Waimea otworzyła nowoczesny terminal cargo w Szczecinie

Waimea otworzyła nowoczesny terminal cargo w Szczecinie

W środę, 2 października br. odbyło się oficjalne otwarcie Waimea Cargo Terminal Airport Szczecin-Goleniów. Inwestorem nowoczesnego terminala cargo jest spółka należąca do Grupy Kapitałowej Waimea Holding.

Nowoczesny obiekt Waimea Cargo Terminal Airport Szczecin-Goleniów o łącznej powierzchni 8 tys. mkw. wraz z zapleczem biurowo-socjalnym stanowi integralną część infrastruktury Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów. Projekt został realizowany w oparciu o środki własne inwestora we współpracy ze spółką Rose Hall International LLP. Bank BNP Paribas udzielił finansowania w wysokości 18,9 mln w końcowej fazie realizacji inwestycji. Wartość inwestycji wyniosła ponad 30 milinów złotych.

Wśród głównych najemców obiektu znalazła się firma WELCOME Airport Services czołowy agent handlingowy w Polsce w zakresie obsługi cargo w kilku lokalizacjach.

WELCOME Airport Services wdraża wielokierunkowe wsparcie dla spedycji, linii lotniczych, importerów i eksporterów w trzech lokalizacjach: Warszawie, Szczecinie i Krakowie. Posiada również specjalistyczny terminal w Poznaniu. Jednym z kluczowych elementów rozwojowych dla spółki jest otwarcie Agencji Celnej osadzonej w strukturach organizacyjnych Pionu Cargo Welcome.

W Szczecinie Goleniowie WELCOME Airport Services na powierzchni 2 tys. mkw. będzie świadczyć kompleksową obsługę handlingową przesyłek towarowych.

Najemcą jest także firma OMEGAir CARGO Sp. z o.o. oferująca pełny zakres usług spedycji lotniczej, morskiej oraz kolejowej. W nowym terminalu na powierzchni 1 350 mkw. będzie wykonywać usługi w zakresie organizacji transportu towarów w przewozach lotniczych. Funkcjonalne i w pełni wyposażone przestrzenie cargo spełniają wymagania najemców terminala.

Waimea Cargo Terminal Airport Szczecin-Goleniów będąc najnowocześniejszą inwestycją w regionie zapewni kompleksową obsługę frachtu lotniczego na Pomorzu Zachodnim. Multimodalny terminal wraz parametrami technicznymi samego lotniska i warunkami do rozwoju transportu towarowego będzie centrum frachtu lotniczego na cały region. Na polskim rynku inwestują najwięksi gracze z obszaru e-commerce co potwierdza, że potencjał rynku jest bardzo duży. Obsługa branży e-commerce charakteryzuje się tym, że przesyłki muszą docierać do klientów bardzo szybko, a szybkość to atut transportu lotniczego i dobrze funkcjonującego terminala cargo. Port Lotniczy Szczecin-Goleniów wraz z nowo otwartym terminalem cargo spełnia wymagania stawiane przez firmy zlokalizowane na Pomorzu Zachodnim i północno-wschodnich Niemczech, tworzy doskonałe warunki do obsługi firm specjalizujących się w logistyce towarów, w szczególności w dziedzinie e-commerce.

O przyszłości lotniczego cargo w Polsce w najbliższych latach zadecyduje w dużej mierze rozwój infrastruktury. Odpowiedzią na zapotrzebowanie są projektowane i budowane Terminale Cargo przez Grupę Kapitałową Waimea Holding. Nowocześnie zaprojektowane i w pełni wyposażone obiekty, które powstają w bezpośrednim sąsiedztwie portów lotniczych, przystosowane są do sprawnej obsługi ładunków cargo, w tym różnego rodzaju przesyłek specjalistycznych. Przyciągają nowych kontrahentów i umożliwiają szybki wzrost wolumenu cargo w całym regionie. Terminale cargo budowane w ramach infrastruktury lotniskowej umacniają pozycję lotnisk na rynku cargo, są krokiem w stronę dywersyfikacji świadczonych usług, poszerzają działalność lotnisk o możliwość oferowania powierzchni magazynowych. Ułatwiając pracę polskim importerom i eksporterom, korzystnie wpływają na wymianę handlową i wspierają rozwój sektora przesyłek lotniczych. Inwestorem Waimea Cargo Terminal Airport Szczecin-Goleniów jest spółka celowa Waimea Logistic Park 3 Sp. z o.o. należąca do Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A. Projekt architektoniczny wykonała pracownia architektoniczna CITY architekci. Generalnym wykonawcą inwestycji była firma Eastwave Building Company Sp. z o. o.

 

źródło: https://www.propertynews.pl/magazyny/waimea-otworzyla-nowoczesny-terminal-cargo-w-szczecinie,76761_2.html

Waimea otworzyła nowoczesny terminal cargo w Szczecinie

Newmark Polska

Dział Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych firmy Newmark Polska tworzą wysokiej klasy specjaliści z różnych dziedzin, którzy przez większą część kariery zawodowej byli związani z rynkiem nieruchomości przemysłowych i logistycznych.

Wszyscy członkowie zespołu działają wspólnie, wykorzystując zdobyte umiejętności i kontakty oraz doświadczenie zawodowe, aby zapewnić najemcom usługi doradztwa na najwyższym poziomie kierując się wspólnym celem: kompleksowa obsługa Klienta i sprawny wybór najlepszego rozwiązania.

Aktualności

15.04.2024

Fresenius Medical Care przedłuża wynajem w Prologis Park Poznań
Działająca w branży medycznej spółka Fresenius Medical Care S.A. renegocjowała umowę najmu 3900 mkw. magazynu i 120 mkw. biura w Prologis Park Poznań. Podczas transakcji Fresenius Medical Care reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.