Szczeciński hurtowy oddział Specjał podwaja swoją powierzchnię

Grupa Kapitałowa Specjał zdecydowała się przenieść zachodniopomorski oddział do budynku 7R City Flex Szczecin, który mieści się w granicach miasta. Nowa hurtownia zajmie ponad 4 700 mkw. Najemcę reprezentowała firma doradcza Cresa.

Specjał to wiodący w branży dystrybutor FMCG z prawie 30-letnią historią. Grupa liczy już 16 lokalizacji w całej Polsce. W ofercie Specjału znajdują się najlepiej rotujące markowe produkty: słodycze, soki, napoje, kawy, herbaty, nabiał i tłuszcze. Sprzedaż w Szczecinie nastawiona jest głównie na rynek krajowy, ale również na eksport do Anglii czy Holandii.

- Organiczny rozwój firmy w Szczecinie sprawił, że po kilku latach zdecydowaliśmy się przenieść naszą hurtownię w jeszcze lepiej dostępne dla klientów miejsce. Zachodniopomorski oddział obsługuje rynek polski oraz rynki zagraniczne, dlatego ważne dla nas było także usytuowanie blisko autostrady A6. Cresa pomogła nam wynegocjować korzystne warunki, dzięki którym mogliśmy sobie pozwolić na niemal dwukrotne zwiększenie powierzchni hurtowni w Szczecinie – mówi Zdzisław Wdowiak, dyrektor ds. technicznych, Grupa Kapitałowa Specjał.

- Grupa Kapitałowa Specjał jest kolejną firmą, która zdecydowała się na prowadzenie działalności w szczecińskim obiekcie. Tym samym 7R City Flex Szczecin jest w całości wynajęty. Warto zaznaczyć, że to nasza kolejna umowa z Grupą Kapitałową Specjał, która zajmuje powierzchnię także w 7R Park Kraków. Cieszę się, że klienci, którzy już nas znają, chętnie wracają i chcą się rozwijać w innych proponowanych przez nas lokalizacjach. To dla nas najlepsze potwierdzenie najwyższej jakości naszych usług zarówno w trakcie realizacji projektu, jak i później w trakcie trwania umowy najmu – mówi Maciej Krawiecki, Leasing Director 7R SA.

Hurtownia Specjał w 7R City Flex Szczecin zajmie 4400 mkw. powierzchni magazynowej i 300 mkw. powierzchni biurowej. Nieruchomość 7R City Flex Szczecin położona jest w granicach Szczecina przy ulicy Andrzeja Struga. Atrakcyjności lokalizacji dodaje sąsiedztwo centrum handlowego oraz sklepów sieciowych. Położenie inwestycji zapewnia doskonałą komunikację z miastem, autostradą A6, a także licznymi środkami transportu takimi jak transport lotniczy, morski i kolejowy zarówno krajowy, jak i międzynarodowy. 7R City Flex Szczecin to nowoczesny budynek klasy A o powierzchni około 10 500 mkw.

- Intensywny rozwój Grupy Kapitałowej Specjał wymaga odważnych decyzji. Znacznie większa powierzchnia szczecińskiej hurtowni pozwala na planowanie kolejnych kroków ekspansji w tym regionie i za granicą. Jestem pewna, że nowa lokalizacja zachęci kolejne grupy klientów do korzystania z usług tej firmy – mówi Katarzyna Bojanowicz, Business Development Director w Dziale powierzchni przemysłowych i magazynowych w Cresa Polska.

Newmark Polska

Dział Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych firmy Newmark Polska tworzą wysokiej klasy specjaliści z różnych dziedzin, którzy przez większą część kariery zawodowej byli związani z rynkiem nieruchomości przemysłowych i logistycznych.

Wszyscy członkowie zespołu działają wspólnie, wykorzystując zdobyte umiejętności i kontakty oraz doświadczenie zawodowe, aby zapewnić najemcom usługi doradztwa na najwyższym poziomie kierując się wspólnym celem: kompleksowa obsługa Klienta i sprawny wybór najlepszego rozwiązania.

Aktualności

10.07.2024

Sport-Shop.pl głównym najemcą w Panattoni Park Bieruń I
Sport-Shop.pl, firma z silną pozycją na polskim rynku e-commerce, wynajęła ponad 13 000 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w Panattoni Park Bieruń I. Najemcę w znalezieniu optymalnej lokalizacji i negocjowaniu warunków najmu wsparli specjaliści Newmark Polska.