiorstwo wynajęło 1450 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej. Najemcę podczas negocjacji warunków umowy wsparli specjaliści z firmy doradczej Newmark Polska.